افزونه جلالی را نصب کنید. 28 صفر 1444 Saturday, 24 September , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت بیلت فولادی صادراتی CIS در آخرین فروش در آمریکای لاتین

شناسه : 55045 03 مهر 1400 - 12:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر با افشای رزرو جدید برای آمریکای لاتین چند دلار در هر تن کاهش یافت.

کاهش قیمت بیلت فولادی صادراتی CIS در آخرین فروش در آمریکای لاتین
پ
پ

با توجه به اینکه محموله های زیادی از بیلت فولادی طی هفته گذشته به امریکای لاتین فروخته شده بود ، قیمت بیلت فولادی صادراتی CIS با کاهش همراه بود. اما پس از پایان تعطیلات عمومی جشنواره نیمه پاییزی در کشور چین فعالیت واردات در این کشور افزایش خواهد یافت و این امر باعث افزایش قیمت بیلت فولادی صادراتی خواهد شد.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر با افشای رزرو جدید برای آمریکای لاتین چند دلار در هر تن کاهش یافت.

فعالان بازار گزارش دادند حدود ۲۰۰۰۰ تن بیلت فولادی با مبدا اوکراین در نیمه اول هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ سپتامبر با قیمت ۶۰۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه برای مواد درجه یک به آمریکای لاتین فروخته شد.

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد شاخص بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر ۶۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS  قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی صادراتی نسبت به روز قبل ۳ دلار در هر تن کاهش یافته است.

علیرغم اصلاح جزئی شاخص بیلت فولادی صادراتی ، با توجه به احیای فعالیت واردات در چین پس از پایان تعطیلات عمومی جشنواره نیمه پاییزی این کشور در ۲۱ سپتامبر ، وضعیت کلی در بازار بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع مثبت باقی خواهد ماند.

فعالان بازار اعلام کردند تا روز جمعه ۲۴ سپتامبر هیچ گونه رزروی برای بیلت فولادی صادراتی از مبداء کشورهای مستقل مشترک المنافع برای این مقصد یعنی کشور چین انجام نشده است . اما منابع خبری گزارش دادند که محموله بیلت فولادی اندونزی با قیمت ۷۱۰ دلار به ازای هر تن cfr به چین فروخته شده است. اگر این محموله از حوضه دریای سیاه فروخته می شد قیمت آن معادل ۶۱۰ دلار در هر تن فوب می شد.

لازم به ذکر است که قیمت اعلام شده برخلاف بالاترین پیشنهاد ارائه شده در اواخر هفته گذشته برا بیلت فولادی صادراتی اندونزی بود که برابر ۷۰۵ دلار به ازای هر تن cfr چین شنیده شده بود.

در نتیجه فعالان بازار نقل کردند که در روز جمعه ۲۴ سپتامبر تولیدکنندگان بزرگ بیلت فولادی در کشورهای مستقل مشترک المنافع پیشنهادات خود را در محدوده ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه CIS حفظ کردند . به گفته منابع خبری این تولیدکنندگان به دنبال فرصت هایی برای فروش بیلت فولادی به بازارهای دور بودند.

در همین حال به نقل از چندین منبع خبری، در روز جمعه ۲۴ سپتامبر کارخانه های کوچک قیمت ۵۹۵-۶۰۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS را برای بیلت فولادی مورد هدف قرار دادند. با این حال، این کارخانه ها ممکن است در یافتن مشتریانی برای پرداخت چنین قیمت هایی برای بیلت فولادی با مشکل روبرو شوند. زیرا حجم آنها تنها به بازارهای نزدیک مانند تونس و ترکیه فروخته می شود. به گفته منابع خبری این کشور ها برای بیلت فولادی کشورهای مستقل مشترک المنافع قیمتی بیش از ۵۸۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS پیشنهاد داده بودند.  

*** تحلیل میانگین قیمت های بیلت فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه ژوئن برابر ۶۴۵٫۶۸، در ماه ژوئیه برابر ۶۴۱٫۲۳  و در ماه آگوست برابر ۶۲۷٫۳۸ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز  جمعه ۲۴ سپتامبر به ۶۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.