جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ 16 ربيع أول 1443 Friday, 22 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ارزیابی تحولات فولاد تخت حوزه خلیج فارس

شناسه : 54930 31 شهریور 1400 - 10:00

بازار فولاد خلیج فارس در روزهای اخیر با رکود نسبی همراه شده است. خریداران قبل از ثبت سفارش منتظر می مانند تا سقوط قیمت متوقف شود. به نظر می رسد این موضوع مهم ترین عامل در توقف معاملات فولاد در خاورمیانه است. ارزیابی تحولات فولاد با وضعیت نزولی به تثبیت رسیده است. در ادامه به ارزیابی بازار فولاد تخت خاورمیانه از نگاه فست مارکت خواهیم پرداخت

ارزیابی تحولات فولاد تخت حوزه خلیج فارس
پ
پ

بازار فولاد خلیج فارس در روزهای اخیر با رکود نسبی همراه شده است. خریداران قبل از ثبت سفارش منتظر می مانند تا سقوط قیمت متوقف شود. به نظر می رسد این موضوع مهم ترین عامل در توقف معاملات فولاد در خاورمیانه است. ارزیابی تحولات فولاد با وضعیت نزولی به تثبیت رسیده است. در ادامه به ارزیابی بازار فولاد تخت خاورمیانه از نگاه فست مارکت خواهیم پرداخت. لطفا همراه آرتان پرس باشید.

*** گزارش فست مارکت از آخرین وضعیت فولاد تخت خاورمیانه

منابع فست مارکت در روز سه شنبه ۲۱ سپتامبر اعلام کردند که خریداران فولاد تخت در امارات متحده عربی و عربستان سعودی ترجیح دادند منتظر کاهش قیمت ها قبل از ثبت سفارشات جدید باشند. بیشتر قیمت فولاد تخت وارداتی به دو کشور طی هفته گذشته به دلیل قیمت پایین پیشنهادات کاهش یافته داشته است. منابع افزودند که تقاضای کاربران نهایی به دلیل نبود پروژه های بزرگ جدید ضعیف باقی ماند. به نظر می رسد که افت قیمت ها در بازار خاورمیانه تثبیت شده است. در حالی که برخی از خریداران انتظار داشتند قیمت ها در چند ماه آینده کاهش بیشتری پیدا کند. برخی معتقد بودند که قیمت ها تا پایان ماه سپتامبر در سطوح فعلی ثابت خواهند ماند. زیرا افت قیمت های اخیر شدید بوده است. ارزیابی تحولات فولاد خاورمیانه نشان از افت معاملات می دهد.

*** نگاهی به عملکرد وارداتی فولاد عربستان

هند کویل نورد گرم به عربستان با قیمت ۹۵۰-۹۸۰ دلار به ازای هر تن cfr پیشنهاد کرد. این معاملات در مقایسه با پیشنهادات هفته گذشته ۹۸۰-۱۰۰۰ دلار به ازای هر تن cfr بود که ۳۰ دلار به طور میانگین کاهش داشته است. خریداران ۹۲۰-۹۳۰ دلار برای هر تن cfr برای HRC هند پیشنهاد می کردند.ارزیابی تحولات فولاد در عربستان نشان از کاهش حجم خرید همگرا با افت قیمت ها را دارد.  اما هیچ معامله عمده ای مشاهده نشد. ارزیابی هفتگی فست مارکت برای فولاد HRC ، واردات ، cfr  عربستان سعودی ، ۹۳۰-۹۵۰ دلار در هر تن در ۲۱ سپتامبر بود . این معاملات از ۹۵۰-۹۸۰ دلار در هر تن در ۱۴ سپتامبر به این ارقام رسیده است.

*** ارزیابی قیمت کویل نورد گرم امارات متحده عربی

کویل نورد گرم از هند با قیمت ۹۳۰-۹۴۰ دلار به ازای هند به کشور جنوبی خلیج فارس پیشنهاد شد که هفته گذشته از قیمت پیشنهادی ۹۶۰-۹۸۰ دلار به ازای هر تن cfr کاهش یافت. یکی از خریداران برای هر تن cfr قیمت ۹۱۰-۹۲۰ دلار برای HRC هند پیشنهاد کردند. پیشنهادات چین از HRC با قیمت ۹۵۰-۹۷۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیده شد که از هفته گذشته بدون تغییر بوده است. منابع گفتند اما این قیمت ها برای بازار فعلی بسیار بالا بود. بنابراین هیچ معامله ای صورت نگرفت.

*** ارزیابی نرخ معاملاتی کویل نورد سرد از مبدا بندر جبل علی

ارزیابی هفتگی فست مارکت برای فولاد HRC ، واردات ، cfr  از بندر جبل علی ، امارات متحده عربی ، روز سه شنبه ۹۲۰-۹۳۰ دلار در هر تن بود که از ۹۵۰-۹۶۰ دلار در هر تن در ۱۴ سپتامبر کاهش یافته است. قیمت واردات کویل گالوانیزه گرم به امارات متحده عربی نیز در هفته کاهشی ارزیابی شده است. ارزیابی تحولات فولاد در این منطقه نشان می دهد که کویا نورد سرد در امارات بیش از این خریدار بالقوه ندارد.

فولاد تخت چین با قیمت ۱،۱۷۰-۱،۲۰۰ دلار به ازای هر تن cfr برای سیم پیچ روکش دار با ضخامت ۱ میلی متر عرضه می شد.این محصول از قیمت پیشنهادی ۱۲۰۰-۱۲۵۰ دلار به ازای هر تن cfr دریافت شده در هفته گذشته کاهش می یابد. هند محصول مشابهی را با قیمت ۱،۲۵۰-۱،۲۸۰ دلار به ازای هر تن cfr عرضه کرد که از قیمت پیشنهادی ۱۲۸۰-۱۳۰۰ دلار در هر تن cfr در هفته گذشته کاهش داشته است. خریداران در منطقه ۱۲۳۰-۱۲۴۰ دلار به ازای هر تن cfr پیشنهاد می دادند. اما هیچ معامله ای شنیده نشد.

*** ارزیابی تحولات فولاد ؛ کیفیت تضمین شده فولاد تخت در هند

با وجود افت قیمت ها در بازار فولاد تخت، ارزیابی تحولات فولاد این حوزه نشان می دهد که بازار کشش خرید را ندارد. تفاوت قیمت بین مواد از چین و هند نشان دهنده این واقعیت است که فولاد تخت با مبداء هند دارای کیفیت تضمین شده و برای استفاده در امارات متحده عربی توسط مقامات آنجا تأیید شده است. ارزیابی هفتگی فست مارکت برای فولاد تخت ، واردات ، cfr بندر جبل علی، امارات متحده عربی ، در ۲۱ سپتامبر ۱،۱۷۰-۱،۲۴۰ دلار در هر تن بود که از ۱۴۰۰-۱،۲۸۰ دلار در هر تن در ۱۴ سپتامبر کاهش یافته است. کویل نورد سرد با قیمت ۱۰۰۰ دلار در هر تن cfr از چین عرضه می شد که در مقایسه با پیشنهادات هفته گذشته ۱۰۰۰ تا ۱٫۰۲۰ دلار به ازای هر تن cfr امارات متحده عربی کاهش یافت.

*** افت شدید معاملات در حوزه کویل نورد سرد

هند کویل نورد سرد را با قیمت ۱٫۰۱۰-۱٫۰۲۰ دلار به ازای هر تن cfr پیشنهاد کرد. هفته گذشته از پیشنهادات به قیمت ۱٫۰۲۰ دلار برای هر تن cfr افزایش یافت. اما باز هم ، هیچ معامله ای شنیده نشد. برآورد هفتگی قیمت فولاد CRC ، واردات ، cfr  بندر جبل علی ، امارات متحده عربی ، در روز ۲۱ سپتامبر ۱۰۰۰-۱،۰۱۰ دلار در هر تن بود که از ۱۴ سپتامبر از ۱۰۰۰-۱،۰۲۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافت. ارزیابی تحولات فولاد فولاد حوزه حلیج فارس نشان می دهد که بازار این حوزه مدت ها در رکود خواهد ماند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.