پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ 15 ربيع أول 1443 Thursday, 21 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

روند نزولی قیمت صادرات محصولات فولادی تخت CIS بعلت موج بدبینی خریداران

شناسه : 55162 07 مهر 1400 - 13:00

در روزهای اخیر بدبینی خریداران نسبت به زمان مناسب خرید بر قیمت ها اثر گذاشت چرا که آنان فکر می کنند هنوز عرضه بر تقاضا غلبه کرده است، در نتیجه خرید جدیدی انجام نمی دهند و ترجیح می دهند از محموله های موجود در انبار استفاده کنند. در نتیجه این امر باعث شده قیمت محصولات فولادی تخت صادراتی CIS در هفته گذشته کاهش یابد.

روند نزولی قیمت صادرات محصولات فولادی تخت CIS بعلت موج بدبینی خریداران
پ
پ

در روزهای اخیر بدبینی خریداران نسبت به زمان مناسب خرید بر قیمت ها اثر گذاشت چرا که آنان فکر می کنند هنوز عرضه بر تقاضا غلبه کرده است، در نتیجه خرید جدیدی انجام نمی دهند و ترجیح می دهند از محموله های موجود در انبار استفاده کنند. در نتیجه این امر باعث شده قیمت صادرات محصولات فولادی تخت CIS در هفته گذشته کاهش یابد.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن خریداران بدبین باعث شدند روند نزولی در بازار صادرات محصولات فولادی تخت از کشورهای مشترک المنافع طی هفته منتهی به روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر ادامه یابد.

*** کویل نورد گرم فولادی

برآورد هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر در محدوده ۸۳۰-۸۵۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی نسبت به هفته قبل که برابر ۸۴۰-۸۶۵ دلار به ازای هر تن بود حدود ۱۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

یکی از خریداران در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر نقل کرد: “خریداران فکر می کنند که پیشنهادات ارائه شده برای قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی کاهش می یابد و به همین دلیل رزروها را به تعویق می اندازند. ما فکر نمی کنیم بازار در سطح پایین خود قرار داشته باشد، زیرا می بینیم که عرضه هنوز بر تقاضا غلبه می کند.”

به نقل از متال بولتن در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر پیشنهادات قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی با مبدا روسیه  در محدوده ۸۷۰-۸۸۰ دلار به ازای هر تن cfr روسیه گزارش شده است. این در حالی است که قیمت اعلام شده معادل ۸۴۰-۸۵۵ دلار به ازای هر تن فوب می باشد. اما به نقل از منابع خبری قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی روسیه حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار در هر تن کمتر از هفته قبل است.

فعالان بازار اعلام کردند پیشنهادات کویل نورد گرم فولادی صادراتی از اوکراین در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر در محدوده ۸۶۰-۸۷۰ دلار برای هر تن cfr در ترکیه شنیده شد. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده معادل ۸۳۰-۸۴۵ دلار در هر تن فوب می باشد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی از اوکراین حدود ۲۰ دلار به ازای هر تن کمتر از پیشنهادات هفته قبل بود.

همچنین به نقل از منابع خبری در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر در خاورمیانه ، پیشنهادات قیمت صادراتی محصولات فولاد تخت نورد گرم از کشورهای مستقل مشترک المنافع با قیمت ۸۴۰-۸۴۵ دلار به ازای هر تن فوب شنیده شده است. این در حالی است که  قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع نسبت به هفته قبل با کاهش ۲۰ دلار در هر تن همراه بوده است.

*** کویل نورد سرد فولادی

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد شاخص کویل نورد سرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر در محدوده ۹۵۰-۹۶۵ دلار به ازای هر تن دریای سیاه CIS قیمت گذاری شد. این در حالی است که شاخص کویل نورد سرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در مقایسه با  هفته گذشته که برابر ۹۶۰-۹۷۰ دلار به ازای هر تن بود کاهش یافته است.

در این میان متال بولتن نقل کرد پیشنهادات کویل نورد سرد فولادی صادراتی روسیه با قیمت ۹۸۰-۹۹۰ دلار برای هر تن فوب در ترکیه در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر شنیده شد. این در حالی است که تحلیل گران بازار سطح قیمت قابل اجرا برای کویل نورد سرد فولادی صادراتی روسیه را حدود ۹۶۰ دلار در هر تن فوب تخمین زده اند.

چندین منبع خبری گزارش دادند کویل نورد سرد فولادی صادراتی از اوکراین در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر حدود ۹۹۰ دلار به ازای هر تن cfr در ترکیه و مصر قیمت گذاری شد. همچنین به نقل از منابع خبری قیمت اعلام شده معادل ۹۵۰-۹۶۵ دلار در هر تن فوب می باشد.

*** پلیت فولادی

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت پلیت سنگین فولادی صادراتی دارای ضخامت  ۸-۵۰ میلی متر از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر در محدوده ۹۵۰-۹۶۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت پلیت سنگین فولادی صادراتی CIS نسبت به هفته قبل که برابر ۹۶۰-۹۷۰ دلار در هر تن بود کاهش یافته است. باید توجه داشت که این کاهش قیمت صادرات محصولات پلیت ، به دنبال روند نزولی در بازارهای کویل نورد گرم و سرد فولادی اتفاق افتاده است.

*** تحلیل میانگین قیمت های محصولات فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه ژوئن برابر ۱۰۰۴٫۵ ، در ماه ژوئیه برابر ۹۳۳٫۱۳ و در ماه آگوست برابر ۹۰۹٫۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز  دوشنبه ۲۷ سپتامبر به ۸۴۵٫۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید.

طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه ژوئن برابر ۱۲۲۶٫۵ ، در ماه ژوئیه برابر ۱۰۵۵٫۷۵ و در ماه آگوست برابر ۱۰۱۲٫۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز  دوشنبه ۲۷ سپتامبر به ۹۵۷٫۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.