پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ 15 ربيع أول 1443 Thursday, 21 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

فشار تقاضای ضعیف در بخش خودرو و حجم بالای واردات بر قیمت کویل نورد گرم اروپا

شناسه : 54899 30 شهریور 1400 - 16:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن خریداران اروپایی کویل نورد گرم داخلی اروپا از انجام معامله جدید در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر خودداری کرده اند.

فشار تقاضای ضعیف در بخش خودرو و حجم بالای واردات بر قیمت کویل نورد گرم اروپا
پ
پ

با توجه به اینکه برخی قطعات مورد نیاز برای ساخت خودرو در اروپا مانند تراشه های نیمه هادی، تقاضا برای فولاد تخت در بازار اروپا بسیار کاهش یافته است. همچنین در نتیجه ی کاهش تولید خودرو میزان کویل نورد گرم داخلی مصرف شده توسط اروپا نیز بسیار کاهش یافته است. این اتفاقات باعث کاهش قیمت کویل نورد گرم داخلی اروپا شده است.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن خریداران اروپایی کویل نورد گرم داخلی اروپا از انجام معامله جدید در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر خودداری کرده اند.

فعالان بازار گزارش دادند در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر احساسات منفی در بازار با کاهش تقاضا برای فولاد تخت در بخش خودرو ایجاد شده است. بعید به نظر می رسد که تولیدکنندگان خودروهای اروپایی به دلیل کمبود جهانی تراشه های نیمه هادی برای قطعات الکترونیکی موجود در خودروها، کویل نورد گرم اروپا را با سرعتی که قبلاً انتظار می رفت مصرف کنند.

علاوه بر این به نقل از متال بولتن ، خریداران در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر منتظر شروع دوره سهمیه واردات جدید اتحادیه اروپا از ۱ اکتبر هستند.

منابع خبری گزارش دادند با شروع دوره واردات جدید در اروپا ، حجم عظیمی از واردات پس از ترخیص کالا از گمرک به بازارهای اروپا عرضه می شود. محصولات کویل موجود در کارخانه های اروپایی در سه ماهه دوم سال جاری رزرو شده اند زیرا در آن زمان قیمت کویل نورد گرم داخلی و وارداتی در اروپا کمتر بود.

اما به نقل از تحلیل گران صنعت خریداران از تأثیر این مواد بر قیمتهای داخلی اروپا در سه ماهه اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۱ مطمئن نیستند . زیرا سهمیه های خاص کشور برای برخی محصولات از جمله کویل نورد گرم ترکیه و هند ، به احتمال زیاد بلافاصله فراتر خواهد رفت. همچنین واردکنندگان نیاز به پرداخت مالیات حفاظتی برای مواد دیگر با نرخ حداکثر ۲۵ درصد را دارد.

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا در روز جمعه ۲۰ سپتامبر حدود ۱٫۰۸۶٫۶۷ یورو (۱٫۲۷۳٫۹۷ دلار) به ازای هر تن exw شمال اروپا قیمت گذاری شد. این در حالی است که شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا نسبت به روز جمعه ۱۷ سپتامبر که برابر ۱٫۰۹۰٫۰۰ یورو در هر تن بود حدود  3.33 یورو در هر تن کاهش یافته است.

باید توجه داشت که شاخص ارائه شده توسط Fastmarkets در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر  برای کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا  نسبت به هفته قبل حدود ۱٫۴۶ یورو در هر تن و نسبت به ماه قبل حدود ۵۵٫۸۳ یورو در هر تن کاهش یافت.

در این میان متال بولتن اعلام کرد شاخص روزانه اعلام شده در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر  توسط Fastmarkets بر اساس قیمت های قابل دستیابی در محدوده ۱،۰۸۰-۱،۱۰۰ یورو در هر تن ex-works بود.

همچنین طبق ارزیابی روزانه Fastmarkets شاخص کویل نورد گرم فولادی ایتالیا در روز جمعه ۲۰ سپتامبر حدود ۱۰۰۰٫۰۰ یورو به ازای هر تن exw ایتالیا شنیده شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی ایتالیا نسبت به روز قبل بدون تغییر باقی مانده است.

فعالان بازار گزارش دادند شاخص ارائه شده توسط Fastmarkets برای کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا شاخص نسبت به هفته قبل ۱۱٫۲۵ یورو در هر تن و نسبت به ماه قبل حدود ۱۸٫۳۳ یورو در هر تن کاهش یافته است.

در این میان متال بولتن اعلام کرد شاخص روزانه اعلام شده در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر  توسط Fastmarkets برای کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا بر اساس قیمت های قابل دستیابی در محدوده ۹۸۰-۱،۰۲۰ یورو در هر تن ex-works بوده است.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا در ماه ژوئن برابر ۱۱۵۶٫۵۶ ، در ماه ژوئیه برابر ۱۱۵۶٫۹۰ و در ماه آگوست برابر ۱۱۴۱٫۹۶ یورو در هر تن ex-whs شمال اروپا بود که در روز  دوشنبه ۲۰ سپتامبر به ۱۰۸۶٫۶۷ یورو در هر تن ex-whs شمال اروپا رسید.

همچنین به نقل از فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در ماه ژوئن برابر ۱۱۴۱٫۱۱، در ماه ژوئیه برابر ۱۰۹۴٫۶۷ و در ماه آگوست برابر ۱۰۲۵٫۸۵ یورو در هر تن ex-whs ایتالیا بود که در روز  دوشنبه ۲۰ سپتامبر به ۱۰۰۰ یورو در هر تن ex-whs ایتالیا رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.