جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ 16 ربيع أول 1443 Friday, 22 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

عقب نشینی بازار آتی کویل نورد گرم فولادی داخلی چین با توجه به نگرانی های فزاینده تقاضا

شناسه : 55075 05 مهر 1400 - 18:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین تا روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر تا حد زیادی ثابت بود. این در حالی است که معاملات آتی به مصرف کنندگان پایین دست عقیب نشینی کرد زیرا محدودیت های تولید در چین افزایش یافته است.

عقب نشینی بازار آتی کویل نورد گرم فولادی داخلی چین با توجه به نگرانی های فزاینده تقاضا
پ
پ

با توجه به هدف کربن زدایی در چین و محدودیت های اعمال شده برای تولید محصولات فولادی، میزان تقاضای محصولات فولادی تحت تاثیر قرار گرفته است. در نتیجه این امر باعث کاهش قیمت کویل نورد گرم در روزهای گذشته شد.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین تا روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر تا حد زیادی ثابت بود. این در حالی است که معاملات آتی به مصرف کنندگان پایین دست عقیب نشینی کرد زیرا محدودیت های تولید در چین افزایش یافته است.

*** کویل نورد گرم داخلی

ارزیابی روزانه Fastmarkets  نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر در محدوده ۵،۷۲۰-۵،۷۸۰ یوان (۸۸۶-۸۹۵ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین نسبت به روز قبل ۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار گزارش دادند بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در بورس آتی شانگهای در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر به پایین ترین سطح خود در سه هفته گذشته یعنی ۵۵۸۵ یوان در هر تن رسید . اما قبل از اینکه بخشی از ضررهای قبلی خود را به دست آورد، روز خود را با ۵۶۱۲ یوان در هر تن خاتمه داد. به نقل از منابع خبری این امر عملاً سودهای بدست آمده در روز چهارشنبه را خنثی کرد.

در این میان متال بولتن گزارش داد که نگرانی های فزاینده در مورد تحت تاثیر قرار دادن تقاضای فولاد از طریق محدود شدن عرضه برق در بخشهایی از چین ، منجر به ضررهای ناشی از معاملات آتی کویل نورد گرم فولادی در چین در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر شده است.

به نقل از چندین منبع خبری محدودیت های منبع تغذیه ناشی از کمبود زغال سنگ و حرکت مداوم کربن زدایی چین می تواند نه تنها تولید فولاد بلکه تقاضا برای آن را نیز تحت تأثیر قرار دهد. یک معامله گر مستقر در شانگهای در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر نقل کرد که این امر به ویژه در صورتی رخ می دهد که بخش تولید نیز تحت تأثیر محدودیت های مصرف برق قرار گیرد . زیرا بخش تولید مصرف کننده اصلی محصولات فولادی تخت می باشد.

آخرین اطلاعات منتشر شده توسط یک ارائه دهنده اطلاعات اصلی محلی در بعد از ظهر روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر نشان داد که سطح موجودی کویل نورد گرم فولادی ، ورق نورد گرم و پلیت فولادی که در کارخانه های موجود در چین نگهداری می شود ، در هفته منتهی به روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر حدود ۱۷٫۵۰۰ تن افزایش یافت و به ۳٫۶۱ میلیون تن رسید. به نقل از منابع خبری تولید چنین محصولاتی با ۲۱۸۰۰ تن کاهش به ۳٫۰۹ میلیون تن رسیده است.

تحلیل گران صنعت گزارش دادند که بی ثباتی در بازارهای معامللات آتی باعث کاهش فعالیتهای تجاری در بازارهای کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر شد.

*** صادرات کویل نورد گرم

طبق ارزیابی روزانه Fastmarkets  شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر در محدوده ۹۲۳٫۸۲ دلار در هر تن فوب چین قیمت گذاری شد. این در حالی است که شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین نسبت به روز قبل ۱٫۱۸ دلار در هر تن کاهش یافته است.

به نقل از متال بولتن ثبات بازار داخلی باعث شد تا تجارت خانه ها در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر پیشنهادات خود را برای کویل نورد گرم فولادی نوع SS400  در قیمت کمتر از ۹۲۰ دلار به ازای هر تن فوب چین نگه ندارند.

با این وجود منابع خبری اعلام کردند که به دلیل در دسترس بودن محصولات ارزان تر از هند ، روسیه و دیگر کشورها سوالات و پیشنهادات خریداران بسیار کم باشد. باید توجه داشت که در این کشورها هنوز تقاضای کلی همچنان تحت تأثیر همه گیری کووید -۱۹ قرار دارد.

به نقل از متال بولتن معامله گران همچنان محدوده ۹۱۰-۹۴۰ دلار در هر تن فوب چین را به عنوان محدوده قیمتی قابل اجرا برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر اعلام کردند.

*** زمزمه های بازار

یک تحلیل گر مستقر در شانگهای در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر نقل کرد: “نرم شدن تقاضا برای کویل نورد گرم فولادی که با استفاده از تغییرات هفتگی موجودی و خروجی محاسبه شده است، نشان می دهد که بهبود شدید مصرف محصولات فولادی در طول فصل اوج مصرف معمولاً آنطور که قبلاً انتظار می رفت رخ نداد. به عبارتی میزان مصرف با وجود محدودیت های شدید تولید و کاهش تولید مقدار متوسط ​​بود. در نتیجه هر گونه ضعف در تقاضا پتانسیل صعودی قیمت ها را محدود می کند. “

*** بورس آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم فولادی

بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی مربوط به ماه ژانویه در روز پنجشنبه ۲۳ سپتامبر با قیمت ۵۶۱۲ یوان به ازای هر تن به پایان رسید. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی نسبت به قیمت پایانی در روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر ۱۴۹ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه ژوئن برابر ۵۴۷۹٫۲۹ ، در ماه ژوئیه برابر ۵۷۹۵٫۹۱ و در ماه آگوست برابر ۵۷۳۷٫۲۷ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  پنجشنبه ۲۳ سپتامبر به ۵۷۵۰ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه ژوئن برابر ۸۹۵٫۰۵ ، در ماه ژوئیه برابر ۸۹۹٫۹۰ و در ماه آگوست برابر ۹۱۷٫۲۶ یوان در هر تن فوب چین بود که در روز  پنجشنبه ۲۳ سپتامبر به ۹۲۳٫۸۲ یوان در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.