یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲ 21 جماد أول 1445 Sunday, 3 December , 2023 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  شهریور ۱۴۰۰
  ش ی د س چ پ ج
  « مرداد   مهر »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

  بازار صادرات محصولات فولادی تخت CIS با انتظارات کاهشی بیشتر نزولی شد

  شناسه : 54945 31 شهریور 1400 - 12:00

  به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن بازار صادرات محصولات فولادی تخت از کشورهای مشترک المنافع در هفته منتهی به روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر دوباره نزولی شد. زیرا خریداران هنوز محتاط بودند و همچنان انتظار کاهش بیشتر قیمت ها را داشتند.

  بازار صادرات محصولات فولادی تخت CIS با انتظارات کاهشی بیشتر نزولی شد
  پ
  پ

  با توجه به احتیاط زیاد خریداران مستقر در بازار برای خرید محصولات فولادی تخت از کشورهای مستقل مشترک المنافع، روند بازار در هفته گذشته نزولی بود. یعنی قیمت کویل نورد گرم ، کویل نورد سرد و پلیت فولادی صادراتی CIS نسبت به هفته قبل کاهش یافته بود. همچنین خریداران منتظر هستند تا قیمت های محصولات تخت بیشتر کاهش یابد سپس اقدام به خرید کنند.

  به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن بازار صادرات محصولات فولادی تخت از کشورهای مشترک المنافع در هفته منتهی به روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر دوباره نزولی شد. زیرا خریداران هنوز محتاط بودند و همچنان انتظار کاهش بیشتر قیمت ها را داشتند.

  *** کویل نورد گرم فولادی

  ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی از کشورهای مشترک المنافع در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر در محدوده ۸۴۰-۸۶۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  بود . این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی CIS نسبت به هفته قبل که برابر ۸۵۰-۸۷۰ دلار در هر تن بود کاهش یافته است.

  یکی از خریداران نقل کرد: “به طور کلی احساسات بازار در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر منفی است بود پیشنهادات مربوط به محصولات فولادی تخت صادراتی از کشورهای مشترک المنافع نسبت به هفته قبل کاهش یافته است. در نتیجه این امر خریداران را می ترساند و تقاضا را افزایش نمی دهد. همچنین با توجه به روند نزولی در بازار کاهش قیمت ها تا پایان سال ادامه خواهد داشت. این امر به ویژه با کاهش بخش دارایی در چین و کندی در اروپا شدید تر خواهد شد. “

  فعالان بازار گزارش دادند در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر پیشنهادات مربوط به کویل نورد گرم فولادی صادراتی با مبدا روسیه در ترکیه بسته به کارخانه تامین کننده آن با قیمت ۸۸۰-۹۰۰ دلار در هر تن cfr شنیده شد. باید توجه داشته که این قیمت معادل ۸۵۰-۸۷۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است. این در حالی است که در هفته قبل ، کمترین پیشنهاد از روسیه به ترکیه برای کویل نورد گرم صادراتی روسیه با قیمت ۸۹۰ دلار در هر تن cfr یا ۸۶۰ دلار در هر تن فوب اعلام شده است.

  همچنین طبق ارزیابی Fastmarkets کویل نورد گرم فولادی صادراتی اوکراین در ترکیه در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر با قیمت ۸۸۰ دلار در هر تن cfr قیمت گذاری شد. به نقل از منابع خبری این قیمت معادل ۸۵۰-۸۵۵ دلار در هر تن فوب می باشد. این در حالی است که به گزارش متال بولتن طی هفته قبل ، پیشنهادات مربوط به کویل نورد گرم فولادی صادراتی اوکراین در ترکیه با قیمت ۸۸۰-۸۹۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیده می شد که برابر با ۸۵۰-۸۶۵ دلار برای هر تن فوب بود.

  در این میان منابع خبری گزارش دادند پیشنهادات خریداران ترکیه ای برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی اوکراین در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر در محدوده ۸۶۰-۸۷۰ دلار در هر تن cfr بود. این در حالی است که این قیمت معادل حدود ۸۳۵-۸۴۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است.

  تحلیل گران صنعت گزارش دادند در خاورمیانه ، پیشنهادات کویل نورد گرم فولادی صادراتی با مبدا روسیه در اواسط هفته منتهی به روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر با قیمت ۸۶۵-۸۷۰ دلار به ازای هر تن فوب ارزیابی شد . این در حالی است که بعداً قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی روسیه به ۸۶۰-۸۶۵ دلار در هر تن فوب کاهش یافت.

  به نقل از متال بولتن در مصر ، پیشنهادات کویل نورد گرم فولادی صادراتی از روسیه در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر با قیمت ۸۶۰-۸۶۵ دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد. در همین حال ، پیشنهادات کویل نورد گرم فولادی صادراتی از اوکراین به مصر با قیمت ۸۹۰ دلار برای هر تن cfr ارائه شد. این در حالی است که قیمت اعلام شده معادل حدود ۸۵۰-۸۵۵ دلار در هر تن فوب شنیده شد.

  یک منبع خبری مستقر در کشور مصر در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر نقل کرد: “در مصر خریداران کویل نورد گرم فولادی بسیار محتاط هستند و همه کمتر از نصف حجم معمول خریداری می کنند. همچنینی برخی از معامله گران محلی در بازار فقط معاملات پشت سر هم انجام می دهند . این امر به ویژه برای کسانی صادق است که در حال حاضر محصولاتی را دریافت می کنند که در ماه ژوئیه با قیمت های بسیار بالاتر رزرو شده است.”

  وی افزود: تقاضا برای کویل نورد گرم فولادی در مصر به دلیل ترس از افت بیشتر قیمت ها و انتظار کاهش قیمت ها در بازار محلی در اوایل اکتبر ضعیف بوده است.

  *** کویل نورد سرد فولادی

  ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد  قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر در محدوده ۹۶۰-۹۷۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS  گزارش شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی CIS   نسبت به هفته قبل که برابر ۹۶۵-۹۷۰ دلار به ازای هر تن بود کاهش یافته است.

  در این میان متال بولتن اعلام کرد در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر پیشنهادات کویل نورد سرد فولادی صادراتی روسیه با قیمت ۹۶۵-۹۷۰ دلار به ازای هر تن فوب در خاورمیانه شنیده شد.

  همچنین به نقل از منابع خبری در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر قیمت قابل استفاده برای کویل نورد سرد فولادی صادراتی از  کشورهای مستقل مشترک المنافع در ترکیه حدود ۹۶۰-۹۷۰ دلار در هر تن فوب نشان داده شده است.

  *** پلیت فولادی

  با توجه به ارزیابی هفتگی Fastmarkets پلیت سنگین فولادی صادراتی دارای ضخامت ۸-۵۰ میلی متر از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر در محدوده ۹۶۰-۹۷۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت پلیت سنگین فولادی نسبت به هفته قبل که برابر ۹۶۰-۹۹۵ دلار به ازای هر تن بود کاهش یافته است.

  همچنین به نقل از متال بولتن در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر پیشنهادات پلیت فولادی صادراتی از مبدا اوکراین با قیمت ۹۶۰-۹۷۰ دلار به ازای هر تن فوب در روسیه شنیده شد . اما تأمین کنندگان پلیت فولادی مستقر در روسیه تمرکز خود را بر بازار محلی خود حفظ کردند.

  *** تحلیل میانگین قیمت های محصولات فولادی در ماه های گذشته

  تحلیل گران بازار صادرات محصولات فولادی تخت cis خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی از  کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه ژوئن برابر ۱۰۰۴٫۵ ، در ماه ژوئیه برابر ۹۳۳٫۱۳ و در ماه آگوست برابر ۹۰۹٫۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS  بود که در روز  دوشنبه ۲۰ سپتامبر به ۸۵۲٫۵۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS  رسید.

  همچنین به نقل از فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی از  کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه ژوئن برابر ۱۲۲۶٫۵۰، در ماه ژوئیه برابر ۱۰۸۸٫۷۵ و در ماه آگوست برابر ۱۰۱۲٫۵۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS  بود که در روز  دوشنبه ۲۰ سپتامبر به ۹۶۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS  رسید.

  متال بولتن

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.

  /**/