افزونه جلالی را نصب کنید. 16 محرم 1444 Saturday, 13 August , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت معاملات آتی قیمت کویل نورد گرم داخلی چین را افزایش داد

شناسه : 53529 03 شهریور 1400 - 15:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی چین برای سومین روز متوالی در روز سه شنبه ۲۴ آگوست در پی افزایش معاملات آتی و افزایش مجتمع آهن بورس معاملات آتی در شانگهای افزایش یافت.

افزایش قیمت معاملات آتی قیمت کویل نورد گرم داخلی چین را افزایش داد
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی چین برای سومین روز متوالی در روز سه شنبه ۲۴ آگوست در پی افزایش معاملات آتی و افزایش مجتمع آهن بورس معاملات آتی در شانگهای افزایش یافت.

*** کویل نورد گرم داخلی

ارزیابی روزانه Fastmarkets  نشان داد قیمت کویل نورد گرم داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز سه شنبه ۲۴ آگوست در محدوده  5،۷۱۰-۵،۷۲۰ یوان (۸۸۱-۸۸۳ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم داخلی نسبت به روز قبل حدود ۲۰-۵۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.

به نقل از یک تحلیل گر مستقر در شانگهای بیشترین قرارداد معامله شده کویل نورد گرم در SHFE روز سه شنبه ۲۴ آگوست نسبت به قیمت پایانی روز گذشته ۱۴۰ یوان در هر تن افزایش یافت.  به گفته وی ، بیشترین قرارداد معامله شده کویل نورد گرم بیشترین افزایش یک روزه خود را در سه هفته اخیر رقم زد که با افزایش چشمگیر در بازار معاملات معاملات آتی مواد اولیه فولادسازی همراه بود.  

در این میان متال بولتن گزارش داد بیشترین معامله قرارداد سنگ آهن در بورس کالای دالیان در روز سه شنبه ۲۴ آگوست ۶۰٫۵ یوان در هر تن یا ۷٫۹۹ درصد افزایش یافت . این در حالی است که افزایش نگرانی های مربوط به عرضه ، فعال ترین قراردادهای زغال کک و کک در SHFE را به بالاترین رکورد جدید خود یعنی به ترتیب  به ۳،۲۶۷٫۵ یوان در هر تن و ۲،۵۷۱ یوان در هر تن رساند.

یک تحلیلگر دیگر مستقر در شانگهای در روز سه شنبه ۲۴ آگوست گفت انتظار حمایت پولی از پکن نیز از قیمت فولاد حمایت می کند. رئیس بانک مرکزی چین در جلسه روز دوشنبه گفت که حمایت های اعتباری برای اقتصاد واقعی و مشاغل کوچک افزایش خواهد یافت.

به نقل از منابع خبری افزایش قیمتهای کویل نورد گرم در بازار اسپات در مقایسه با بازار معاملات آتی در روز سه شنبه ۲۴ آگوست کمتر بود. فعالان بازار اعلام کردند که هنوز تقاضا در بازار پس از وقفه فصلی بهبود نیافته است. به گفته یک معامله گر مستقر در شانگهای ، با وجود بهبود تقاضا نسبت به ماه جولای ، اما هنوز هم تقاضای سالانه ضعیف تر می باشد.

*** کویل نورد گرم صادراتی

طبق ارزیابی Fastmarkets شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی در روز سه شنبه ۲۴ آگوست  910 دلار در هر تن فوب چین قیمت گذاری شد.  این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی نسبت به روز قبل حدود ۱٫۲۵ دلار در هر تن افزایش یافته است.

متال بولتن گزارش داد نقدینگی معاملات در بازارهای صادراتی در روز سه شنبه ۲۴ آگوست  ضعیف باقی ماند. این به دلیل خودداری خریداران و فروشندگان از انجام معامله اتفاق افتاد. به گفته منابع خبری دلیل خودداری از انجام معاملات عدم اطمینان از اجرای احتمالی مالیات صادرات فولاد است.

معامله گران در روز سه شنبه ۲۴ آگوست  اعلام کردند که محدوده ۸۹۰-۹۳۰ دلار برای هر تن فوب ممکن است برای معاملات کویل نورد گرم نوع SS400  یک سطح قابل اجرا باشد. باید توجه داشت که این محدوده برای آسیای جنوبی ۸۹۰-۹۰۰ دلار در هر تن فوب و برای آمریکای جنوبی ۹۲۰-۹۳۰ دلار در هر تن فوب گزارش  شده است.

به نقل از تحلیل گران بازار ، اکثر معامله گران نسبت به بازار جنوب شرقی آسیا بدبین هستند . زیرا در آن مناطق تقاضا به دلیل افزایش شیوع بیماری کووید ۱۹ کاهش یافته و منابع ارزان تری در بازار جایگزین شده است.

شرکت آهن و استیل بنکسی مستقر در استان لیائونینگ در در روز سه شنبه ۲۴ آگوست محموله کویل نورد گرم مربوط به ماه اکتبر را با قیمت ۱۰۰۰ دلار در هر تن فوب ارائه داد . این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم در این شرکت نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

*** زمزمه های بازار

یک معامله گر مستقر در شانگهای نقل کرد: “قیمت های بالا ، خطر اعمال مالیات بر صادرات و عدم قطعیت لجستیکی جذابیت مواد چینی را در بازار بین المللی تضعیف کرده است. در حال حاضر تحویل محصولات فولادی از چین به دلیل زمان طولانی انتظار برای پهلوگیری کشتی با عدم قطعیت زیادی روبرو است.”

یک معامله گر مستقر در تیانجین بیان کرد: “افزایش هزینه های حمل و نقل دریایی در روز سه شنبه ۲۴ آگوست مذاکرات با خریداران به خصوص خریداران مستقر در آمریکای جنوبی را کند می کند .”

*** بورس معاملات آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم

بیشترین قرارداد معامله شده برای ماه ژانویه کویل نورد گرم در روز سه شنبه ۲۴ آگوست با قیمت ۵۶۰۴ یوان به ازای هر تن بسته شد. این در حالی است که قیمت  کویل نورد گرم نسبت به قیمت پایانی در روز دوشنبه ۱۴۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.

چندین منبع خبری نقل کردند که کربن زدایی بازار پیچیده را پیچیده تر می کند. طبق آخرین تجزیه و تحلیل انجام شده توسط متال بولتن، قیمت واقعی فولاد سبز در بازار کاملا شناور است که تاثیرات اساسی در فرآیند فولادسازی و میزان عرضه در بازار خواهد داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه می برابر ۵۹۰۰٫۲۸، در ماه ژوئن برابر ۵۴۷۹٫۲۹ و در ماه ژوئیه برابر ۵۷۹۵٫۹۱ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  سه شنبه ۲۴ آگوست به ۵۷۱۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه می برابر ۹۶۳٫۰۴ ، در ماه ژوئن برابر ۸۹۵٫۰۵ و در ماه ژوئیه برابر ۸۹۹٫۹۰ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز سه شنبه ۲۴ آگوست به ۹۱۰ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.