شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰ 10 ربيع أول 1443 Saturday, 16 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

عدم تمایل خریداران بیلت چینی با افزایش قیمت ها

شناسه : 54720 27 شهریور 1400 - 13:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، به دنبال رزرو محموله های بزرگ، صادرکنندگان بیلت فولادی در مقابل افزایش قیمت محصولات فروشی خود به بازار چین مقاومت می کنند.

عدم تمایل خریداران بیلت چینی با افزایش قیمت ها
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، به دنبال رزرو محموله های بزرگ، صادرکنندگان بیلت فولادی در مقابل افزایش قیمت محصولات فروشی خود به بازار چین مقاومت می کنند.

منابع از فروش صدها هزار تن بیلت وارداتی قبل از توقف فعالیت ها در روز سه شنبه و در ابتدای هفته گذشته به چین خبر دادند. به گفته یکی از همین منابع چین حداقل از ابتدای سپتامبر ۶۰۰ هزار تن فولاد رزرو کرده است.

به گزارش متال بولتن، بیلت ۱۵۰ میلی متری ۳sp اندونزی به قیمت ۷۱۵ دلار به ازای هر تن cfr چین معامله شد، این در حالی است که بیلت قطر نیز ۷۱۵ دلار به ازای هر تن فروخته شد.

بعلاوه هر تن بیلت امارات متحده عربی و هند به ترتیب ۷۱۶ دلار و۷۲۰ دلار cfr چین معامله شدند.

شایعات منتشر شده در خصوص معامله بیلت EAF با قیمت ۶۲۰ دلار به ازای هر تن فوب ترکیه در هفته یا ۷۱۰-۷۱۵ دلار به ازای هر تن cfr چین رد شده چرا که طرفین قرارداد نسبت به ترکیب شیمیایی مواد معامله شده به تفاهم نرسیدند.

بر اساس گزارشات، BF اندونزی به قیمت ۷۲۰-۷۲۵ دلار به ازای هر تن cfr چین در روز جمعه معامله شد، این در حالی است BF هندی با قیمت ۷۲۰ دلار به ازای هر تن cfr چین ارائه شد.

کاهش بازارهای میلگرد چین در روز جمعه بر کاهش قیمت شمش فولاد محلی در روز سه شنبه افزود که این موضوع مانع اصلی افزایش قیمت توسط خریداران چینی شد، لذا قیمت ارائه شده برای هر تن بیلت ۳sp  ژاپنی ۷۰۰-۷۰۵ دلار اعلام شد.

ارزیابی های صورت گرفته برای بیلت فولادی ۳sp کاهشی در حدود ۱۰ دلار به ازای هر تن را نشان می دهد.

به گفته منابع مختلف، معامله بیلت چینی در روز پنجشنبه حدود ۷۰۰-۷۰۵ دلار برای هر تن cfr ژاپنی بود، با این حال بازار خرید و فروش در انتظار کمتر شدن قیمت ها در هفته های آتی هستند.

مناقصه برای بیلت BF هند در هفته جاری منتفی اعلام شده است، چرا که قیمت های پیشنهادی طرفین بسیار فاصله داشت.

هزینه حمل ۳۰ هزار تن بیلت از سواحل شرقی هند به چین در حدود  75 تا ۸۰ دلار در هر بوده است،  این در حالی است که هزینه حمل  از ایران و ویتنام به ترتیب ۶۵ دلار و۴۰ دلار در هر تن بود.

و اما به دنبال معاملات صورت گرفته در هفته گذشته، بازارخرید و فروش جنوب آسیا فعالیت کمتری داشت.

به نقل از این خبرگزاری،  بیلت۵sp EAF ویتنام به فیلیپین با قیمت ۷۰۳-۷۰۴ دلار به ازای هر تن cfr مانیل در هفته قبل فروخته شد، که در مقایسه معامله انجام شده در ۹ سپتامبر افزایش داشته است.

به گفته منابع کمی، بیلت منگنز بالای بیلت۵sp هفته گذشته در حدود ۷۱۰ دلار به ازای هر تن cfr فیلیپین بسته شده است، اما در زمان انتشار اطلاعات بیشتری در مورد این محموله در دست نبوده است.

به گفته یک منبع فیلیپینی سطح قابل اجرا برای اکثر مشتریان به ۶۸۵ دلار در هر تن cfr مانیل نزدیک است، اما ممکن است همیشه به دلایلی مبلغ کمی بالاتر وجود دارد.

بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، بیلت۵sp فولادی ، واردات ، cfr مانیل، در روز جمعه ۶۹۰-۷۰۰ دلار در هر تن بود معامله شد، که در مقایسه با روز قبل بدون تغییر اما در مقایسه با هفته گذشته ۵ دلار به ازای هر تن کاهش داشته است.

به گفته منابع، پیشنهادات قیمتی برای بیلت۵sp 680-685 دلار به ازای هر تن cfr مانیل در روز جمعه شنیده شد، این در حالی است که منبع دیگری  از معامله ۶۰۰۰ تن بیلت۵sp فیلیپینی ۶۹۵ دلار به ازای هر تن cfr ژاپن خبر داد.

بیلت EAF ژاپن با قیمت ۷۳۰ دلار به ازای هر تن cfr مانیل در هفته جاری عرضه شد، این در حالی است که بیلت۵sp 125 میلی متری روسیه با قیمت ۷۲۰ دلار به ازای هر تن cfr عرضه شد و اما برخی درخواست قیمت ۷۱۰ دلار به ازای هر تن cfr را داشتند.

و اما ۲۰ هزار تن شمش آهن ایرانی با قیمت ۷۰۰ دلار به ازای هر تن cfr تایلند در هفته گذشته معامله شد.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.