افزونه جلالی را نصب کنید. 16 محرم 1444 Saturday, 13 August , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

روند کند صادرات محصولات فولادی تخت CIS بهبود خواهد یافت

شناسه : 53878 11 شهریور 1400 - 11:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن بازار صادرات محصولات فولادی تخت نورد شده از کشورهای مشترک المنافع در طول هفته منتهی به روز سه شنبه ۳۱ آگوست کند بود . این در حالی است که منابع انتظار دارند فعالیت ها پس از پایان فصل تعطیلات افزایش یابد.

روند کند صادرات محصولات فولادی تخت  CIS بهبود خواهد یافت
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن بازار صادرات محصولات فولادی تخت نورد شده از کشورهای مشترک المنافع در طول هفته منتهی به روز سه شنبه ۳۱ آگوست کند بود . این در حالی است که منابع انتظار دارند فعالیت ها پس از پایان فصل تعطیلات افزایش یابد.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی در روز سه شنبه ۳۱ آگوست در محدوده ۸۸۰-۹۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود . این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی نسبت به هفته قبل که برابر ۸۹۰-۸۹۵ دلار به ازای هر تن بود افزایش یافته است.

فعالان بازار گزارش دادند یک صادرکننده مستقر در روسیه در روز سه شنبه ۳۱ آگوست کویل نورد گرم فولادی را با قیمت ۸۹۰-۸۹۵ دلار به ازای هر تن فوب در منطقه منا ارائه داد.  این در حالی است که به گفته منابع خبری پیشنهادات کویل نورد گرم فولادی در ترکیه ۸۸۰ دلار به ازای هر تن فوب گزارش شده است.

به نقل از منابع خبری شنیده شد که یک صادرکننده دیگر مستقر در روسیه کویل نورد گرم فولادی را در روز سه شنبه ۳۱ آگوست به منطقه منا با قیمت ۹۰۵-۹۱۰ دلار به ازای هر تن cfr پیشنهاد کرد. اگرچه هیچ پیشنهادی از طرف تامین کنندگان در ترکیه برای کویل نورد گرم فولادی گزارش نشده است.

یک معامله گر نقل کرد: “ممکن است تأمین کنندگان در بازار قیمت کویل نورد گرم فولادی را طی ماه سپتامبر افزایش دهند . زیرا در ماه سپتامبر خریداران از تعطیلات تابستانی باز می گردند و احتمالاً فعالیت های تجاری دوباره باز خواهد گشت.”

در این میان متال بولتن گزارش داد پیشنهادات مربوط به کویل نورد گرم فولادی با مبدا اوکراین در روز سه شنبه ۳۱ آگوست ۹۱۰-۹۲۰ دلار برای هر تن cfr بود که مقدار دقیق قیمت به وزن کویل ها بستگی دارد. این در حالی است که قیمت اعلام شده معادل ۸۸۰-۸۸۵ دلار به ازای هر تن فوب برای کویل های سبک و ۹۹۰-۹۹۵ دلار به ازای هر تن برای کویل های سنگین گزارش شده است.

به نقل از فعالان بازار فروش کویل نورد گرم فولادی سبک به ترکیه در روز سه شنبه ۳۱ آگوست با قیمت ۹۰۰-۹۰۵ دلار در هر تن cfr گزارش شده است. این قیمت اعلام شده معادل حدود ۸۷۵ دلار در هر تن فوب می باشد. منابع خبری اعلام کردند که این معاملات پس از انتشار ارزیابی قیمت کویل نورد گرم صادراتی توسط  Fastmarkets گزارش شد . به همین دلیل قیمت اعلام شده در محدوده ارزیابی قیمت برای کویل نورد گرم فولادی قرار نگرفت.

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی در روز سه شنبه ۳۱ آگوست در محدوده ۹۷۵-۹۸۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS شنیده شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی نسبت به هفته قبل که در محدوده ۹۶۵-۹۸۰ دلار به ازای هر تن بود صعود کرده است.

چندین منبع خبری اعلام کردند پیشنهادات قیمتی برای کویل نورد سرد فولادی صادراتی با مبدا اوکراین در محدوده ۹۷۵-۹۸۰ دلار به ازای هر تن فوب در روز سه شنبه ۳۱ آگوست گزارش شده است.

به نقل از متال بولتن در اواسط ماه آگوست ، یک صادرکننده مستقر در روسیه پیشنهاد خود را برای کویل نورد سرد فولادی از ۹۸۰-۹۹۰ دلار در هر تن فوب به ۱٫۰۴۰-۱٫۰۵۰ دلار در هر تن فوب در روز سه شنبه ۳۱ آگوست افزایش داد.

یک معامله گر مستقر در بازار بیان کرد: “معامله گران در حال آماده سازی برای فروش محصولات فولادی مربوط به ماه اکتبر هستند. همچنین آن ها می خواهند بازار را با پیشنهادات بالاتر آزمایش کنند.”

تحلیل گران صنعت گزارش دادند قیمت پلیت سنگین فولادی صادراتی دارای ضخامت ۸-۵۰ میلی متر در روز سه شنبه ۳۱ آگوست در محدوده ۱٫۰۱۰-۱٫۰۳۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS ارزیابی شد . این در حالی است که قیمت پلیت سنگین فولادی صادراتی در هفته قبل  در محدوده ۹۹۰-۱٫۰۰۰ دلار در هر تن بود.

فعالان بازار گزارش دادند شنیده می شود که عرضه کنندگان از روسیه دارای حجم محدودی برای صادرات پلیت سنگین فولادی هستند. به همین دلیل پیشنهادات در محدوده ۱٫۰۶۰-۱٫۰۷۰ دلار به ازای هر تن فوب برای پلیت سنگین فولادی در روز سه شنبه ۳۱ آگوست همچنان بالا است . اگرچه به نقل از منابع خبری این قیمت بسیار بالاتر از سطح قابل اجرا برای خریداران پلیت سنگین فولادی بود.

به نقل از چندین منبع خبری بسته به مقصد مورد انتخاب برای صادرات پلیت سنگین فولادی از اوکراین، قیمت آن در محدوده ۱٫۰۱۰-۱٫۰۳۵ دلار به ازای هر تن فوب در روز سه شنبه ۳۱ آگوست گزارش شده است.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم صادراتی CIS در ماه ژوئن برابر ۱۰۰۱٫۵۰ ، در ماه ژوئیه برابر ۹۳۳٫۱۳  و در ماه آگوست برابر ۹۰۹٫۵۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز  سه شنبه ۳۱ آگوست به ۸۹۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.