جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰ 17 صفر 1443 Friday, 24 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

اثر منفی مالیات صادراتی بر قیمت پلیت فولادی سنگین صادراتی چین

شناسه : 54225 18 شهریور 1400 - 12:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت پلیت فولادی سنگین صادراتی چین در هفته منتهی به روز سه شنبه ۷ سپتامبر کاهش یافت . خریداران خارجی همچنان علی رغم عبور از مهلت تعیین شده برای تعیین مالیات صادرات ، تمایلی به خرید پلیت سنگین فولادی چین ندارند.

اثر منفی مالیات صادراتی بر قیمت پلیت فولادی سنگین صادراتی چین
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت پلیت فولادی سنگین صادراتی چین در هفته منتهی به روز سه شنبه ۷ سپتامبر کاهش یافت . خریداران خارجی همچنان علی رغم گذشت مهلت تعیین شده برای تعیین مالیات صادرات ، تمایلی به خرید پلیت سنگین فولادی چین ندارند.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت پلیت فولادی سنگین صادراتی چین که مربوط به ماه نوامبر است در روز سه شنبه ۷ سپتامبر در محدوده ۹۰۰-۹۱۵ دلار در هر تن فوب چین معامله شد.  این در حالی است که  قیمت پلیت فولادی سنگین صادراتی چین نسبت به هفته قبل ۵-۱۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

یک منبع تجاری مستقر در شانگهای در روز سه شنبه ۷ سپتامبر به Fastmarkets گفت که کارخانه پلیت فولادی ​​Yingkou پلیت فولادی سنگین را با قیمت ۹۱۵ دلار در هر تن عرضه می کرد.

به نقل از متال بولتن در روز سه شنبه ۷ سپتامبر شرکت آهن و فولاد Shandong  پیشنهاد قیمت ۹۳۰ دلار در هر تن فوب را برای پلیت فولادی سنگین حمل شده در ماه اکتبر صادر کرد . این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت اعلام شده تا ساعت ۱۵ بعد از ظهر به وقت پکن در تاریخ ۱۰ سپتامبر معتبر است.

یک منبع تجاری گفت ، شرکت آهن و فولاد Baotou مستقر در مغولستان داخلی پلیت سنگین فولادی را در روز سه شنبه ۷ سپتامبر با قیمت ۹۰۵-۹۱۰ دلار به ازای هر تن فوب عرضه می کرد.

یک منبع تجاری مستقر در استان ژجیانگ نقل کرد که در هفته منتهی به روز سه شنبه ۷ سپتامبر تقریباً ۲۰۰۰۰ تن پلیت فولادی را به ویتنام و فیلیپین به قیمت ۹۰۰-۹۱۰ دلار به ازای هر تن فوب فروخته است. به گفته منابع خبری هیچ معامله ای غیر از این در طول هفته گزارش نشده است.

فعالان بازار اعلام کردند که شرکت کنندگان در بازار در روز سه شنبه ۷ سپتامبر نگران این مسئله بودند که از اول سپتامبر مالیات بر صادرات وضع شود. به نقل از چندین منبع خبری با اینکه این اتفاق نیفتاد ، اما خریداران خارج از کشور همچنان نسبت به خرید تردید دارند.

یک منبع تجاری مستقر در شانگهای در روز چهارشنبه ۸ سپتامبر بیان کرد : “بخاطر اخباری که در حواشی مالیات وجود دارد، حدود یک ماه است که مشتریان من از ویتنام پلیت فولادی نخریده اند.”

با توجه به ارزیابی هفتگی Fastmarkets  قیمت پلیت فولادی داخلی چین در روز یکشنبه ۵ سپتامبر در محدوده ۵،۵۸۰-۵،۶۵۰ یوان (۸۶۳-۸۷۴ دلار) به ازای هر تن شنیده شد. این در حالی است که به نقل از منابع خبری معتبر قیمت پلیت فولادی داخلی چین نسبت به هفته قبل که برابر ۵۶۰۶-۵،۵۷۰ یوان در هر تن بود حدود ۲۰-۸۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.

*** تحلیل میانگین قیمت های پلیت سنگین فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت پلیت سنگین فولادی صادراتی روسیه در ماه ژوئن برابر ۹۰۷ ، در ماه ژوئیه برابر ۹۰۷٫۵۰ و در ماه آگوست برابر ۹۳۰ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  سه شنبه ۷ سپتامبر به ۹۰۷٫۵۰ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.