شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰ 10 ربيع أول 1443 Saturday, 16 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

چین پس از بازگشت از تعطیلات، تناژ بیلت فولادی وارداتی را محدود کرد

شناسه : 55040 04 مهر 1400 - 15:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن خریداران در چین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ سپتامبر چند سفارش برای واردات بیلت فولادی پس از تعطیلات عمومی در این کشور در ابتدای هفته انجام دادند.

چین پس از بازگشت از تعطیلات، تناژ بیلت فولادی وارداتی را محدود کرد
پ
پ

با توجه به تعطیلات جشنواره اواسط پاییز و بسته بودن بازار معاملات آتی در این مدت ، خریداران چین پس از تعطیلات علاقه کمتری به خرید و واردات محصولات فولادی از جمله شمش بیلت فولادی داشتند. برخی منابع خبری معتقدند این روند در بازار معاملات چین ادامه خواهد داشت زیرا خریداران منتظر تعطیلات ملی چین هستند.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن خریداران در چین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ سپتامبر چند سفارش برای واردات بیلت فولادی پس از تعطیلات عمومی در این کشور در ابتدای هفته انجام دادند.

فعالان بازار اعلام کردند فعالیت خریداران مستقر در چین در روزهای دوشنبه ۲۰ سپتامبر و سه شنبه ۲۱ سپتامبر در شرایط بسته شدن بازارهای معاملات آتی آهنی در تعطیلات جشنواره اواسط پاییز به حداقل رسید . اما معاملات تازه ای برای بیلت فولادی در اواخر هفته با قیمتهای قابل مقایسه با هفته گذشته قبل از تعطیلات منعقد شد.

به نقل از منابع خبری، معامله ۳۰ هزار تن بیلت فولادی کوره بلند ۱۵۰ میلی متری وارداتی نوع ۳sp با مبدا اندونزی (BF) با قیمت ۷۱۰-۷۱۵ دلار به ازای هر تن cfr چین برای ماه نوامبر در اواسط هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ سپتامبر انجام شد.

در این میان متال بولتن در روز جمعه ۲۴ سپتامبر گزارش داد معاملات بیشتری برای بیلت فولادی وارداتی چین می توان انجام داد. اما در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر کشمکش بین خریدار و فروشنده بر سر معامله ای انجام شد که بر اساس آن فروشنده قیمتی معادل ۷۱۵ دلار در هر تن cfr برای بیلت فولادی وارداتی چین اعلام کرده بود.

یک منبع فولادساز مستقر در ویتنام به Fastmarkets گزارش داد که در هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ سپتامبر علاقه به خرید بیلت فولادی ویتنامی با قیمت ۷۱۰-۷۲۰ دلار به ازای هر تن cfr چین پیدا کرده است.

فعالان بازار گزارش دادند یک محموله شامل ۳۰ هزار تن بیلت فولادی کوره بلند ۱۵۰ میلیمتری با مبدا هند توسط یک خانه تجاری بین المللی با قیمت ۶۲۹٫۵۰ دلار در هر تن فوب در روز پنج شنبه ۲۳ سپتامبر خریداری شد . به نقل از منابع خبری احتمال می رود مقصد این محموله کشور چین باشد.

چندین منبع خبری گزارش دادند هزینه حمل و نقل از سواحل شرقی هند به چین در هفته جاری برای ۳۰ هزار تن بیلت به ۷۰-۷۵ دلار در هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که در هفته گذشته هزینه حمل و نقل محموله بیلت فولادی حدود ۷۵-۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده بود.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت بیلت فولادی وارداتی نوع ۳sp در روز جمعه ۲۴ سپتامبر در محدوده ۷۱۰-۷۲۰ دلار در هر تن cfr چین بود. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی وارداتی نسبت به هفته قبل بدون تغییر باقی مانده است.

به نقل از متال بولتن در روز جمعه ۲۴ سپتامبر شنیده شد که یک محموله ۳۰۰۰۰ تنی بیلت فولادی کوره بلند ۱۵۰ میلی متری نوع ۳sp با قیمت ۶۶۰ دلار به ازای هر تن فوب برای حمل سریع آماده شد. منابع خبری اعلام کردند که هزینه حمل این محموله  به بنادر چین حدود ۴۰ تا ۵۰ دلار در هر تن شنیده می شود. با این حال ، در زمان انتشار این خبر، فروشنده نتوانست خریداری را برای این محموله پیدا کند.

فعالان بازار اعلام کردند در طی هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ سپتامبر پیشنهادات مربوط به بیلت فولادی وارداتی کوره بلند ۱۵۰ میلیمتری نوع ۳sp با مبدا ویتنام با قیمت ۷۲۰-۷۲۵ دلار به ازای هر تن cfr چین شنیده شد.

همچنین به نقل از منابع خبری یک مناقصه دیگر برای یک محموله ۲۰۰۰۰ تنی بیلت فولادی وارداتی ۹۰ میلی متری با مبدا هند توسط کارخانه کوره بلند هند به نام Rashtriya Ispat Nigam Limited (RINL) برای حمل در نوامبر بر اساس پرداخت اعتبار اسنادی (LC) در روز جمعه ۲۴ سپتامبر انجام شد. این مناقصه در تاریخ ۴ اکتبر افتتاح می شود.

*** کاهش قیمت ها در بازار معاملات آتی چین

تحلیل گران صنعت خبر دادند که سود خرید بیلت فولادی وارداتی در چین در روز جمعه ۲۴ سپتامبر در پی کاهش قیمت آهن و قیمت میلگرد فولادی در بازار معاملات آتی کاهش یافت . به نقل از منابع خبری بیشترین قرارداد معاملات آتی میلگرد فولادی مربوط به ماه ژانویه با قیمت ۵۴۶۸ یوان (۸۴۶ دلار) در هر تن بسته شد. این در حالی است که قیمت میلگرد فولادی نسبت به روز قبل ۱۳۷ یوان در هر تن کاهش یافته است.

در این میان متال بولتن گزارش داد قیمت بیلت فولادی داخلی چین در روز جمعه ۲۴ سپتامبر  حدود ۵،۲۳۰ یوان در هر تن در تانگشان بود. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت اعلام شده برای بیلت فولادی داخلی با احتساب مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده است. همچنین باید توجه داشت که قیمت بیلت فولادی داخلی چین نسبت به روز قبل بدون تغییر باقی مانده است. فعالان بازار اعلام کردند که کاهش قیمت آهن در بازار معاملات آتی منجر به بدبینی بیشتر در بازار در روز جمعه ۲۴ سپتامبر شد. همچنین شرکت کنندگان کلیدی بازار نیز در مورد تقاضای کوتاه مدت برای محصولات فولادی مردد بودند.

یک بازرگان مستقر در سنگاپور در روز جمعه ۲۴ سپتامبر نقل کرد: “هیچ خریداری در بازار برای بیلت فولادی و میلگرد فولادی وجود ندارد و آنها احتمالا منتظر تعطیلات ملی چین خواهند بود. من فکر نمی کنم تا نیمه دوم اکتبر اتفاق زیادی بیفتد. “

یک منبع خریدار چینی در روز جمعه ۲۴ سپتامبر بیان کرد: “امروز بازار خوب نیست و پیشنهادات مربوط به بیلت فولادی فقط در محدوده ۷۰۵-۷۰۷ دلار در هر تن cfr چین است. اما من فکر می کنم  قیمت ۷۱۰ دلار به ازای هر تن cfr در اوایل هفته برای بیلت فولادی بسیار محتمل باشد.”

*** بیلت فولادی فیلیپین

به نقل از چندین منبع خبری تقاضا برای واردات بیلت فولادی در طول هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ سپتامبر در سراسر فیلیپین پایین بوده است.

همچنین منابع کلیدی تجاری فیلیپین اعلام کردند که با توجه به کاهش علاقه چینی ها به خرید محصولات فولادی، قیمت ۶۸۵ دلار در هر تن cfr مانیلا بالاترین قیمت ممکن برای بیلت فولادی کوره قوس الکتریکی ۵sp  استاندارد (EAF) یا بیلت فولادی کوره بلند BF در روز جمعه ۲۴ سپتامبر می باشد.

متال بولتن گزارش داد پیشنهادات معامله گران برای بیلت فولادی کوره قوس الکتریکی ۵sp  استاندارد (EAF) روسیه با قیمت ۷۰۰-۷۰۵ دلار به ازای هر تن cfr در طی هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ سپتامبر شنیده شد . اما منابع خبری گزارش دادند که این قیمت برای خریداران بسیار زیاد می باشد.

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد بیلت فولادی وارداتی نوع ۵sp در روز جمعه ۲۴ سپتامبر حدود ۶۸۵ دلار در هر تن cfr مانیلا قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی وارداتی نسبت به روز قبل که برابر ۶۸۵-۶۹۰ دلار در هر تن بود حدود ۵۹۰ دلار در هر تن کاهش یافته است. همچنین به نقل از منابع خبری قیمت بیلت فولادی وارداتی نسبت به هفته قبل که برابر  690-700 دلار در هر تن بود با کاهش حدود ۵-۱۵ دلار در هر تن همراه بود.

*** تحلیل میانگین قیمت های بیلت فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت بیلت فولادی وارداتی چین در ماه ژوئن برابر ۶۸۰٫۱۳ ، در ماه ژوئیه برابر ۶۹۹٫۷۰  و در ماه آگوست برابر ۶۸۶٫۲۵ دلار در هر تن cfr چین بود که در روز  جمعه ۲۴ سپتامبر به ۷۱۵ دلار در هر تن cfr چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.