افزونه جلالی را نصب کنید. 10 رجب 1444 Tuesday, 31 January , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم چین: عدم قطعیت مالیات بر صادرات و مشکلات حمل و نقل

شناسه : 53573 04 شهریور 1400 - 12:00
نگرانی و تردید در مورد اجرای مالیات بر صادرات و مشکلات لجستیک باعث شد تا قیمت کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم چین ثابت بماند.
کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم چین: عدم قطعیت مالیات بر صادرات و مشکلات حمل و نقل
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت کویل نورد سرد و قیمت ورق گالوانیزه گرم چین در هفته گذشته به دلیل نگرانی از اجرای مالیات بر صادرات و مشکلات حمل و نقل ثابت ماند.

*** کویل نورد سرد

اکثر معامله گران چینی در تصمیم گیری برای صادرات فولاد تخت تردید داشتند. زیرا در مورد این که آیا دولت برای محصولات مالیات صادرات اعمال می کند یا نه ، مطمئن نبودند. به گفته آن ها کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم چین پس از افزایش قیمت ناشی از حذف تخفیف مالیات بر ارزش افزوده برای صادرات ، جذابیت خود را در بازار بین المللی از دست دادند. نگرانی های فزاینده حمل و نقل یکی دیگر از موانع مهم هفته گذشته بود.

به گفته منابع ، ازدحام در بنادر چین در نتیجه اقدامات حفاظتی برای جلوگیری از شیوع کرونا نه تنها بر سفارشات ثبت شده قبلی تأثیر گذاشت ، بلکه خریداران را از خرید محصولات چینی منصرف کرد. افزایش نرخ حمل و نقل همچنین باعث کاهش مذاکرات بین خریداران و فروشندگان می شود و معامله گران در هنگام مذاکره به بالاترین برآورد خود برای حمل بار متمایل می شوند.

یک معامله گر مستقر در تیانجین بیان کرد: “ما ترجیح می دهیم نرخ حمل و نقل را برای آمریکای جنوبی ۱۴۵ دلار در هر تن تعیین کنیم ، اگرچه ۱۳۵ دلار به ازای هر تن در حال حاضر خوب به نظر می رسد.”

*** صادرات کویل نورد سرد

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای صادرات کویل نورد سرد چین در روز سه شنبه ۲۴ آگوست ۱۰۱۰-۱۰۳۰ دلار در هر تن بود که نسبت به هفته قبل ۵ دلار در هر تن افزایش یافت. بنکسی آهن و استیل استان لیائونینگ ، کویل نورد سرد چین ماه اکتبر را با قیمت ۱۱۰۰ دلار به ازای هر تن فوب ارائه می دهد که نسبت به پیشنهاد هفته گذشته تغییری نکرده است.

کارخانه دیگری در شمال چین پیشنهاد خود را برای صادرات کویل نورد سرد چین با ۲۰ دلار کاهش در هر تن نسبت به هفته گذشته به ۱۰۳۰ دلار در هر تن رساند. فعالان بازار قیمت را ۱۰۱۰-۱۰۳۰ دلار در هر تن فوب چین اعلام کردند. معامله مربوط به محموله کویل نورد سرد به مقصد بنگلادش در هفته گذشته با قیمت ۱۰۳۰ دلار به ازای هر تن فوب انجام شد ، در حالی که معامله دیگری شامل ارسال محموله ای در آگوست با ۱۰۲۵ دلار در هر تن فوب انجام شد.

*** کویل نورد سرد داخلی

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای کویل نورد سرد داخلی چین شرقی ۶،۳۵۰-۶،۴۱۰ یوان (۹۵۰-۹۸۹ دلار) در هر تن در جمعه گذشته ۲۰ آگوست بود که ۴۰-۵۰ یوان در هر تن از ۶،۴۰۰-۶،۴۵۰ یوان در هر تن هفته قبل کاهش یافته است. معامله گران در هفته گذشته کویل نورد سرد چین را با قیمت ۹۶۰ دلار به ازای هر تن cfr به فیلیپین پیشنهاد کردند که نسبت به هفته قبل ۲۰ دلار در هر تن کاهش داشت. یکی از تولیدکنندگان بزرگ فولاد کره جنوبی که به طور مرتب کویل نورد سرد را به کشورهای آسیایی صادر می کند ، از هفته گذشته تا سه شنبه از بازار اصلی خارج شد.

*** کویل گالوانیزه گرم

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای صادرات کویل گالوانیزه گرم چین در روز سه شنبه ۱۰۷۵-.۰۸۰ دلار در هر تن بود که ۱۰ دلار در هر تن از ۱۰۶۵-۱۰۷۰ دلار به ازای هر تن هفته قبل افزایش یافت. فعالیت های تجاری در بازار صادراتی کویل گالوانیزه گرم چین در طول هفته کم بود. فعالان بازار اعلام کردند که قیمت ها در هفته گذشته ۱۰۱۰-۱۰۳۰ دلار در هر تن فوب چین بوده است.

دو کارخانه بزرگ در استان هبی این هفته کویل گالوانیزه گرم خود را با قیمت ۱۱۲۰ دلار در هر تن فوب ارائه می دهند. برآورد قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل گالوانیزه گرم داخلی شرق چین ، جمعه گذشته ۲۰ آگوست ۶،۷۵۰-۶،۸۰۰ یوان در هر تن بود که ۶۰ تا ۱۰۰ یوان در هر تن از ۶،۸۵۰-۶،۸۶۰ یوان در هر تن هفته قبل کاهش یافت.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.