افزونه جلالی را نصب کنید. 9 ربيع أول 1444 Tuesday, 4 October , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت فولاد تخت روسیه در پی کاهش عوارض گمرکی

شناسه : 53547 04 شهریور 1400 - 13:00

منابع خبری اعلام کردند که قیمت ورق نورد گرم، ورق نورد سرد و ورق سنگین در منطقه فدرال مرکزی روسیه در اطراف مسکو در هفته منتهی به دوشنبه ۲۳ اوت همچنان ادامه داشته است. با وجود روند نزولی قیمت فولاد تخت، قیمت ورق نورد گرم و ورق سنگین ۳-۵ درصد کاهش در طی یک هفته […]

کاهش قیمت فولاد تخت روسیه در پی کاهش عوارض گمرکی
پ
پ

منابع خبری اعلام کردند که قیمت ورق نورد گرم، ورق نورد سرد و ورق سنگین در منطقه فدرال مرکزی روسیه در اطراف مسکو در هفته منتهی به دوشنبه ۲۳ اوت همچنان ادامه داشته است.

با وجود روند نزولی قیمت فولاد تخت، قیمت ورق نورد گرم و ورق سنگین ۳-۵ درصد کاهش در طی یک هفته کاهش داشته است، این در حالی است که افت قیمت ورق نورد سرد در طول یک هفته گذشته بیشتر و در حدود ۱۰ درصد بوده­است.

نظرات مختلفی در خصوص افت مختلف قیمت­ها وجود دارد. بر اساس احتمال اول، عدم اطمینان در بازار علت اصلی این اتفاق بوده، اما بر اساس احتمال دوم، روند تغییر قیمت­ها مطابق انتظارات معامله­گران بازار پیش­روی کرده­است.

در طی این هفته، همه احزاب مختلف در تلاش بودند تا با در نظر گرفتن قیمت­ بازارهای بین­المللی، قیمت صادرات محصولات تخت فولادی کشورهای مشترک المنافع و عوارض گمرکی صادرات، قیمت محصولات را در بازارهای محلی تخمین بزنند.

بررسی­های هفتگی قیمت ورق­ فولادی نوردگرم روسیه در روز ۲۳ آگوست، کاهشی در حدود ۴۰۰۰ روبل به ازای هر تن را در مقایسه با هفته قبل نشان داده­است که این قیمت با احتساب ۲۰% مالیات بر ارزش افزوده بوده­است.

ارزیابی­های صورت گرفته توسط منابع بازاری حاکی از عرضه محصولات کارخانه­های تولیدی و قیمت معاملات صورت گرفته در بازار است.

به گفته معامله­گران بازار، میزان عرضه توسط کارخانه­های تولیدی بسیار بیشتر از نیاز بازار­های محلی است. به نقل از یکی از سرمایه­داران: “امروز شرایط بازار برای خرید مناسب است”

به گفته معامله­گران بازار در این هفته ورق نورد گرم محصول شرکت Magnitogorsk Iron & Steel Works (MMK) با قیمت ۸۵۰۰ روبل در هر تن عرضه شده­است که در مقایسه با قیمت کارخانه ای همین محصول در هفته گذشته در حدود ۵۰۰۰ روبل کمتر بوده­است.

بعلاوه قیمت ورق نورد گرم شرکت Novolipetsk Steel (NLMK) با احتساب هزینه بیمه تا مقصد ۸۸۰۰۰-۸۶۰۰۰ روبل به ازای هر تن بوده که در مقایسه هقته قبل در حدود ۳۰۰۰-۱۰۰۰ روبل در هر تن کاهش داشته است.

اما در بازارهای ثانویه ورق نورد گرم در روز دوشنبه با قیمت ۸۳۰۰۰-۹۰۰۰۰ روبل به ازای هر تن معامله شده که در مقایسه با هفته قبل که در حدود ۹۴۰۰۰-۸۸۰۰۰ روبل به ازای هر تن معامله شده­است، روند نزولی طی کرده­است.

و اما تقاضا در بازار ورق نورد سرد به دلیل سطح بالای موجودی در میان سهامداران پایین ماند.

به نقل از یکی از معامله­گران: به علت پایین بودن تقاضا برای خرید ورق نورد سرد، حتی مذاکره­ای بر سر قیمت این نوع ورق در بین معامله­گر و تولیدکننده در ماه آگوست صورت نگرفته­است.

بر اساس اخبار منتشر شده از یکی منابع، قیمت ورق نورد سرد شرکت MMK، ۹۶۵۰۰۰ روبل به ازای هر تن قیمت­گذاری شده­است در حالیکه بر اساس نظر یکی از سهامداران، تقاضای کمتر برای خرید ورق نورد سرد، به این معنی است که حتی می­توان این محصول را با قیمت کمتری در حدود ۹۰۰۰۰ روبل به ازای هر تن معامله کرد.

به نقل از متال بولتن، شرکت MMKاز مشتریان خود خواسته تا قبل از تصمیم­گیری در مورد قیمت، سفارش­های خود را ثبت کنند. این در حالی است که سهامداران با توجه به نزولی شدن قیمت­ها، برنامه­ای برای خرید و انبار کردن محصولات ندارند.

به گفته یکی از سهامداران قیمت ورق نورد سرد قبلا توسط تولیدکنندگان گران شده بود.

ارزیابی قیمت ورق نورد سرد روسیه در تاریخ ۲۳ آگوست ۹۵۰۰۰-۹۰۰۰۰ روبل در هر تن بوده است که مقایسه با قیمت هفته گذشته سیر نزولی داشته­است.

قیمت ورق نورد سرد در اوایل ماه ژوئن به اوج سالانه ۱۲۰۰۰۰-۱۱۸۰۰۰ روبل در تن رسید، اما قبل از رسیدن به سراشیبی قیمت که از ۱۲ جولای شروع شد، ثابت ماند.

معامله گران معتقدند که تأثیر عوارض گمرکی جدید روسیه بر صادرات فولاد دلیل اصلی شکاف بین قیمت­های صادراتی و داخلی و کاهش قیمت داخلی در طول هفته است.

این عوارض با هدف کنترل تورم قیمت فولاد داخلی وضع شد و برای محصولات نورد سرد به ازای هر تن ۱۳۳ دلار تعیین شد.

قیمت فولاد کویل نورد سرد صادراتی در تاریخ ۱۶ آگوست، ۱۰۴۵-۱۰۳۰ دلار به ازای هر تن برآورد شده است که در مقایسه به قیمت هفته گذشته افزایش نسبی دیده می­شود.

قیمت پیشنهادی شرکت MMK برای ورق فولادی در تاریخ ۲۳ آگوست و با احتساب هزینه بیمه تا مقصد، ۸۵۰۰۰ روبل به ازای هر تن بوده­است که در مقایسه به هفته گذشته در حدود ۱۰۰۰ روبل در تن کاهش داشته است.

یکی از سهامداران اظهار داشت که تامین محصولات از Asha ، یکی دیگر از تامین کنندگان اصلی، با قیمت مشابه MMK در دسترس بوده­است، با این حال هیچ اعلام رسمی از قیمت­های جدید از طرف تولید کننده وجود ندارد.

به گفته منابع متال بولتن تخصیص منابع ورق از تولیدکننده OMK عمدتا برای مصارف داخلی بوده و هیچ گونه مطلبی به سهامداران منطقه در این خصوص ارائه نشده است.

ارزیابی هفتگی متال بولتن برای ورق فولادی مسکو با احتساب هزینه بیمه در مقصد،۹۰۰۰۰-۸۵۰۰۰ روبل به ازای هر تن در روز دوشنبه بوده که ۵۰۰۰-۳۰۰۰ روبل در تن از ۹۳۰۰۰-۹۰۰۰۰ روبل در تن از هفته قبل کاهش داشته­است.

قیمت ورق سنگین فولادی ۵۰-۸ میلی متر صادراتی با احتساب هزینه بیمه تا مقصد، به دلیل فعالیت محدود بازار در ۱۶ آگوست، بدون تغییر و ۱۰۰۰-۹۹۰ دلار در هر تن ارزیابی شد.

عوارض صادرات برای ورق۱۱۵ دلار در هر تن بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.