پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ 15 ربيع أول 1443 Thursday, 21 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت سنگ آهن در پی کاهش تولید فولاد در چین

شناسه : 54688 25 شهریور 1400 - 13:00

به دنبال اعمال دستورالعمل های کاهش مصرف انرژی، تولید فولاد در چین محدود می شود که این موضوع سبب کاهش فعالیت بازار معاملات سنگ آهن در چند روز اخیر شده است. نزولی شدن شاخص بورس سنگ آهن به افزایش نگرانی ها در بازار دامن زده است.

کاهش قیمت سنگ آهن در پی کاهش تولید فولاد در چین
پ
پ

به دنبال اعمال دستورالعمل های کاهش مصرف انرژی، تولید فولاد در چین محدود می شود که این موضوع سبب کاهش فعالیت بازار معاملات سنگ آهن در چند روز اخیر شده است. نزولی شدن شاخص بورس سنگ آهن به افزایش نگرانی ها در بازار دامن زده است.

به گفته آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت سنگ آهن در روز چهارشنبه ۱۵ سپتامبر هم­چنان سیر نزولی داشت که این موضوع به افزایش نگرانی ها در خصوص محدودیت های بیشتر تولید فولاد و کاهش تقاضا برای خرید سنگ آهن دامن می زند.

 • سنگ آهن ۶۲% ، cfr چینگدائو: ۶۵/۱۱۶دلار در هر تن ، ۰۲/۵ دلار کاهش در هر تن
 • سنگ آهن کم آلومینا ۶۲%، cfr چینگدائو ۸۰/۱۱۷ دلار در هر تن ، ۸۳/۴ دلار کاهش در هر تن
 • سنگ آهن ۵۸% درجه یک cfr چینگدائو:: ۸۸/۵۳ دلار در هر تن ، ۹۸/۴ دلار کاهش در هر تن
 • سنگ آهن ۶۵% برزیلی cfr چینگدائو: ۱۰/۱۳۹ دلار در هر تن، ۷۰/۴ دلار کاهش در هر تن
 • سنگ آهن ۶۲% استرالیایی cfr چینگدائو: ۰۲۵۰/۰ دلار برای هر dmtu ، بدون تغییر
 • سنگ آهن ۶۲% ، فوت چینگدائو: ۹۱۹ یوان به ازای هر wmtu، ۲۷ یوان کاهش در هر wmtu

بیشترین قیمت معامله سنگ آهن ماه ژانویه در بورس کالای دالیان (DCE) با وجود نوسان کمی در بعدازظهر کاهش یافت و نسبت به قیمت بسته شدن روز سه شنبه ۷۱۱ یوان (۱۱۰ دلار) در هر تن بود، که نسبت به روز گذشته ۶/۲درصد کاهش یافت.

همچنین قرارداد مبادله سنگ آهن در بورس سنگاپور (SGX) نیز روندکاهشی داشت. در مقایسه با قیمت نهایی روز سه شنبه، شاخص بورس سنگ آهن سنگاپور با کاهش ۵۷/۵ دلار در هر تن، در ساعت ۶:۲۸ بعدازظهر به وقت سنگاپور به ۱۰/۱۱۵ دلار در هر تن رسید. 

به گفته منابع، کاهش قیمت سنگ آهن می تواند به دلیل نگرانی از تشدید محدودیت ها در تولید فولاد در چین باشد.

به گفته یک منبع تجاری در شانگهای، با وجود کاهش تولید فولاد خام در ماه آگوست، میزان تولید کلی در بازه زمانی ژانویه تا آگوست همچنان در مقایسه با سال گذشته سطح بیشتری را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر، دستورالعمل هایی برای تولید سالانه در حال اعمال است که مصرف انرژی، از سال ۲۰۲۰ فراتر نرود، که این موضوع سبب اعمال محدودیت های بیشتر در زمینه تولید فولاد می شود که چشم انداز تقاضای خرید سنگ آهن را تا حدودی مبهم ساخته است.

بر اساس داده های اداره ملی آمار چین در روز چهارشنبه ۱۵ سپتامبر، تولید فولاد خام سالانه چین در ماه آگوست ۲/۱۳ درصد و در ماه جولای ۱/۴درصد کاهش داشته است.

به گفته منابع تجاری در شانگهای، به دلیل فروش محموله ها در بنادر توسط کارخانه ها، معاملات فیزیکی در این هفته محدود بودند.

بورس کالای دالیان (DCE) قبل از جشنواره نیمه پاییز در چین در تاریخ ۱۹ تا ۲۱ سپتامبر ، محدودیت قیمت روزانه و حاشیه معاملات سنگ آهن را موقتاً افزایش داد. این تغییرات از روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر اعمال می شود و تا چهارشنبه ۲۲ سپتامبر ادامه خواهد داشت.

کارخانه های فولاد چین به دنبال تولید کمتر فولاد، تمایل به استفاده سنگ آهن درجه ضعیف تر دارند و بعلاوه این عامل کلیدی آنها را مجبور به استفاده از سنگ آهن کم سیلیس به دلیل قیمت بالای کک می کند که باعث ایجاد یک جریان پایدار برای خرید سنگ آهن کم سیلیس شده است.

مرکز تجارت سنگ آهن پکن (Corex) ، ۹۰،۰۰۰ تن سنگ آهن ۳/۶۲% را با قیمت ۵۰/۱۱۵ دلار به ازای هر تن cfr چین در بازه ۲۵-۱۶ اکتبر ارائه داد.

به علاوه این مرکز، ۹۰،۰۰۰ تن سنگ آهن ۵/۶۰% ، را با تخفیف ۴۰/۲۰ دلار در تن، در بازه ۱۱ تا ۲۰ اکتبر پیشنهاد کرد.

 • سنگ آهن Pilbara Blend 119-50/114دلار به ازای هر تن cfr چین
 • سنگ آهن برزیل: ۵۰/۱۲۰-۱۱۵ دلار برای هر تن cfr چین
 • سنگ آهن نیومن: ۹۲/۱۱۸- ۷۹/۱۱۳دلار به ازای هر تن cfr چین
 • سنگ آهن کرجاس: ۳۰/۱۴۲-۵۰/۱۳۵ دلار به ازای هر تن cfr چین
 • سنگ آهن Pilbara Blend روز چهارشنبه در استان شاندونگ و شهر تیانجین به میزان ۸۷۵-۹۲۰ یوان در هر wmt معامله شد، این در حالی است که روز سه شنبه ۹۰۸-۹۹۰ یوان به ازای هر wmt معامله می شده است.

آخرین محدوده قیمت معاملاتی در بازار دریایی در حدود ۱۲۶-۱۳۲ دلار برای هر تن است.

بیشترین معامله قرارداد سنگ آهن با ۵۰/۶۹۲ یوان (۱۰۷ دلار) به ازای هر تن در روز چهارشنبه بسته شد که نسبت به قیمت بسته شدن روز سه شنبه ، ۵۰/۱۸ یوان به ازای هر تن کاهش یافت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.