جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ 16 ربيع أول 1443 Friday, 22 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کنترل شاخص آلایندگی چین با روندی سختگیرانه

شناسه : 54750 28 شهریور 1400 - 10:00

یزان انتشار گازهای گلخانه ای را در زمستان آینده کاهش دهد. به نظر می رسد که کنترل شاخص آلایندگی از سوی چین در آینده سختگیرانه تر شود.

کنترل شاخص آلایندگی چین با روندی سختگیرانه
پ
پ

چین شهرهای بیشتری را در منطقه شمالی خود را تحت کنترل آلودگی هوا قرار داده است. این موضوع به این دلیل مطرح شده تا میزان انتشار گازهای گلخانه ای را در زمستان آینده کاهش دهد. به نظر می رسد که کنترل شاخص آلایندگی از سوی چین در آینده سختگیرانه تر شود. در ادامه آخرین وضعیت فعالیت چین در خصوص محدودیت های زیست محیطی را تشریح خواهیم کرد. لطفا همراه آرتان پرس باشید.

*** کنترل شاخص آلایندگی در دستور کار دولت چین

طبق پیش نویس برنامه سیاست منتشر شده توسط وزارت محیط زیست ، شهرهای شمال هبی ، شمالی شمالی ، شرق و جنوب شاندونگ و جنوب هنان به مبارزه با آلودگی محیط زیستی می پیوندند. چین در خصوص این موضوع سختگیری ها را تشدید کرده است. در همین راستا مجموع شهرهای آسیب دیده را ۶۴ شهر ارزیابی کرده است. کنترل شاخص آلایندگی به شهرهای بیشتری تسری پیدا کرده است. این موضوع آخرین بار ۱۶ سپتامبر بازبینی شده است. این وضعیت افزایش قابل توجهی نسبت به پیش نویس قبلی دارد. مورد قبلی شامل تنها پکن ، تیانجین ، ۲۶ شهر همسایه دیگر در استانهای هبی ، شانشی ، شاندونگ و هنان بود.

*** تغییر حد مجار آلایندگی های محیط زیستی برای صنایع چینی

شهرهایی که در آخرین پیش نویس طرح کنترل آلایندگی قرار گرفته اند با هدف کاهش غلظت متوسط ​​۲٫۵د پی ام ذرات معلق و تعداد روزهای آلودگی شدید بین اکتبر امسال و پایان سال مارس سال آینده ، در بازه زمانی بین ۱۵ نوامبر تا ۱۵ مارس بوده است. کنترل شاخص آلایندگی با این وضعیت به احتمال زیاد در چین چالش برانگیز خواهد شد. این طرح همچنین شامل گسترش بی رویه پروژه هایی با سطوح بالای مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای است. چنین پروژه هایی ، عمدتاً در صنایع پتروشیمی ، فولاد ، کک سازی ، صنایع آهنی و زغال سنگ ، با کاوش های سخت و اصلاح سخت روبرو خواهند شد.

*** سختگیری در تعیین میزان حداکثر تولید کارخانجات

در مورد کارخانه های فولاد ، از دولت های محلی خواسته می شود تا به اهداف سالانه خود برای کاهش تولید فولاد خام پایبند باشند. در طول دوره شش ماهه ، کارخانه های درجه یک باید تولید خود را از ماکزیمم تولید یکسال قبل دور نگه دارند، حتی اگر بتوانند محدودیت های تولید خود را اعمال کنند. کنترل شاخص آلایندگی باعث کاهش حد تولید فولاد در چین خواهد شد. در همین حال ، کسانی که بر اساس سطوح آلایندگی آنها در طبقات پایین طبقه بندی می شوند ، محدودیت های تولیدی در سطوح مختلف به آنها تحمیل می شود. این وزارتخانه معتقد است که نباید رویکرد همه جانبه را در پیش گرفت. در مقایسه با پیش نویس قبلی که در بین منابع بازار منتشر شده بود ، در طرح جدید میزان کاهش تولید که بر کارخانه های فولاد در این دوره اعمال می شود ، مشخص نشده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.