شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰ 10 ربيع أول 1443 Saturday, 16 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

بهبود جو بازار صادرات آهن خام CIS به دلیل تکمیل سفارشات

شناسه : 54718 27 شهریور 1400 - 14:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن جو بازار صادرات آهن خام در کشورهای مشترک المنافع در طول هفته منتهی به روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر بهبود یافت . همچنین انتظار می رود قیمت های بالاتری پس از فروش تناژهای زیاد عرضه کنندگان در اواخر آگوست و اوایل سپتامبر افزایش یابد.

بهبود جو بازار صادرات آهن خام CIS به دلیل تکمیل سفارشات
پ
پ

پس از عرضه زیاد آهن خام توسط روسیه، جو بازار برای صادرات این محصول به کشورهایی از جمله چین و ایتالیا بهبود یافته است که این امر باعث افزایش قیمت آهن خام صادراتی روسیه شد. با توجه به اتمام زمان مالیات صادراتی روسیه در ۳۱ دسامبر ، صادر کنندگان آهن خام روسیه سعی می کنند ارسال محموله های مربوط به ماه ژانویه را با تاخیر انجام دهند تا مشمول مالیات صادرات نشود.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن جو بازار صادرات آهن خام در کشورهای مشترک المنافع در طول هفته منتهی به روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر بهبود یافت . همچنین انتظار می رود قیمت های بالاتری پس از فروش تناژهای زیاد عرضه کنندگان در اواخر آگوست و اوایل سپتامبر به ثبت برسد

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داده است که قیمت آهن خام صادراتی دارای منگنز بالا در روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر در محدوده ۴۹۰ تا ۵۰۵ دلار در هر تن دریای سیاه CIS شنیده شد. این در حالی است که قیمت آهن خام صادراتی نسبت به هفته گذشته که برابر ۴۷۵-۵۰۵ دلار در هر تن بود حدود ۱۵ دلار در هر تن افزایش یافته است.

به نقل از منابع خبری ارزیابی Fastmarkets از اواخر ماه می به دلیل عرضه بیش از حد و تضعیف قیمت روز فولاد کاهش یافته است. منابع خبری گزارش دادند یک محموله آهن خام با مبدا روسیه با قیمت ۵۵۵ دلار برای هر تن cfr به چین فروخته شد . این در حالی است که قیمت اعلام شده معادل ۴۹۰-۴۹۵ دلار به ازای هر تن فوب است. همچنین فروش دیگری برای آهن خام از روسیه به چین با قیمت ۵۵۰ دلار در هر تن cfr شنیده شد . اما ارسال این محموله ها به جای دریای سیاه از بندری در استان شرق دور می باشد.

به نقل از متال بولتن سطح قابل اجرا در ایالات متحده برای قیمت نهایی آهن خام در روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر به ۵۴۰ دلار در هر تن cfr افزایش یافته است . این در حالی است که قیمت اعلام شده معادل ۴۹۰ دلار در هر تن فوب می باشد.

یک معامله گر مستقر در چین در روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر نقل کرد: “چین طی چند هفته اخیر مقدار زیادی آهن خام خریداری کرده است که مقدار آن بیش از ۵۰۰۰۰۰ تن می باشد.  این بدان معناست که ایالات متحده باید قیمت ها را افزایش دهد تا سهام خود را دوباره پر کند. علاوه بر این ، مالیات صادراتی روسیه در ۳۱ دسامبر به پایان می رسد. این بدان معناست که صادرکنندگان آهن خام روسیه سعی می کنند تا آنجا که ممکن است حمل محموله های مربوط به ماه ژانویه را به تاخیر بیندازند . بنابراین با حمل محموله های آهن خام مربوط به ماه دسامبر مواد کمتری در بازار وجود خواهد داشت. ”

به نقل از فعالان بازار شنیده شده است که یکی از تامین کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع ، در روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر آهن خام را با قیمت ۴۹۰ دلار در هر تن به معامله گران عرضه کرده است.

تحلیل گران صنعت اعلام کردند سطح قابل اجرا برای معامله گران مستقر در ایتالیا در روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر ۵۳۰ دلار در هر تن cfr گزارش شده است . باید توجه داشت که قیمت اعلام شده نزدیک به ۴۹۵-۵۰۰ دلار در هر تن فوب می باشد. همچنین آخرین پیشنهادات برای آهن خام CIS ازطرف ایتالیا در روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر با قیمت ۵۴۰ دلار در هر تن cfr یا نزدیک به ۵۰۵-۵۱۰ دلار در هر تن فوب شنیده شده است.

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت آهن خام وارداتی ایتالیا در روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر در محدوده ۵۳۰-۵۴۰ دلار در هر تن cfr ایتالیا بود . این در حالی است که قیمت آهن خام وارداتی ایتالیا نسبت به هفته گذشته که برابر ۵۲۵-۵۴۰ دلار در هر تن بود حدود ۵ دلار در هر تن صعود کرده است.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد شاخص آهن خام کم منگنز صادراتی در روز پنج شنبه ۱۶ سپتامبر در محدوده ۵۳۰-۵۴۰ دلار در هر تن fob دریای بالتیک قیمت گذاری شد. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت آهن خام کم منگنز صادراتی نسبت به هفته قبل که برابر ۵۸۰ دلار در هر تن بود افزایش یافته است.

یک عرضه کننده آهن خام مستقر در منطقه در روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر بیان کرد: “ما تا ماه ژانویه هیچ پیشنهادی برای آهن خام نداریم. اگرچه با توجه به قیمت کنونی زغال کک ، برآورد سطح بازار برای آهن خام ۶۵۰ دلار در هر تن فوب است. “

شاخص Fastmarkets برای ذغال کک سخت ، در روز پنج شنبه ۱۶ سپتامبر ۴۸۶٫۹۳ دلار در هر تن متریک خشک cfr  جینگ تانگ بود . این در حالی است که شاخص قیمت برای ذغال کک سخت در تاریخ ۱۶ آگوست به دلیل محدود بودن منابع حدود ۳۰۵٫۰۱ دلار به ازای هر تن شنیده شد.

در این میان متال بولتن گزارش داد سایر منابع بازار سطح بازار را برای آهن خام صادراتی CIS در روز پنجشنبه ۱۶ سپتامبر بین ۵۸۰-۶۰۰ دلار در هر تن برآورد کرده اند . این در حالی است که برآورد قیمت آن در بخش های قبل حدود ۶۵۰ دلار به ازای هر تن ذکر شده است.

*** تحلیل میانگین قیمت های آهن خام در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت آهن خام صادراتی دریای سیاه CIS در ماه ژوئن برابر ۶۲۸٫۷۵ ، در ماه ژوئیه برابر ۶۰۶٫۵۰ و در ماه آگوست برابر ۵۴۰٫۶۳ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود که در روز  پنج شنبه ۱۶  سپتامبر به ۴۹۷٫۵۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS رسید.

همچنین به نقل از فعالان بازار قیمت آهن خام صادراتی دریای یالتیک در ماه ژوئن برابر ۶۴۳٫۷۵ ، در ماه ژوئیه برابر ۶۵۶ و در ماه آگوست برابر ۶۴۷٫۵۰ دلار در هر تن fob دریای بالتیک CIS بود که در روز  پنج شنبه ۱۶  سپتامبر به ۵۹۰ دلار در هر تن fob دریای بالتیک CIS رسید.

متال بولتن  

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.