جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰ 17 صفر 1443 Friday, 24 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت کویل نورد گرم داخلی چین بر اساس داده های ضعیف اقتصادی

شناسه : 53808 10 شهریور 1400 - 10:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم داخلی چین در روز سه شنبه ۳۱ آگوست کاهش یافت. منابع خبری گزارش دادند قیمت های کویل نورد گرم در معاملات آتی به دلیل جدیدترین داده های مربوط به فعالیت کارخانه ها عقب نشینی کرد و نگرانی هایی را در مورد بهبود اقتصادی کشور ایجاد کرد.

کاهش قیمت کویل نورد گرم داخلی چین بر اساس داده های ضعیف اقتصادی
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم داخلی چین در روز سه شنبه ۳۱ آگوست کاهش یافت. منابع خبری گزارش دادند قیمت های کویل نورد گرم در معاملات آتی به دلیل جدیدترین داده های مربوط به فعالیت کارخانه ها عقب نشینی کرد و نگرانی هایی را در مورد بهبود اقتصادی کشور ایجاد کرد.

*** کویل نورد گرم داخلی

طبق ارزیابی روزانه Fastmarkets  قیمت کویل نورد گرم داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز سه شنبه ۳۱ آگوست در محدوده ۵،۷۰۰-۵،۷۳۰ یوان (۸۸۱-۸۸۶ دلار) در هر تن شنیده شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم داخلی چین نسبت به روز قبل حدود ۲۰ یوان در هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار گزارش دادند در روز سه شنبه ۳۱ آگوست ، بیشترین قرارداد کویل نورد گرم در بورس معاملات آتی شانگهای از بالاترین سطح خود در دو هفته گذشته کاهش یافت.

یک تحلیلگر مستقر در  شرق چین نقل کرد که این کاهش در روز سه شنبه ۳۱ آگوست به دلیل عدم وجود شتاب صعودی بیشتر و به دلیل شاخص رسمی مدیران خرید (PMI) می باشد . به نقل از منابع خبری این دلایل نشان می دهد فعالیت کارخانه های چین در ماه آگوست کندتر شده است.

بنابر گزارش PMI از اداره ملی آمار چین که صبح روز سه شنبه ۳۱ آگوست منتشر شد، با کاهش شاخص رسمی مدیران خرید تولید از ۵۰٫۴ در ماه ژوئیه به ۵۰٫۱ در ماه آگوست، شاخص سفارشات جدید به پایین ترین سطح خود در ۱۸ ماه گذشته یعنی ۴۹٫۶ رسید . این در حالی است که به نقل از منابع خبری شاخص سفارشات جدید نسبت به ماه قبل که برابر ۵۰٫۹ بوده است کاهش چشمگیری داشته است.  

به نقل از متال بولتن داده های اداره ملی آمار چین نشان می دهد که اقتصاد چین تحت فشار است و افزایش نگرانی های حاصل از تقاضای فولاد بر قیمت فولاد تاثیر خواهد گذاشت.

چندین منبع خبری گزارش دادند فعالیت های تجاری مربوط به کویل نورد گرم داخلی چین در بازار اسپات در  روز سه شنبه ۳۱ آگوست ضعیف شد . این در حالی است که به گفته فعالان بازار قیمت های ناپایدار خریداران را نسبت به خرید محتاط نگه داشته است.

*** صادرات کویل نورد گرم

ارزیابی روزانه Fastmarkets  نشان داد شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی در روز سه شنبه ۳۱ آگوست ۹۱۰ دلار در هر تن فوب چین بود. این در حالی است که شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی نسبت به روز قبل ۱٫۲۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

در این میان متال بولتن گزارش داد کاهش شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی در روز سه شنبه ۳۱ آگوست و همچنین کاهش متوسط ​​قیمتهای داخلی باعث شد برخی از مراکز تجاری پیشنهادات خود را حدود ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن برای کویل نورد گرم کاهش دهند.

فعالان بازار گزارش دادند با توجه به ترس مداوم از وضع مالیات صادراتی ، فعالیت های تجاری طی هفته منتهی به روز سه شنبه ۳۱ آگوست خاموش ماند . اگرچه اکثر شرکت کنندگان در بازار قیمت های محلی را در محدوده ۸۹۰-۹۳۰ دلار در هر تن فوب چین تخمین زده اند.

تحلیل گران صنعت اعلام کردند شرکت جیانگ سو شاگانگ طی این هفته از بازار صادراتی خارج شده بود. این در حالی است که شرکت آهن و فولاد شاندونگ در هفته منتهی به روز جمعه ۲۷ آگوست به بازار صادراتی بازگشت و کویل نورد گرم صادراتی حمل شده در ماه  اکتبر را با قیمت ۹۵۰ دلار در هر تن فوب ارائه می داد.

به نقل از متال بولتن پیشنهاد شرکت آهن و فولاد فولاد شاندونگ از مقدار اعلام شده در تاریخ ۲۰ آگوست که برابر ۹۸۰ دلار به ازای هر تن فوب چین بود حدود ۳۰ دلار در هر تن کاهش یافت. با توجه به گزارش مراکز خبری این کارخانه در تاریخ ۲۷ آگوست از بازار صادراتی خارج شد.

با این حال ، شرکت آهن و فولاد بنکسی مستقر در استان لیائونینگ هنوز از روز سه شنبه ۳۱ آگوست پیشنهادات صادراتی خود را برای این هفته منتشر نکرده است. این در حالی است که پیشنهاد این کارخانه برای قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه آگوست حدود ۱۰۰۰ دلار در هر تن فوب باقی مانده است.

متال بولتن گزارش داد پیشنهادات ارائه شده از طرف بازار کلیدی ویتنام در روز سه شنبه ۳۱ آگوست برای کویل نورد گرم فولادی محدود بود . این محدودیت به ویژه برای محموله های موجود در هند و روسیه که توسط معامله گران ارائه می شود بیشتر دیده می شد.

فعالان بازار گزارش دادند که معامله گران پیشنهادات خود را برای کویل نورد گرم فولادی روسیه در روز سه شنبه ۳۱ آگوست به ۸۷۰-۸۷۰ دلار در هر تن cfr ویتنام افزایش داده اند . باید توجه داشت که این افزایش در میان افزایش قیمت های داخلی چین اتفاق افتاد. همچنین به نقل از منابع خبری معامله ای مبنی بر ۸۶۰ دلار به ازای هر تن cfr ویتنام برای محموله های کویل نورد گرم هند که در یکی از بندر های ویتنام نشسته بود ، شنیده شد.

با این حال ، با توجه به گزارش متال بولتن این معاملات نمی تواند توسط شرکت کنندگان در بازار ویتنام تأیید شود. یک سهامدار عمده در روز سه شنبه ۳۱ آگوست نشان داد که تقاضا برای کویل نورد گرم فولادی به دلیل ادامه همه گیری کووید ۱۹ در جنوب ویتنام کم شده است.

*** زمزمه های بازار

یک معامله گر مستقر در تیانجین نقل کرد: “پیشنهادات مربوط به کویل نورد گرم چین نوع SS400 اکنون در طیف گسترده ای از  بازار وجود دارد. وی افزود که قیمت ۹۴۰-۹۵۰ دلار برای هر تن فوب را برای کویل نورد گرم چین ارائه خواهد داد ، که تنها توسط چند خریدار از کره جنوبی و آمریکای جنوبی قابل قبول است. باید توجه داشت که تقاضا از طرف ویتنام برای کویل نورد گرم فولادی چین به دلیل عرضه تولیدکنندگان داخلی و موجودی در دسترس ضعیف می باشد. “

*** بورس آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم

متال بولتن گزارش داد بیشترین معامله کویل نورد گرم فولادی مربوط به ژانویه در روز سه شنبه ۳۱ آگوست با قیمت ۵۵۶۴ یوان به ازای هر تن به پایان رسید . این در حالی است که قیمت پایانی کویل نورد گرم فولادی چین نسبت به روز قبل حدود ۷۳ یوان در هر تن کاهش داشت.

چندین منبع خبری نقل کردند که کربن زدایی بازار پیچیده را پیچیده تر می کند. طبق آخرین تجزیه و تحلیل انجام شده توسط متال بولتن، قیمت واقعی فولاد سبز در بازار کاملا شناور است که تاثیرات اساسی در فرآیند فولادسازی و میزان عرضه در بازار خواهد داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم داخلی چین در ماه می برابر ۵۹۰۰٫۲۸ ، در ماه ژوئن برابر ۵۴۷۹٫۲۹  و در ماه ژوئیه برابر ۵۷۹۵٫۹۱ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  سه شنبه ۳۱ آگوست به ۵۷۱۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

همچنین به نقل از فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم صادراتی چین در ماه می برابر ۹۶۳٫۰۴ ، در ماه ژوئن برابر ۸۹۵٫۰۵  و در ماه ژوئیه برابر ۸۹۹٫۹۰ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  سه شنبه ۳۱ آگوست به ۹۱۰ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.