جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ 16 ربيع أول 1443 Friday, 22 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افت قیمت کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین براثر تضعیف نقدینگی

شناسه : 55148 07 مهر 1400 - 10:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین در هفته منتهی به روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر کاهش یافت. این در حالی است که تقاضای کم در بازار نقدینگی معاملات را ضعیف نگه داشته است.

افت قیمت کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین براثر تضعیف نقدینگی
پ
پ

با توجه به اهداف سالانه کاهش مصرف انرژی توسط دولت چین، برخی کارخانه ها منابع برق خود را در بخشهای پرمصرف مانند کارخانه های تولید فولاد محدود کردند. در نتیجه محدودیت ظرفیت مصرف برق باعث کاهش میزان صادرات در برخی کارخانه های چین شده است. این امر به نوبه خود باعث کاهش قیمت کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین شده است.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین در هفته منتهی به روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر کاهش یافت. این در حالی است که تقاضای کم در بازار نقدینگی معاملات را ضعیف نگه داشته است.

متال بولتن نقل کرد قیمت های غیر رقابتی و نگرانی های طولانی مدت در مورد احتمال وضع مالیات صادرات همچنان جذابیت محصولات فولادی چینی را برای خریداران در سایر کشورها در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر خنثی کرده است.

یک معامله گر مستقر در شانگهای در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر بیان کرد: “درخواست ها برای کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین از سمت سایر کشورها طی هفته گذشته بیشتر کاهش یافته است.”

یک معامله گر مستقر در هانگژو در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر اعلام کرد: “خریداران همچنان باید خطرات ناشی از مالیات احتمالی صادراتی را تحمل کنند ، حتی اگر نگرانی ها به ظاهر کاهش یافته باشد. خریداران خرید جدید نمی کنند زیرا انتظار دارند قیمت ها کاهش یابد. آن ها هنوز سفارشاتی در راه دارند و یا محموله هایی در انبار ذخیره کرده اند.”

در همین حال به نقل از منابع خبری، برخی از کارخانه های چینی از صدور پیشنهادات جدید برای کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر خودداری کردند. این امر به دلیل محدودیت ظرفیت مصرف برق و جلوگیری از صادرات پکن در میان کاهش تولید در سراسر کشور اتفاق افتاد.

بر اساس گزارش رسانه های محلی در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر ، قیمت بالای زغال سنگ و عجله برای دستیابی به اهداف سالانه کاهش مصرف انرژی قبل از پایان سال ، حدود ۱۶ استان چین را مجبور کرده است تا منابع برق خود را در بخشهای پرمصرف از جمله کارخانه های فولاد محدود کنند.

فعالان بازار در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر اعلام کردند در استان لیائونینگ در شمال چین ، قطع برق شرکت های صنعتی به مناطق مسکونی سرایت کرده و شکاف عرضه به “سطح شدید” رسیده است.

تحلیل گران صنعت نقل کردند دو کارخانه تولید کننده فولاد در منطقه شامل شرکت های آهن و فولاد Anshan و شرکت آهن و فولاد Benxi ، پیشنهادات خود را در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر متوقف کرده اند. حتی به نقل از منابع خبری ممکن است مجبور شوند تحویل سفارشات را به دلیل کاهش مصرف برق که فعالیت آنها را محدود کرده است ، به تعویق بیندازند.

در همین حال به نقل از متال بولتن ، شرکت آهن و فولاد هبی (گروه HBIS) ، در هفته های اخیر صادرات خود را متوقف کرد تا از افزایش میزان صادرات خود نسبت به صادرات سال گذشته جلوگیری کند.

چندین منبع خبری اعلام کردند که شرکت آهن و فولاد Shandong  مستقر در شرق چین برای هفته منتهی به تاریخ ۳۰ سپتامبر پیشنهادی نداده است و برای سومین هفته متوالی از خرید از بازار دریایی خودداری کرده است.

شگانگ در ماه آگوست نقل کرد که که صادرات نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی را برای بقیه سال متوقف خواهد کرد.

*** کویل نورد سرد فولادی

برآورد هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر در محدوده ۱۰۰۰-۱،۰۲۰ دلار در هر تن فوب چین بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی نسبت به هفته قبل که برابر ۱٫۰۱۵-۱٫۰۲۰ دلار در هر تن بود حدود ۱۵ دلار در هر تن افزایش یافت.

در این میان معامله گران سطح قابل استفاده برای قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی را در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر در محدوده ۱۰۰۰-۱،۰۲۰ دلار به ازای هر تن فوب برای معاملات اعلام کردند. این در حالی است که نقدینگی معاملات در بازار آرام باقی ماند.

منابع خبری گزارش دادند شرکت آهن و فولاد Baotou در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر کویل نورد سرد فولادی صادراتی چین را با قیمت ۱۰۱۰ دلار در هر تن فوب چین عرضه کرد.

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets شاخص کویل نورد سرد فولادی داخلی در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر در محدوده ۶،۴۰۰-۶،۴۸۰ یوان (۹۹۰-۱،۰۰۲ دلار) در هر تن exw چین شرقی قیمت گذاری شد. این در حالی است که کویل نورد سرد فولادی داخلی نسبت به هفته قبل که برابر ۶،۴۳۰-۶،۴۸۰ یوان به ازای هر تن بود حدود ۳۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

*** کویل گالوانیزه گرم فولادی

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی دارای ضخامت ۱ میلی متر در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر در محدوده ۱٫۰۵۰-۱٫۰۶۵ دلار در هر تن فوب چین شنیده شد. این در حالی است که قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی نسبت به هفته قبل که برابر ۱٫۰۶۰-۱٫۰۷۰ دلار در هر تن بود با کاهش ۵-۱۰ دلار در هر تن رو به رو بوده است.

منابع خبری اعلام کردند ارزیابی قیمت توسط Fastmarkets در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر برای کویل گالوانیزه گرم فولادی دارای پوشش زینک با اسپنگل صفر و نوع ۱۲۰ گرم در متر مربع (gsm) انجام شده است.

در این میان متال بولتن در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر نقل کرد نقدینگی معاملاتی برای صادرات کویل گالوانیزه گرم فولادی چین در هفته گذشته بسیار کم بود.

معامله گران اعلام کردند که قیمت ۱۰۳۰ دلار برای هر تن فوب چین برای فروش کویل گالوانیزه گرم فولادی دارای پوشش زینک با اسپنگل صفر و نوع ۴۰gsm در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر سطح قابل استفاده است. همچنین برای فروش کویل گالوانیزه گرم فولادی دارای پوشش زینک با اسپنگل صفر و نوع ۱۲۰gsm قیمت ۱۰۶۰ دلار به ازای هر تن فوب چین بهترین قیمت پیشنهادی است.

برخی از تحلیل گران در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر اعلام کردند برای کویل گالوانیزه گرم فولادی دارای پوشش زینک با اسپنگل صفر و نوع ۱۴۰gsm قیمت  1.060-1.070 دلار در هر تن فوب چین یک قیمت قابل دستیابی است. این در حالی است که برخی معامله گران محدوده قیمت بالاتری یعنی ۱٫۰۷۰-۱٫۰۸۰ دلار در هر تن فوب چین را برای کویل گالوانیزه گرم فولادی دارای پوشش زینک و نوع ۱۴۰gsm  ارسال کردند.

به نقل از منابع خبری شرکت آهن و فولاد Baotou در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر کویل گالوانیزه گرم فولادی دارای پوشش زینک و نوع ۱۲۰gsm را با قیمت ۱٫۰۷۰-۱٫۰۷۵ دلار در هر تن فوب چین ارائه داد.

با توجه به ارزیابی هفتگی Fastmarkets شاخص کویل گالوانیزه گرم فولادی داخلی در شرق چین در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر در محدوده ۶،۷۵۰-۶،۷۶۰ یوان در تن قیمت گذاری شد. باید توجه داشت که Fastmarkets ارزیابی های خود را برای کویل گالوانیزه گرم فولادی دارای پوشش زینک و نوع ۸۰gsm در نظر گرفته است. این در حالی است که به نقل از منابع خبری شاخص کویل گالوانیزه گرم فولادی داخلی چین نسبت به هفته قبل بدون تغییر باقی مانده است.

*** تحلیل میانگین قیمت های محصولات فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی چین در ماه ژوئن برابر ۹۰۱٫۶ ، در ماه ژوئیه برابر ۹۱۳٫۷۵ و در ماه آگوست برابر ۱۰۰۲ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  سه شنبه ۲۸ سپتامبر به ۱۰۱۰ دلار در هر تن فوب چین رسید.

طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی دارای ضخامت ۱ میلی متر در چین در ماه ژوئن برابر ۹۶۷ ، در ماه ژوئیه برابر ۹۵۸٫۷۵ و در ماه آگوست برابر ۱۰۵۷٫۵ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  سه شنبه ۲۸ سپتامبر به ۱۰۵۷٫۵ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.