افزونه جلالی را نصب کنید. 6 جماد أول 1444 Tuesday, 29 November , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تمایل کمتر بازارهای فیلیپین به بیلت چینی در پی افزایش قیمت­ها

شناسه : 53920 13 شهریور 1400 - 11:00

محدودیت­های کرونایی هم­چنان بر بازار معاملات محصولات فولادی تاثیرگذار است. نوسانات قیمتی موجود ، بازه گسترده قیمت­های پیشنهادی در بازار بیلت وارداتی، خریداران را سر درگم کرده­ است. بنابراین بهتر است خریداران این محصول در خرید خود جانب احتیاط را رعایت کنند. در میان همه ­گیری کووید-۱۹، قرنطینه شهرها در منطقه مانیل و افزایش قیمت بیلت وارداتی در چین در روز دوشنبه ۳۰ آگوست، ، بازار معامله واردات فیلیپین محتاطانه عمل می­کرد.

تمایل کمتر بازارهای فیلیپین به بیلت چینی در پی افزایش قیمت­ها
پ
پ

محدودیت­های کرونایی هم­چنان بر بازار معاملات محصولات فولادی چین تاثیرگذار است. نوسانات قیمتی موجود در چین ، بازه گسترده قیمت­های پیشنهادی در بازار بیلت وارداتی، خریداران را سر درگم کرده­ است. بنابراین بهتر است خریداران این محصول در خرید خود جانب احتیاط را رعایت کنند.

در میان همه ­گیری کووید-۱۹، قرنطینه شهرها در منطقه مانیل و افزایش قیمت بیلت وارداتی در چین در روز دوشنبه ۳۰ آگوست، ، بازار معامله واردات فیلیپین محتاطانه عمل می­کرد.

به نقل از وزارت بهداشت این کشور، ۱۳۸۲۷ مورد جدید در ۳۱ آگوست ثبت شده است، تاکنون در منطقه پایتخت ملی یا مترو مانیل ۶۵۹۹۰۰ مورد ابتلا مشاهده شده است.

به نقل از یک معامله ­گر، به دلیل تقاضای بسیار پایین، خریداران هنوز برای معامله محتاط هستند و عکس ­العمل کندی در خصوص قیمت­های پیشنهادی از خود نشان می­دهند.

تقاضا برای خرید به دلیل قرنطینه ­های مداوم در فیلیپین کم شده است.

بعلاوه بر اساس گزارشات حاصله، ۴۰۰۰۰ تن بیلت کوره بلند ویتنامی به ازای هر تن ۴۷۰-۴۷۵ دلار cfr ارزش­گذاری شده­ است.

همچنین انجام معاملات با قیمت ۴۸۰-۴۷۵ دلارcfr به ازای هر تن به گوش رسید، اگرچه این اخبار توسط منابع تایید نشدند.

پس از جهش در بازار چین در روز دوشنبه، قیمت شمش بیلت به ۶۹۰- ۷۰۰ دلار cfr فیلیپین در هر تن افزایش یافت.

اگرچه برخی معاملات با قیمت قبلی ۶۸۰ دلار در تن cfr فیلیپین انجام گرفتند.

معاملات با قیمت ۶۷۰ دلار برای هر تن cfr فیلیپین ادامه داشتند و اکثر معامله­گران۶۷۰-۶۷۵ دلار برای هر تن cfr مانیل را پیش­بینی کردند.

بیلت درجه کوره از هند به فیلیپین و چین با قیمت ۶۷۰-۶۷۵ دلار به ازای هر تن cfr ارائه شد، در حالی که بیلت درجه کوره القایی از ویتنام با قیمت ۶۸۰-۶۸۵ دلار به ازای هر تن cfr فیلیپین ارائه شد.

بیلت کوره القایی از هند به فیلیپین و چین با قیمت ۶۷۰-۶۷۵ دلار به ازای هر تن cfr ارائه شد، این در حالی است که بیلت کوره القایی از ویتنام با قیمت ۶۸۰-۶۸۵ دلار برای هر تن cfr فیلیپین ارائه شد.

در بازارهای وارداتی اندونزی، بیلت ایران به ازای هر تن cfr 680 دلار عرضه شد، این در حالی است که خریداران انتظار معامله برای هر تن cfr 650 دلار را داشتند.

بر اساس ارزیابی­ های متال بولتن، بیلت فولادی وارداتی، در روز چهارشنبه ۶۷۰-۶۷۵ دلار cfrمانیل در هر تن معامله شد که نسبت به روز گذشته بدون تغییر ماند.

تقاضا برای خرید از سوی بازار چین در اوایل هفته با افزایش قیمت معاملات و فولاد افزایش یافت.

۲۰۰۰۰ تن بیلت کوره های انفجاری اندونزی به چین با قیمت ۶۸۵-۶۸۳ دلار به ازای هر تن cfr چین در روز سه شنبه ۳۱ آگوست معامله شد.  

قیمت پیشنهادی بیلت ۳/۴sp 12m در ابتدای هفته ۶۸۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن cfr بود.

به نقل از معامله گران قیمت­ پیشنهادی معامله بیلت در روز دوشنبه به حداقل ۷۰۰-۶۹۰ دلار در هر تن cfr افزایش یافته است.

در پی کاهش نگرانی­های بازار چین در خصوص معاملات، قیمت­های لحظه­ای محصولات فولادی نیز از سه شنبه بعداظهر تا چهارشنبه کاهش یافت.

پیش­بینی­ها حاکی از طیف گسترده قیمتی تا بعد از ظهر چهارشنبه بودند، به طوری که معامله گران عمده انتظار داشتند قیمت ها به ۶۷۵-۶۸۰ دلار در هر تن در ازای چین برسد.

در مقابل پیشنهاداتی چون ۷۰۰-۶۷۰ دلار در هر تن cfr چین، خریداران قیمتی در حدود ۶۶۰ دلار در هر تن را برای ۱۲۰-۱۳۰mm Japanese square billet of 6m را پیشنهاد دادند.

به نقل از این خبرگزاری، امیدوارند تا محموله­ های خود را به قیمت حداقل ۷۱۰-۷۰۰ دلار برای هر تن cfr چین

بارگیری کنند.

نرخ­های بالای حمل و نقل همچنان این هفته معاملات لحظه ای را در چین با وجود افزایش علاقه خرید محدود کرد.

در حال حاضر هزینه حمل و نقل در حدود ۴۰ دلار به ازای هر تن است که ۱۰ دلار نسبت به هفته گذشته در هر تن افزایش داشته ­است. که این امر علاوه بر افزایش قیمت پیشنهادی معاملات، رفتار محتاطانه خریداران چینی را در پی داشته ­است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.