شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰ 11 صفر 1443 Saturday, 18 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

فروش آهن خام CIS به چین در بازار کاهش یافت

شناسه : 54347 20 شهریور 1400 - 15:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت صادرات آهن خام از کشورهای مشترک المنافع طی هفته منتهی به روز پنج شنبه ۹ سپتامبر در فروش به چین کاهش یافته و احتمالاً بازار به نقطه پایینی برسد.

فروش آهن خام CIS به چین در بازار کاهش یافت
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت صادرات آهن خام CIS یا همان کشورهای مشترک المنافع طی هفته منتهی به روز پنج شنبه ۹ سپتامبر در فروش به چین کاهش یافته و احتمالاً بازار به نقطه پایینی برسد.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت آهن خام صادراتی دارای منگنز بالا در روز پنج شنبه ۹ سپتامبر ۴۷۵-۵۰۵ دلار در هر تن دریای سیاه  CIS بود. این در حالی است که قیمت آهن خام صادراتی نسبت به هفته گذشته که برابر ۴۹۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن بود افزایش یافته است.

به نقل از متال بولتن چندین فروش آهن خام با مبدا روسیه و اوکراین به چین در محدوده قیمت ۵۴۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن cfr در روز پنج شنبه ۹ سپتامبر انجام شد. منابع خبری تخمین زده اند که این مقدار تقریباً معادل ۴۷۵-۴۸۰ دلار به ازای هر تن فوب خواهد بود.

یک بازرگان اعلام کرد: “اولین فروش آهن خام از کشورهای مستقل مشترک المنافع به چین چند هفته پیش انجام شد . در آن زمان این احساس وجود داشت که به دلیل مشکلات ذوب فولاد تامین کنندگان فقط حجم اضافی آهن خام تجاری دارند . در حال حاضر ، فروش به چین تنها فرصت برای تامین کنندگان برای فروش تناژهای بزرگ به نظر می رسد ، زیرا بازار ایالات متحده بسیار کمتر فعال است.”

یک معامله گر دیگر نقل کرد: “به نظر می رسد تعداد زیادی از محموله های آهن خام در حال خارج شدن از بازار است و میزان دسترسی به آن کاهش یافته است. بنابراین بازار به احتمال زیاد به نقطه پایینی خواهد رسید.”

فعالان بازار گزارش دادند در ایالات متحده که خریدار اصلی آهن خام است سطح قیمت قابل قبول در بازار در محدوده ۵۲۰-۵۳۰ دلار برای هر تن cfr یا حدود ۵۷۰-۵۸۰ دلار در هر تن فوب در روز پنج شنبه ۹ سپتامبر تخمین زده می شد. این در حالی است که در طول هفته هیچ فروش تازه ای از CIS به این منطقه گزارش نشده است.

در این میان متال بولتن اعلام کرد که در ایتالیا ، در روز پنج شنبه ۹ سپتامبر قیمت قابل اجرا برای خریداران آهن خام به ۵۲۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن cfr یا حدود ۴۹۰ دلار در هر تن فوب کاهش یافت. با این حال ، پیشنهادات قیمت آهن خام در محدوده ۵۴۰ دلار در هر تن cfr یا نزدیک به ۵۰۵-۵۱۰ دلار در هر تن فوب شنیده شد.

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت آهن خام وارداتی ایتالیا در روز پنج شنبه ۹ سپتامبر در محدوده ۵۲۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن cfr ایتالیا بود . این در حالی است که قیمت آهن خام وارداتی ایتالیا نسبت به هفته قبل که برابر ۵۴۰ دلار در هر تن بود کاهش یافته است .

با توجه به ارزیابی هفتگی Fastmarkets آهن خام کم منگنز صادراتی در روز پنج شنبه ۹ سپتامبر ، ۵۸۰ دلار در هر تن دریای بالتیک CIS  قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت آهن خام کم منگنز صادراتی نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود ، زیرا هیچ فعالیتی در بازار گزارش نشده است.

به نقل از منابع خبری شنیده می شود که تامین کننده اصلی در منطقه به دلیل وقفه های تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده ، دسترسی محدودی به آهن خام دارد. همچنین به گفته فعالان بازار فروش آهن خام برای تامین کنندگان جذابتر از فروش محصولات پایین دست یا زغال کک بوده است.

تحلیل گران بازار گزارش دادند تامین کننده دیگری در روز پنج شنبه ۹ سپتامبر برنامه تعمیر و نگهداری داشته و تولید سایر مواد اولیه را جایگزین تولید آهن خام کرده است.

*** تحلیل میانگین قیمت های آهن خام در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت آهن خام صادراتی دریای بالتیک در ماه ژوئن برابر ۶۴۳٫۷۵ ، در ماه ژوئیه برابر ۶۵۶ و در ماه آگوست برابر ۶۴۷٫۵۰ دلار در هر تن دریای بالتیک CIS  بود که در روز  پنج شنبه ۹  سپتامبر به ۵۸۰ دلار در هر تن دریای بالتیک CIS  رسید.

طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت آهن خام صادراتی دریای سیاه در ماه ژوئن برابر ۶۲۸٫۷۵ ، در ماه ژوئیه برابر ۶۰۶٫۵۰ و در ماه آگوست برابر ۵۴۰٫۶۳ دلار  در هر تن دریای سیاه CIS   بود که در روز  پنج شنبه ۹ سپتامبر به ۴۹۰ دلار  در هر تن دریای سیاه CIS   رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.