یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ 19 صفر 1443 Sunday, 26 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

مالیات برصادرات و تأخیر در حمل و نقل باعث کاهش علاقه به خرید کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم صادراتی چین شد

شناسه : 53823 10 شهریور 1400 - 12:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن در روز سه شنبه ۳۱ آگوست قیمت کویل نورد سرد صادراتی چین در هفته گذشته ثابت بود . این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت کویل گالوانیزه گرم چین به دلیل علاقه محدود به صادرات CRC و HDG چین کاهش یافت.

مالیات برصادرات و تأخیر در حمل و نقل باعث کاهش علاقه به خرید کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم صادراتی چین شد
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن در روز سه شنبه ۳۱ آگوست قیمت کویل نورد سرد صادراتی چین در هفته گذشته ثابت بود . این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت کویل گالوانیزه گرم چین به دلیل علاقه محدود به صادرات CRC و HDG چین کاهش یافت.

فعالان بازار گزارش دادند عدم قطعیت قابل ملاحظه در مورد مالیات صادرات همچنان مهمترین عامل مذاکرات تجاری است.

یک معامله گر مستقر در تیانجین نقل کرد: “بر خلاف حذف تخفیف ۱۳ درصدی مالیات بر ارزش افزوده ، عدم قطعیت بیشتری در مورد وضع مالیات صادرات در روز سه شنبه ۳۱ آگوست وجود دارد . این امر ادامه مذاکرات را مشکل کرده است.”

یک معامله گر مستقر در هانگژو گزارش داد که محصولات فولادی چینی پس از حذف تخفیفات مالیات بر ارزش افزوده در ۱ آگوست ، رقابت کمتری دارند.

در این میان متال بولتن در روز سه شنبه ۳۱ آگوست گزارش داد تأخیرهای احتمالی حمل و نقل خریداران خارجی و به ویژه سهامداران را در حاشیه بازار نگه داشته است . زیرا برنامه های طولانی مدت تحویل بر فشار جریان نقدی آنها افزوده است. به نقل از منابع خبری هیچ گونه نشانه ای از کاهش ازدحام در بنادر اصلی چین مشاهده نمی شوذ ، زیرا اقدامات مهار ویروس کووید ۱۹ همچنان به دلیل شرایط مشابه در سراسر جهان بسیار سخت شده است.

چندین منبع خبری اعلام کردند افزایش نرخ بار روند مذاکرات در چین را کند کرد. این در حالی است که تجارت خانه ها و خریداران برای دستیابی به اجماع تلاش کردند.

*** کویل نورد سرد فولادی

برآورد هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد سرد صادراتی چین در روز سه شنبه ۳۱ آگوست در محدوده ۱٫۰۱۰-۱٫۰۳۰ دلار در هر تن فوب چین بود . این در حالی است که قیمت کویل نورد سرد صادراتی چین نسبت به هفته قبل بدون تغییر باقی مانده است.

به نقل از متال بولتن شرکت آهن و فولاد شاندونگ در روز سه شنبه ۳۱ آگوست کویل نورد سرد صادراتی چین را که در ماه اکتبر تحویل داده می شود با قیمت ۱٫۰۳۵ دلار در هر تن فوب چین ارائه می داد . این قیمت به شرطی قابل اجراست که خریداران به طور کامل تغییرات مالیاتی را متحمل شوند. منابع خبری اعلام کردند شرکت آهن و فولاد شاندونگ در مجموع ۱۰۰۰۰ تن فولاد تخت از جمله کویل نورد سرد فولادی و کویل گالوانیزه گرم برای صادرات در اختیار دارد.

فعالان بازار گزارش دادند قیمت کویل نورد سرد صادراتی چین اعلام شده از طرف شرکت آهن و فولاد شاندونگ در روز سه شنبه ۳۱ آگوست نسبت به تاریخ  17 آگوست که برابر ۱۰۳۰ دلار در هر تن بود حدود ۵ دلار در هر تن افزایش یافت. باید توجه داشت که این کارخانه طی هفته گذشته به طور موقت از بازار صادرات خارج شد.

در این میان متال بولتن نقل کرد یک کارخانه مستقر در استان هبی پیشنهاد خود را برای قیمت کویل نورد سرد صادراتی چین در روز سه شنبه ۳۱ آگوست حدود ۱۰۳۰ دلار در هر تن فوب چین اعلام کرد . این در حالی است که طی هفته گذشته هیچ معامله ای برای کویل نورد سرد فولادی منعقد نشد.

شرکت کنندگان در بازار قیمت کویل نورد سرد صادراتی چین در روز سه شنبه ۳۱ آگوست را در بازار اسپات در محدوده ۱٫۰۱۰-۱٫۰۳۰ دلار در هر تن فوب چین اعلام کردند.

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در روز جمعه ۲۷ آگوست در محدوده ۶،۴۰۰-۶،۴۳۰ یوان (۹۹۰-۹۹۵ دلار) در هر تن  exw شرق چین ارائه شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین نسبت به هفته قبل که برابر ۶،۳۵۰-۶،۴۱۰ یوان در هر تن بود حدود ۲۰-۵۰ یوان در هر تن کاهش یافته است.

چندین منبع خبری اعلام کردند یکی از تولیدکنندگان بزرگ فولاد کره جنوبی که به طور مرتب کویل نورد سرد فولادی را به منطقه وسیع تر آسیا صادر می کند ، در هفته منتهی به روز سه شنبه ۳۱ آگوست از بازار خارج شد.

*** کویل گالوانیزه گرم فولادی

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی دارای ضخامت ۱ میلی متر در روز سه شنبه ۳۱ آگوست در محدوده ۱٫۰۵۰-۱٫۰۷۰ دلار در هر تن فوب چین شنیده شد. این در حالی است که  قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی نسبت به هفته قبل که برابر ۱٫۰۷۵-۱٫۰۸۰ دلار در هر تن بود حدود ۱۰-۲۵ دلار در هر تن افت داشته است.

به نقل از فعالان بازار در روز سه شنبه ۳۱ آگوست فعالیت تجاری در بازار کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین همچنان ضعیف است.

شرکت کنندگان در بازار در هفته منتهی به روز سه شنبه ۳۱ آگوست اعلام کردند که قیمت ۱۰۵۰-۱٫۰۷۰ دلار به ازای هر تن فوب چین ممکن است برای معاملات کویل گالوانیزه گرم فولادی قیمت قابل استفاده ای باشد.

متال بولتن اعلام کرد که ارزیابی انجام شده توسط Fastmarkets در روز سه شنبه ۳۱ آگوست برای کویل گالوانیزه گرم فولادی دارای پوشش زینک با اسپنگل صفر و ۱۲۰ گرم در متر مربع (gsm) بود.

به نقل از چندین منبع خبری شرکت آهن و فولاد شاندونگ کویل گالوانیزه گرم فولادی نوع ۱۲۰ gsm دارای اسپنگل صفر و حمل شده در ماه اکتبر را در روز سه شنبه ۳۱ آگوست با قیمت ۱۱۰۰ دلار در هر تن فوب چین عرضه کرد. همانطور که در بالا ذکر شد ، خریداران موظف بودند هر گونه هزینه ناشی از تغییرات مالیاتی را بپذیرند.

این در حالی است که به نقل از متال بولتن کارخانه آهن و فولاد شاندونگ در هبی مواد اولیه را با قیمت ۱۱۲۰ دلار در هر تن فوب در روز سه شنبه ۳۱ آگوست عرضه کرد.

با توجه به برآورد هفتگی Fastmarkets قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی داخلی دارای پوشش زینک و اسپنگل صفر نوع ۸۰ gsm را در روز جمعه ۲۷ آگوست در محدوده ۶،۸۰۰-۶،۸۵۰ یوان در هر تن exw شرق چین ارائه داد. این در حالی است که  قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی داخلی نسبت به هفته قبل که برابر۶،۷۵۰ -۶،۸۰۰ یوان در هر تن بود حدود ۵۰ یوان در هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار گزارش دادند یک فولادساز مستقر در کره جنوبی که به طور مرتب کویل گالوانیزه گرم فولادی را به خریداران منطقه صادر می کرد ، هیچ قیمت پیشنهادی برای کویل گالوانیزه گرم فولادی در هفته منتهی به روز سه شنبه ۳۱ آگوست صادر نکرده است.

*** تحلیل میانگین قیمت های محصولات فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد سرد صادراتی چین در ماه می برابر ۹۴۹٫۱۷ ، در ماه ژوئن برابر ۹۰۱٫۶۰  و در ماه ژوئیه برابر ۹۱۳٫۷۵ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  سه شنبه ۳۱ آگوست به ۱۰۲۰ دلار در هر تن فوب چین رسید.

همچنین به نقل از فعالان بازار میانگین قیمت کویل گالوانیزه گرم صادراتی چین در ماه می برابر ۱۰۲۰ ، در ماه ژوئن برابر ۹۶۷  و در ماه ژوئیه برابر ۹۵۸٫۷۵ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  سه شنبه ۳۱ آگوست به ۱۰۶۰ دلار در هر تن فوب چین رسید.  

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.