جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰ 17 صفر 1443 Friday, 24 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

با افزایش محدودیتهای مصرف انرژی، قیمت کویل نورد گرم چین ثابت ماند

شناسه : 54590 23 شهریور 1400 - 12:00

با توجه به اهداف تعیین شده توسط کارخانه های تولید فولاد در چین به منظور کاهش مصرف سالانه انرژی، کارخانه های تولیدی در برخی استان ها نظیر استان یوننان میزان تولید خود را کاهش دادند. در نتیجه این امر در قیمت کویل نورد گرم داخلی و صادراتی چین تاثیر گذاشت و باعث افزایش قیمت این محصول شد.

با افزایش محدودیتهای مصرف انرژی، قیمت کویل نورد گرم چین ثابت ماند
پ
پ

با توجه به اهداف تعیین شده توسط کارخانه های تولید فولاد در چین به منظور کاهش مصرف سالانه انرژی، کارخانه های تولیدی در برخی استان ها نظیر استان یون نان میزان تولید خود را کاهش دادند. در نتیجه این امر در قیمت کویل نورد گرم داخلی و صادراتی چین تاثیر گذاشت و باعث افزایش قیمت این محصول شد.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم داخلی چین در بازار اسپات در روز دوشنبه ۱۳ سپتامبر ثابت ماند . این امر با حمایت از کاهش عرضه به دلیل افزایش تلاشهای دولت محلی برای محدود کردن مصرف انرژی اتفاق افتاد.

*** کویل نورد گرم داخلی

ارزیابی روزانه Fastmarkets  نشان داد قیمت کویل نورد گرم داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز دوشنبه ۱۳ سپتامبر در محدوده ۵،۸۵۰-۵،۹۰۰ یوان (۹۰۶-۹۱۴ دلار) به ازای هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم داخلی چین نسبت به روز قبل ۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

بر اساس اطلاعیه برنامه ریز اقتصادی استان یوننان در جنوب غربی چین که در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر توسط رسانه های محلی منتشر شد ، کارخانه های فولاد موجود در منطقه نیاز دارند تا به منظور تحقق اهداف خود برای کنترل مصرف انرژی تولید خود را برای ماه سپتامبر حداقل ۳۰ درصد کاهش دهند.

به نقل از متال بولتن اگرچه کاهش تولید در ماه سپتامبر ، در ماه های نوامبر و دسامبر جبران می شود ، اما این حرکت استان یوننان انتظارات از کاهش عرضه را در ماه آینده افزایش داده است.

فعالان بازار در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر گزارش دادند استان های دیگر ، از جمله جیانگ سو در شرق چین و گوانگشی در جنوب غربی چین ، نیز محدودیت های تولید خود را در پروژه هایی با شدت و مصرف انرژی بالا افزایش داده اند تا بتوانند به اهداف کاهش مصرف سالانه خود برسند.

یک تحلیلگر مستقر در شانگهای بیان کرد که محدودیت های افزایش تولید ، همراه با پیش بینی بهبود تقاضا در فصل اوج ، قیمت فولاد را در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر تقویت کرده است . اما ادامه ضعف در بازار اسپات، قیمت بالقوه ورق سیاه کویل را محدود کرده است.

متال بولتن گزارش داد بیشترین قرارداد کویل نورد گرم در بورس آتی شانگهای در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر از بالاترین سطح یک ماهه خود پایین آمد . همچنین قیمت پایانی  کویل نورد گرم در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر نسبت به قیمت پایانی در روز جمعه با کاهش همراه بوده است.

چندین منبع خبری گزارش دادند نقدینگی معاملاتی برای کویل نورد گرم داخلی چین در بازار اسپات در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر ضعیف باقی ماند . همچنین به نقل از منابع خبری تقاضا برای کویل نورد گرم داخلی چین هنوز بهبود چشمگیری نداشته است. در همین حال ، معامله گران معتقدند که در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر تاثیر طوفان Chanthu که در حال نزدیک شدن است محدود بوده است.

*** صادرات کویل نورد گرم

طبق ارزیابی روزانه Fastmarkets  شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز سه شنبه ۱۳ سپتامبر در محدوده ۹۳۷٫۷۴ دلار در هر تن فوب چین قیمت گذاری شد. این در حالی است که شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین نسبت به روز قبل ۰٫۸۱ دلار در هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند شاخص صادرات کویل نورد گرم چین در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر در میان نقدینگی ضعیف تقریباً بدون تغییر بود . همچنین معامله گران با توجه به ثبات قیمت های داخلی ، پیشنهادات و برآورد خود را برای کویل نورد گرم صادراتی چین ثابت نگه داشتند.

به نقل از متال بولتن معامله گران در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر کویل نورد گرم صادراتی نوع SS400  را با قیمت بالاتر از ۹۴۰ دلار در هر تن فوب پیشنهاد کردند . این در حالی است که قیمت بالاتر از ۹۳۰ دلار در هر تن فوب برای برخی از کارخانه ها قابل استفاده است.

اما معامله گران معتقدند که با توجه به محصولات فولادی ارزانتر از هند ، روسیه ، ویتنام و دیگر مناطق  و همچنین عدم قطعیت طولانی مدت مالیات صادراتی در مورد محصولات چینی ، قیمت ۹۳۰ دلار در هر تن برای خریداران کویل نورد گرم در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر مشکل ساز خواهد بود.

چندین منبع خبری در کشور چین گزارش دادند که پیشنهادات کمتر از کارخانه های بزرگ تولید کننده فولاد در ویتنام در سه روز گذشته باعث کاهش احساس خرید محموله های وارداتی شده است.

به نقل از متال بولتن شرکت فولاد Formosa Ha Tinh در آخر هفته منتهی به روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر پیشنهاد خود را برای کویل نورد گرم صادراتی چین با قیمت پایه ۹۲۰ دلار در هر تن cif بر اساس Haiphong ارائه داد. این در حالی است که شرکت فولاد Hoa Phat  پیشنهاد خود را برای کویل نورد صادراتی نوع SS400  را در روز دوشنبه با ۱۰ دلار در هر تن کاهش به ۸۹۶ دلار در هر تن cif ویتنام شمالی رساند.

فعالان بازار در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر گزارش دادند ویتنام همچنین محدودیت های Covid-19 خود را تا پایان ماه سپتامبر تمدید کرده است . همچنین به نقل از تحلیل گران مستقر در ویتنام بسته به وضعیت بازار محدودیت های Covid-19 ممکن است در ماه اکتبر در این کشور کاهش یابد.

*** زمزمه های بازار

یک معامله گر مستقر در شانگهای نقل کرد: “برخی از کارخانه ها در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر تمایل دارند که خطرات ناشی از مالیات صادرات احتمالی را در مذاکرات بر عهده بگیرند. اما هنوز هم برای انعقاد معاملات مشکلی وجود دارد ، زیرا اختلاف زیادی بین پیشنهادات کارخانه ها و پیشنهادات خریداران برای قیمت کویل نورد گرم چین وجود دارد.”

بورس آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم

بیشترین قرارداد کویل نورد گرم مربوط به ماه ژانویه در روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر با ۵۸۰۵ یوان به ازای هر تن به پایان رسید . این در حالی است که قیمت پایانی کویل نورد گرم نسبت به روز جمعه ۵۳ یوان به ازای هر تن کاهش داشته است.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه ژوئن برابر ۵۴۷۹٫۲۹ ، در ماه ژوئیه برابر ۵۷۹۵٫۹۱ و در ماه آگوست برابر ۵۷۳۷٫۲۷ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  سه شنبه ۱۳ سپتامبر به ۵۸۷۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه ژوئن برابر ۸۹۵٫۰۵ ، در ماه ژوئیه برابر ۸۹۹٫۹۰ و در ماه آگوست برابر ۹۱۷٫۲۶ یوان در هر تن فوب چین بود که در روز  سه شنبه ۱۳ سپتامبر به ۹۳۷٫۷۴ یوان در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.