پنجشنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ 25 جماد أول 1445 Thursday, 7 December , 2023 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  مهر ۱۴۰۰
  ش ی د س چ پ ج
  « شهریور   آبان »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

  تعطیلات چین تقاضا برای کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی را کاهش داد

  شناسه : 55109 06 مهر 1400 - 14:00

  به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی در هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ سپتامبر کاهش بیشتری یافت. این کاهش قیمت در پی تعداد معاملات کم ناشی از تقاضای ضعیف پس از تعطیلات عمومی در چین در هفته گذشته رخ داد.

  تعطیلات چین تقاضا برای کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی را کاهش داد
  پ
  پ

  با توجه به تعطیلات سه روزه در چین به مناسبت جشن نیمه پاییز، تقاضای خریداران در بازار پس از تعطیلات برای مواد اولیه فولادی کاهش یافته است. همچنین کارخانه ها با اعمال محدودیت های سختگیرانه به منظور کاهش تولید از اواخر اکتبر سعی در صرفه جویی در نیمه پایانی سال دارند. در نتیجه این عوامل باعث کاهش قیمت کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی شده است.

  به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی در هفته منتهی به روز جمعه ۲۴ سپتامبر کاهش بیشتری یافت. این کاهش قیمت در پی تعداد معاملات کم ناشی از تقاضای ضعیف پس از تعطیلات عمومی در چین در هفته گذشته رخ داد.

  *** شاخص های سنگ آهن در فست مارکت ها

  ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت پرمیوم پلت سنگ آهن فاین ۶۵٪ در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر حدود ۳۷٫۲۰  دلار در هر تن  cfr چین بود. این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند قیمت پرمیوم پلت سنگ آهن نسبت به روز قبل ۳٫۵ دلار در هر تن افزایش داشت.

  طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها قیمت کنسانتره سنگ آهن فاین ۶۶٪  در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر در حدود ۱۲۵٫۷۰ دلار در هر تن cfr چینگدائو شنیده شد. این در حالی است که به گفته فعالان بازار قیمت کنسانتره سنگ آهن نسبت به روز قبل ۹٫۸۴ دلار در هر تن کاهش داشته است. 

  با توجه ارزیابی روزانه فست مارکت ها پلت سنگ آهن کوره بلند فاین ۶۵٪ در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر در حدود ۱۶۴٫۱۱ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد. اما به نقل از منابع خبری قیمت پلت سنگ آهن کوره بلند نسبت به روزهای قبل ۸٫۹۲ دلار در هر تن کاهش یافته است.

  *** عوامل کلیدی موثر بر کاهش قیمت کنسانتره و پلت سنگ آهن

  متال بولتن گزارش داد چین در روزهای ۱۹ تا ۲۱ سپتامبر به مناسبت جشن نیمه پاییز تعطیلات رسمی داشت. منابع بازار نقل کردند که این امر تقاضای بیشتر برای مواد اولیه فولادی را کاهش داده است.

  یک تحلیلگر مستقر در شانگهای اعلام کرد که در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر نقدینگی در بازار ضعیف بود و پیشنهادات برای کنسانتره و پلت سنگ آهن در مقایسه با هفته قبل بسیار کمتر شده بود.

  یک منبع کارخانه مستقر در شمال چین در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر نقل کرد که بیشتر کارخانه ها در بقیه سال بر روی صرفه جویی در هزینه های خود متمرکز شده اند. وی خاطرنشان کرد که این تمرکز قیمت سنگ آهن درجه یک در چین را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد.

  وی افزود که تنها معامله برای سنگ آهن دریایی که در هفته منتهی به روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر در بازار شنیده بود شامل محموله کنسانتره سنگ آهن دریایی فاین ۶۵٪ اوکراینی دارای محتوای گوگرد بالا بود. به نقل از منابع خبری این محموله با متوسط شاخص سنگ آهن فاین ۶۵٪ در ماه نوامبر به اضافه یک تخفیف نزدیک به ۸ دلار در هر تن قیمت گذاری شد. این در حالی است که کارخانه ها این تخفیف را برای سنگ آهن دریایی عمیق توصیف کردند.

  یک کارخانه دیگر در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر نقل کرد: “تقاضا برای کنسانتره سنگ آهن دریایی در بازار چین هنوز ضعیف است. اما خریداران محموله کنسانتره اوکراینی دارای محتوای گوگرد بالا به احتمال زیاد در مقایسه با خرید یک محموله معمولی کم گوگرد ، صرفه جویی در هزینه را نیز در نظر گرفته است.”

  به نقل از یک تحلیلگر مستقر در شانگهای ، پیشنهادات پلت سنگ آهن دریایی نیز در هفته منتهی به روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر نسبت به هفته گذشته محدود بوده است.

  این تحلیلگر افزود: تامین کنندگان پلت سنگ آهن دریایی هند به احتمال زیاد در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر همچنان بر بازار داخلی هند متمرکز بوده اند. در نتیجه تقاضا برای پلت سنگ آهن دریایی هند در حال افزایش است. همچنین به نقل از منابع خبری قیمت پلت سنگ آهن دریایی داخلی هند در مقایسه با صادرات به چین بالاتر است.

  در این میان متال بولتن در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر نقل کرد انتظار می رود تقاضای پلت سنگ آهن دریایی در چین تا حد زیادی پایین باقی بماند. اما برخی از معامله گران امیدوارند با اعمال محدودیت های سختگیرانه از اواخر اکتبر به عنوان بخشی از تلاش های دولت چین برای کنترل سطح آلودگی با ورود این کشور به فصل گرمایش زمستانی ، تقاضا برای پلت سنگ آهن دریایی در چین افزایش یابد.

  *** نقل قول هفته برای قیمت سنگ آهن دریایی چین

  یک منبع تجاری مستقر در شمال چین بیان کرد: “تقاضا برای سنگ آهن درجه یک در چین ضعیف می باشد. هر دو موجودی کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی در بنادر همچنان با وجود کاهش اندک نسبت به هفته قبل همچنان در سطح بالا در نظر گرفته می شوند. به نقل از منابع خبری کاهش موجودی کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی در بنادر ناشی از کاهش واردات به چین می باشد.”

  *** معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار

  کنسانتره سنگ آهن دریایی چین

  طبق ارزیابی فست مارکت ها شاخص کنسانتره سنگ آهن دریایی فاین ۶۵٪  اوکراینی دارای محتوای گوگرد بالا در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر در بازار اسپات با متوسط شاخص سنگ آهن فاین ۶۵٪  در ماه پس از اعلام آمادگی برای تخلیه در بندر به علاوه تخفیف ۷٫۵۰ دلار در هر تن قیمت گذاری شد. این محموله در ماه سپتامبر به بندر خواهد رسید.  

  همچنین متال بولتن گزارش داد در بازار اسپات یک محموله شامل ۱۶۰،۰۰۰ تن کنسانتره سنگ آهن دریایی فاین ۶۸٪ شیلی در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر با متوسط شاخص سنگ آهن فاین ۶۵٪  در ماه نوامبر به علاوه پرمیوم ۱۰٫۱۰ دلار در هر تن معامله شد. زمان تحویل این لایکان ۱۵ تا ۲۴ اکتبر تعیین شده است.

  به نقل از منابع خبری در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر در بازار اسپات ، یک محموله شامل  170،۰۰۰ تن خوراک پلت سنگ آهن دریایی کوره بلند فاین ۶۶ درصد نوع Minas Rio ، با میانگین شاخص سنگ آهن فاین ۶۵٪  با مبدا برزیل در ماه اکتبر به علاوه پرمیوم ۳ دلار در هر تن مورد مناقصه قرار گرفت. زمان ورود این محموله به بندر ماه اکتبر تعیین شده است.

  پلت سنگ آهن دریایی چین

  متال بولتن در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر نقل کرد در بازار اسپات ، یک محموله شامل ۷۳۰۰۰ تن پلت سنگ آهن دریایی کوره بلند فاین ۶۴% نوع Vale AF70 Carajas ، با متوسط شاخص سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل ​​در ماه اکتبر به علاوه پرمیوم ۴۵ دلار در هر تن معامله شد. زمان بارگیری این محموله  در تاریخ ۳۱ آگوست بوده است.

  متال بولتن

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.

  /**/