شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰ 10 ربيع أول 1443 Saturday, 16 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

نزول قیمت فولاد تخت ترکیه در پی سکون بازار

شناسه : 54818 29 شهریور 1400 - 13:00
کاهش قیمت جهانی مواد اولیه ابزار مهمی بر کاهش قیمت فولاد تخت ترکیه به شمار می رود. کاهش قیمت این محصول فولادی بر اساس اطلاعات موجود، در بازارهای داخلی، صادراتی و هم چنین وارادتی لمس می شود.
نزول قیمت فولاد تخت ترکیه در پی سکون بازار
پ
پ

بازار فولاد تخت ترکیه در هفته منتهی به جمعه ۱۷ سپتامبر به دلیل کاهش قیمت ها فعالیت کمتری داشته است.

با وجود کاهش قیمت ها توسط اکثر تولیدکنندگان، اما به دلیل کاهش قیمت جهانی مواد اولیه، این امر علاقه ای برای خرید در بازار ایجاد نکرد.

شاخص روزانه سنگ آهن ۶۲% ، cfr Qingdao در ۱۷ سپتامبر ۱۰۱٫۹۵دلار در هر تن بوده که از ۱۲۹٫۷۱دلار در هر تن در ۱۰ سپتامبر کاهش داشته است.

شاخص روزانه قراضه اروپای شمالی ، cfr ترکیه در ۱۶ سپتامبر ۴۳۶٫۸۶ دلار در هر تن بود که نسبت به ۱۰ سپتامبر روندی نزولی داشته است.

***در بازار داخلی چه می گذرد؟

میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی، داخلی ترکیه ، ۹۳۰-۹۰۰ دلار به ازای هر تن در روز جمعه بود که نسبت به ۱۰ سپتامبر کاهش نسبی داشته است.

قیمت پیشنهادی کارخانه های تولیدی برای کویل نورد گرم برای ماه نوامبر ۹۲۰-۹۵۰ دلار در هر تن خواهد بود که این مقدار در مقایسه با قیمت ارائه شده در هفته گذشته کاهش داشته است.

در  طول هفته جاری معاملات HRC با قیمت ۹۰۰-۹۲۰ دلار به ازای هر تن صورت گرفت. بعلاوه قیمت CRC نیز در طول هفته متناسب با قیمت HRC کاهش داشته است.

تولیدکنندگان CRC با با ضخامت ۱ میلی متر را  به قیمت۱۰۷۰-۱۰۹۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد کردند. این در حالی است که همین محصول در هفته گذشته با قیمت بالاتر ۱۰۸۰-۱۱۳۰ دلار به ازای هر تن معامله می شده است.

بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، CRC، داخلی ، ترکیه ، در ۱۷ سپتامبر ۱۰۷۰-۱۰۸۰ دلار در هر تن معامله شد که نسبت به قیمت معاملاتی ۱۰ سپتامبر کمتر بوده است.

***بازار صادرات در سکونی مشابه

بازار صادرات HRC ترکیه در طول هفته روند کندی به خود گرفت چرا که  خریداران در انتظار قیمت های پایدارتر و کمتری بودند.

ارزیابی های هفتگی نشان می دهند که کویل نورد گرم صادراتی فوب ترکیه در ۱۷ سپتامبر ۹۰۰-۹۲۰ دلار در هر تن معامله شده است. این در حالی است که این محصول در روز ۱۰ سپتامبر با قیمت بالاتر ۹۷۰-۹۲۰ دلار در هر تن خرید و فروش می شده است.

کارخانه های تولید کننده HRC ترکیه معاملات را با قیمت ۹۲۰-۹۵۰ دلار به ازای هر تن فوب پیشنهاد کردند که این مقدار از قیمت پیشنهادی آن ها در هفته گذشته کاهش داشته است.

با این حال  قیمت معاملاتی مورد انتظارخریداران در هر تن فوب ۸۹۰-۹۰۰ دلار بوده است اما با این وجود هیچ گونه معامله ای در این سطح ثبت نشده است.

***نوسان قیمتی در بازار واردات

کویل نورد گرم از یک منبع روسی ۸۸۰ دلار در هر تن cfr و از یک منبع دیگر با قیمت۹۱۰-۹۰۰ دلار در هر تن cfr تامین شد.  

به گفته این خبرگزاری، قیمت های پیشنهادی از طرف تولید کنندگان قابل اجرا نیست. بعلاوه هیچ معامله ای نیز  در سطح پیشنهادات خریداران یعنی  مبلغ ۸۶۰-۸۷۰ دلار برای هر تن cfr ثبت نشده است.

به گفته منابع قیمت پیشنهادی HRC وارداتی از هند ۹۳۰-۹۳۵ دلار به ازای هر تن cfr بوده است. اما هیچ گونه خرید و فروشی در این خصوص مشاهده نشده است.

قیمت HRC، وارداتی ، بندر اصلی ترکیه در ۱۷ سپتامبر ۸۷۰-۹۰۰ دلار در هر تن cfr بود که از ۸۹۰-۹۱۰ دلار در هر تن در ۱۰ سپتامبر کاهش داشته است.

به گفته خریداران قیمت CRC وارداتی از چین ۱۱۰۰ دلار برای هر تن cfr ترکیه بوده است، این در حالی است که این محصول در بازارهای داخلی به قیمت پایین تر  ۱۰۷۰ دلار به ازای هر تن موجود بوده است.

قیمت قابل اجرای CRC وارداتی از کشورهای مشترک المنافع در حدود ۹۹۰-۱۰۰۰ دلار برای هر تن cfr را می توان در نظر گرفت.

در نتیجه ، ارزیابی های هفتگی قیمت CRC وارداتی، بندر اصلی cfr ترکیه در روز جمعه ۱۰۰۰-۹۹۰ دلار در هر تن بود که نسبت به ۱۰۰۵-۱۰۰۰ دلار در تن در ۱۰ سپتامبر کاهش داشته است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.