یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ 12 صفر 1443 Sunday, 19 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ادامه روند رو به کاهش نرخ میلگرد فولادی داخلی چین در واکنش به تضعیف بازارهای آتی

شناسه : 53888 11 شهریور 1400 - 12:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در روز چهارشنبه اول سپتامبر در پی ضعیف شدن عملکرد در بازار معاملات آتی با روند کاهشی ادامه یافت.

ادامه روند رو به کاهش نرخ میلگرد فولادی داخلی چین در واکنش به تضعیف بازارهای آتی
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت روز میلگرد فولادی داخلی چین در روز چهارشنبه اول سپتامبر در پی ضعیف شدن عملکرد در بازار معاملات آتی با روند کاهشی ادامه یافت.

*** میلگرد فولادی داخلی

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد قیمت میلگرد فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز چهارشنبه اول سپتامبر در محدوده ۵،۱۹۰-۵،۲۳۰ یوان (۸۰۳-۸۱۰ دلار) به ازای هر تن بود. این در حالی است که قیمت میلگرد فولادی داخلی نسبت به روز قبل ۳۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

یک تحلیلگر صنعت گزارش داد که کاهش قیمت سنگ آهن در بازار معاملات آتی باعث کاهش بیشتر قیمت محصولات فولادی در طول روز چهارشنبه اول سپتامبر شد.

متال بولتن اعلام کرد بیشترین قرارداد معاملات آتی سنگ آهن مربوط به ماه ژانویه در بورس کالای دالیان در روز چهارشنبه اول سپتامبر با قیمت ۷۶۵ یوان به ازای هر تن بسته شد . این در حالی است که قیمت پایانی سنگ آهن نسبت به روز سه شنبه که برابر  808 یوان در هر تن بود حدود ۴۳ یوان در هر تن یا ۵٫۳۲ درصد کاهش یافته است.

به نقل از فعالان بازار قیمت میلگرد فولادی داخلی چین نیز در روز چهارشنبه اول سپتامبر در بازار معاملات آتی با همین روند رو به رو شد و ۱٫۲۴ درصد در طول روز کاهش یافت. این امر منجر به کاهش سود خرید و کاهش قیمت میلگرد فولادی در بازار نقدی شد.

یک تحلیل گر صنعت گزارش داد که اگرچه برخی از مناطق چین در ماه جاری بر عکس ماه آگوست تولید خود را برای رسیدن به اهداف کربن زدایی کاهش خواهند داد . اما به نقل از منابع خبری قیمت میلگرد فولادی داخلی چین همچنان تحت فشار است زیرا کمیسیون اصلاحات و توسعه بر تغییرات شدید قیمت کالاها از جمله فولاد نظارت می کند.

*** زمزمه های بازار

یک بازرگان مستقر در شانگهای نقل کرد: “من میلگرد فولادی داخلی چین را در روز چهارشنبه اول سپتامبر با قیمت ۵۲۰۰ یوان به ازای هر تن پیشنهاد داده ام ، اما تعداد زیادی از مشتریان من برای میلگرد فولادی قیمت ۵،۱۵۰-۵،۱۶۰ یوان به ازای هر تن را پیشنهاد دادند. وی افزود که برای میلگرد فولادی فقط چند معامله با قیمت ۵،۱۹۰-۵،۲۰۰ در هر تن در بعد از ظهر روز چهارشنبه اول سپتامبر منعقد کرده است.  این در حالی است که در روز چهارشنبه اول سپتامبر قراردادهای معاملات آتی بخشی از زیان های اولیه خود را بازیابی کردند. “

*** بیلت فولادی

به نقل از متال بولتن تا ساعت ۳ بعد از ظهر روز چهارشنبه اول سپتامبر ، بیلت فولادی داخلی چین با قیمت ۵۲۰۲۰ یوان در هر تن با احتساب مالیات بر ارزش افزوده در تانگشان معامله می شد . این در حالی است که قیمت بیلت فولادی نسبت به روز قبل بدون تغییر باقی مانده است.

*** بورس آتی شانگهای در مورد میلگرد فولادی

منابع خبری گزارش دادند  بیشترین قرارداد معاملات آتی میلگرد فولادی حمل شده در ماه ژانویه در روز چهارشنبه اول سپتامبر با قیمت ۵،۲۴۲ یوان به ازای هر تن بسته شد. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت پایانی میلگرد فولادی داخلی نسبت به روز گذشته ۶۶ یوان در هر تن کاهش داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت های میلگرد فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در ماه ژوئن برابر ۴۹۴۷٫۸۶ ، در ماه ژوئیه برابر ۵۱۵۳٫۸۶  و در ماه آگوست برابر ۵۱۸۹٫۷۷ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  چهار شنبه اول سپتامبر  به ۵۲۱۰ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.