یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ 12 صفر 1443 Sunday, 19 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت پلیت فولادی روسیه در میان احساسات آرام در بازار

شناسه : 54193 17 شهریور 1400 - 15:00

به گزارش آرتان پرس به نقل از متال بولتن ، قیمت ورق نورد سرد و ورق نورد گرم فولادی و پلیت سنگین فولادی در منطقه فدرال مرکزی روسیه به دلیل در دسترس بودن مواد در بازار داخلی و محدودیت فرصتهای صادراتی در هفته منتهی به روز دوشنبه ۶ سپتامبر همچنان رو به کاهش بود.

کاهش قیمت پلیت فولادی روسیه در میان احساسات آرام در بازار
پ
پ

به گزارش آرتان پرس به نقل از متال بولتن ، قیمت ورق نورد سرد و ورق نورد گرم فولادی و پلیت سنگین فولادی در منطقه فدرال مرکزی روسیه به دلیل در دسترس بودن مواد در بازار داخلی و محدودیت فرصتهای صادراتی در هفته منتهی به روز دوشنبه ۶ سپتامبر همچنان رو به کاهش بود.

به نقل از منالبع خبری شرکت کنندگان در بازار از نیمه اول ماه ژوئیه به افت قیمت ها و تغییرات هفتگی قیمت کارخانه ها و یا حتی دو بار تغییر در یک هفته عادت کرده اند.

متال بولتن گزارش داد سهامداران معاملات را در روز دوشنبه ۶ سپتامبر فقط در حجم کم انجام می دادند تا اقلام خاص مورد نیاز برای معاملات تأیید شده (پشت سر هم) را پر کنند. فعالان در بازار به دلیل کاهش قیمت ها و نزدیک شدن به فصل کم ساخت و ساز (نوامبر-فوریه) از ذخیره مجدد قابل توجه خودداری کرده اند.

منابع خبری اعلام کردند افزایش دسترسی به ورق نورد گرم و سرد (HR و CR) عمدتا به دلیل مالیات صادراتی بوده است. تعیین مالیات صادرات به اندازه ۱۱۵ دلار در هر تن برای کویل نورد گرم و ۱۳۳ دلار در هر تن برای محصولات نورد سرد فولادی در روز دوشنبه ۶ سپتامبر به عنوان بیشترین نرخ مالیات برای محصولات صادراتی باعث شد صادرات از جذابیت کمتری برخوردار باشد.

منابع خبری اعلام کردند پیشنهادات پلیت نورد گرم در مقایسه با ورق نورد گرم در هفته منتهی به روز دوشنبه ۶ سپتامبر با توجه به میزان تقاضا در بازار متعادل تر شده است.

*** ورق نورد گرم فولادی

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت ورق نورد گرم فولادی داخلی روسیه در روز دوشنبه ۶ سپتامبر ۸۰،۰۰۰ روبل (۱۰۹۶ دلار) به ازای هر تن cpt مسکو روسیه بود. باید توجه داشت که این قیمت شامل ۲۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد. این در حالی است که قیمت ورق نورد گرم فولادی داخلی نسبت به هفته قبل که برابر ۸۳،۰۰۰-۸۶،۰۰۰ روبل به ازای هر تن بود کاهش یافته است.

در این میان متال بولتن گزارش داد تولیدکنندگان بزرگ فولادی برای سهامداران منطقه همان قیمت ۸۰،۰۰۰ روبل در تن cpt را در مورد ورق نورد گرم فولادی در روز دوشنبه ۶ سپتامبر اعلام کردند. شرکت هایی مثل شرکت فولاد Novolipetsk (NLMK) و شرکت تولید کننده ورق نورد گرم Severstal  در این سطح قیمت در دسترس بودند.

یک معامله گر نقل کرد که ورق نورد گرم فولادی موجود در تجارت خانه های یک کارخانه با قیمت ۷۸۰۰۰ روبل در هر تن برای مصرف کننده های نهایی در دسترس بود. این معامله گر همچنین پیش بینی کرد که این قیمت از همان کارخانه به زودی برای سهامداران موجود در قراردادهای تامین موجودی تضمینی ارائه می شود.

فعالان بازار اعلام کردند معامله گران که با کارخانجات قرارداد تامین موجودی انبار دارند ، بدون پرداخت مبلغ موجودی را دریافت می کنند و می توانند تناژهای مورد توافق را از سهام خود در هر زمان در یک دوره معین ، با قیمت فعلی موجود خریداری کنند.

سایر توزیع کنندگان گزارش دادند که  انتظار می رود در روز دوشنبه ۶ سپتامبر قیمت جدیدی برای ورق نورد گرم فولادی در محدوده ۷۷۰۰۰-۷۸۰۰۰ روبل در هر تن به زودی در دسترس قرار گیرد . اما این قیمت تا زمان انتشار این خبر تأیید نشده است.

به نقل از فعالان بازار در بازار ثانویه ، قیمت اعلام شده از طرف معامله گران بزرگ برای ورق نورد گرم  فولادی در روز دوشنبه ۶ سپتامبر با ۲،۰۰۰ روبل کاهش به ۷۸،۰۰۰-۸۲،۰۰۰ روبل در تن cpt رسید. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت ورق نورد گرم فولادی در هفته قبل در محدوده ۸۰،۰۰۰-۸۴،۰۰۰ روبل در هر تن بود.

*** پلیت فولادی

به نقل از متال بولتن پیشنهادهای کارخانجات برای ورق نورد گرم و پلیت نورد گرم فولادی در هفته منتهی به روز دوشنبه ۶ سپتامبر پشت سر هم کاهش یافت. این کاهش عمدتا به دلیل قیمت اعلام شده از طرف کارخانه آهن و فولاد Magnitogorsk (MMK) بود که در ماه آگوست ورق نورد گرم فولادی و پلیت نورد گرم دارای ضخامت ۴-۵۰ میلی متر را در همان سطح قیمت گذاری کرده بود. با این حال به نقل از منابع خبری وضعیت اکنون تغییر کرده است.

سهامداران گزارش دادند برخلاف آنچه در ورق نورد گرم مشاهده می شد ، هیچ نشانه ای از عرضه بیش از حد در بخش پلیت نورد گرم در روز دوشنبه ۶ سپتامبر وجود ندارد.

فعالان بازار گزارش دادند در حال حاضر پلیت نورد گرم در بازار ثانویه در مقایسه با ورق نورد گرم بیشتر معامله می شود.

سهامداران عمده برای پلیت فولادی قیمت تقریبا یکسانی را گزارش کرده اند که برابر ۸۵۰۰۰ روبل در هر تن cpt بود. این قیمت توسط کارخانه های MMK و Asha Steel پیشنهاد شده بود. منابع خبری اعلام کردند قیمت اعلام شده برای پلیت فولادی نسبت به هفته قبل بدون تغییر باقی مانده است. به نقل از فعالان بازار هیچ پیشنهاد رسمی از شرکت متالورژی متحد (OMK) برای پلیت فولادی در روز دوشنبه ۶ سپتامبر شنیده نشده است.

به نقل از متال بولتن برخی از معامله گران در روز دوشنبه ۶ سپتامبر محدوده ۸۲،۰۰۰-۸۳،۰۰۰ روبل در هر تن cpt را سطح قابل اجرا می دانستند.

با این حال ، یکی از سهامداران گزارش داد که پلیت نورد گرم فولادی در حال حاضر با قیمت ۸۰،۰۰۰ روبل در هر تن cpt در روز دوشنبه ۶ سپتامبر در دسترس است.

برآورد هفتگی Fastmarkets نشان داد پلیت فولادی داخلی روسیه در روز سه شنبه ۷ سپتامبر در محدوده ۸۰،۰۰۰-۸۵،۰۰۰ روبل در هر تن cpt مسکو روسیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت پلیت فولادی داخلی نسبت به هفته قبل که برابر ۸۵،۰۰۰ روبل در هر تن بود حدود ۵،۰۰۰ روبل در هر تن افزایش یافته است.

متال بولتن گزارش داد در بازار ثانویه ، پلیت نورد گرم فولادی از سهامداران بزرگ با قیمت ۸۵،۰۰۰-۸۸،۰۰۰ روبل در هر تن در روز دوشنبه ۶ سپتامبر عرضه شد.

*** ورق نورد سرد فولادی

چندین منبع خبری گزارش دادند پس از تلاش ناموفق کارخانه ها برای افزایش قیمت ورق نورد سرد فولادی ، قیمت ها در هفته منتهی به روز دوشنبه ۶ سپتامبر کاهش یافت.

یکی از معامله گران نقل کرد که مواد مورد نیاز برای همه تامین کنندگان اصلی منطقه ، از جمله کارخانه های Severstal ، NLMK و MMK با قیمت ۹۰،۰۰۰ روبل در هر تن cpt در روز دوشنبه ۶ سپتامبر در دسترس بود.

یکی دیگر از سهامداران بیان کرد که در روز دوشنبه ۶ سپتامبر ورق نورد سرد مربوط به کارخانه Severstal با قیمت ۹۱،۰۰۰ روبل در هر تن cpt ارائه شد. همچنین ورق نورد سرد از کارخانه NLMK با قیمت ۹۰،۷۰۰ روبل در تن برای معاملات سپتامبر گزارش شد. به نقل از منابع خبری قیمت ورق نورد سرد مربوط به کارخانه های Severstal  و NLMK در هفته قبل به ترتیب برابر ۹۶۰۰۰ و ۹۵۷۰۰ روبل در هر تن cpt بود.

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت ورق نورد سرد فولادی داخلی روسیه در روز دوشنبه ۶ سپتامبر در محدوده ۹۰،۰۰۰-۹۱،۰۰۰ روبل در هر تن cpt مسکو روسیه شنیده شد . این در حالی است که قیمت ورق نورد سرد فولادی داخلی روسیه در هفته قبل در محدوده ۹۳،۰۰۰-۹۶،۰۰۰ روبل به ازای هر تن بود.

در این میان متال بولتن گزارش داد سهامداران همچنین متوجه شده اند که قیمت های صادراتی برای کویل نورد سرد CIS در پایان ماه آگوست نه تنها کاهش نیافته است ، بلکه ۵ دلار افزایش یافته است . به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد سرد دریای سیاه CIS  در هفته منتهی به روز دوشنبه ۶ سپتامبر افزایش یافته و به قیمت ۹۸۰-۹۸۵ دلار در هر تن رسیده است.

یکی از سهامداران در روز دوشنبه ۶ سپتامبر بیان کرد که با توجه به مالیات صادرات به اندازه ۱۳۳ دلار در هر تن ، این اتفاقات همچنین می تواند نشانه ای از تثبیت قیمت در بازار داخلی در آینده ای نزدیک باشد.

*** تحلیل میانگین قیمت های ورق فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت ورق نورد گرم فولادی داخلی روسیه در ماه ژوئن برابر ۱۰۵۰۰۰ ، در ماه ژوئیه برابر ۱۰۰۸۳۷٫۵۰ و در ماه آگوست برابر ۹۰۲۰۰ روبل در هر تن cpt مسکو روسیه بود که در روز  دوشنبه ۶ سپتامبر به ۸۰۰۰۰ روبل در هر تن cpt مسکو روسیه رسید.

طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت ورق نورد سرد فولادی داخلی روسیه در ماه ژوئن برابر ۱۱۹۰۰۰ ، در ماه ژوئیه برابر ۱۱۴۵۰۰ و در ماه آگوست برابر ۱۰۱۴۰۰روبل در هر تن cpt مسکو روسیه بود که در روز  دوشنبه ۶ سپتامبر به ۹۰۵۰۰ روبل در هر تن cpt مسکو روسیه رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.