جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ 16 ربيع أول 1443 Friday, 22 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت روزانه سنگ آهن دریایی چین افزایش یافت

شناسه : 55215 08 مهر 1400 - 10:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت سنگ آهن دریایی چین در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر اندکی افزایش یافت. این افزایش به دلیل فعالیت مجدد کارخانه های فولادسازی در بنادر چین بود. اما به نقل از منابع خبری نقدینگی در بازار پیش از تعطیلات ملی یک هفته ای چین کاهش یافت.

قیمت روزانه سنگ آهن دریایی چین افزایش یافت
پ
پ

با توجه به ادامه محدودیت های تولید فولاد به منظور پیروی از سیاست کاهش مصرف انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در چین، تقاضا در بازار سنگ آهن دریایی هنوز ضعیف است. این ضعف تقاضا احتمالا با تعطیلات طلایی یک هفته ای پیش رو در چین نیز ادامه یابد. در نتیجه این عوامل باعث افزایش قیمت سنگ آهن دریایی چین شد.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت سنگ آهن دریایی چین در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر اندکی افزایش یافت. این افزایش به دلیل فعالیت مجدد کارخانه های فولادسازی در بنادر چین بود.  اما به نقل از منابع خبری نقدینگی در بازار پیش از تعطیلات ملی یک هفته ای چین کاهش یافت.

*** شاخص های سنگ آهن در فست مارکت ها

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر حدود ۱۱۴٫۱۳  دلار در هر تن  cfr چینگدائو بود. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۲٫۰۷ دلار در هر تن افزایش داشت.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین کم آلومینا ۶۲٪ در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر ۱۱۵٫۰۲ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که ۱٫۵۷ دلار در هر تن افزایش یافته است.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها قیمت پرمیوم سنگ آهن ۵۸٪  درجه بالا در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر در حدود ۸۵٫۰۶ دلار در هر تن cfr چینگدائو شنیده شد. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۱٫۹۸ دلار در هر تن افزایش داشته است. 

با توجه ارزیابی روزانه فست مارکت ها سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر در حدود ۱۳۸٫۳۰ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل ۱٫۸ دلار در هر تن افزایش یافته است.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر در حدود ۸۵۶ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب  fot چینگدائو بود. باید توجه داشت که این قیمت معادل ۱۲۲٫۵۳ دلار به ازای هر تن متریک خشک برای سنگ آهن فاین ۶۲ درصد با مبدا چین می باشد. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روزهای قبل ۲ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب افزایش یافت.

*** عوامل کلیدی موثر بر افزایش قیمت سنگ آهن دریایی

متال بولتن گزارش داده است قرارداد معاملات آتی سنگ آهن مربوط به ماه ژانویه در بورس کالای دالیان (DCE) در طی جلسه معاملات روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر روند صعودی به خود گرفت.  طبق گزارش متال بولتن قیمت پایانی بسته شده در عصر روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر از قیمت بسته شده در روز سه شنبه گذشته که برابر ۶۷۸ یوان (۱۰۵ دلار) در هر تن بود ۲٫۴% افزایش یافته است.

منابع خبری گزارش دادند بیشترین قرارداد مبادله ماهانه سنگ آهن مربوط به ماه اکتبر در صرافی سنگاپور (SGX) در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر نیز روند مشابهی داشت و با افزایش همراه بود. طبق تحلیل فعالان بازار تا ساعت ۵:۵۱ بعدازظهر به وقت سنگاپور بیشترین معاملات مربوط به سنگ آهن نسبت به روز سه شنبه که برابر ۱۱۲٫۸ دلار در هر تن بود حدود  2.95 دلار در هر تن افزایش یافته است.

فعالان بازار در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر اعلام کردند هنوز موجودی کارخانه های فولاد در چین در حال تکمیل است، اما بیشتر آنها فعالیت خود را تقریباً قبل از تعطیلات هفته طلایی که از جمعه آغاز می شود، به پایان رساندند. به گفته یک منبع تجاری مستقر در سنگاپور ، این امر به احتمال زیاد باعث شده فعالیت تجاری فیزیکی در بازار دریایی و در بنادر چین محدود شود.

همان منبع تجاری افزود: افزایش اندک قیمت سنگ آهن در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر به احتمال زیاد ناشی از احساسات مثبت در معاملات آتی چین برای بخش فولاد بوده است. اما با تعطیلات آینده نقدینگی در معاملات آتی چین نیز کاهش خواهد یافت.

به نقل از منابع خبری برخی از معامله گران بر این باورند که تقاضای سنگ آهن پس از تعطیلات یک هفته ای در چین ضعیف خواهد ماند. آن ها مطمئن نیستند که آیا هر گونه افزایش تقاضا امکان پذیر است یا خیر.

اما یک معامله گر مستقر در شمال چین در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر اعلام کرد که وقتی محدودیت های سینترینگ در نزدیکی فصل زمستان شدیدتر می شود، ممکن است قیمت سنگ آهن لامپ و پلت سنگ آهن کمی بیشتر شود.

وی افزود که تقاضا برای سنگ آهن فاین در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر به احتمال زیاد بر روی سنگ آهن فاین درجه پایین و متوسط ​​متمرکز خواهد بود. این در حالی است که تقاضا برای سنگ آهن فاین درجه بالا به احتمال زیاد ضعیف خواهد ماند.

*** سخنان شنیده شنیده از بازار در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر

یکی از کارگزاران سنگ آهن مستقر در سنگاپور در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر نقل کرد: “تقاضا برای سنگ آهن به طور کلی هنوز ضعیف است و حتی پس از تعطیلات هفته طلایی نیز ضعیف باقی خواهد ماند. اما ممکن است برخی از ذخیره سازی ها توسط کارخانه ها مورد انتظار باشد. بنابراین قیمت سنگ آهن همچنان ممکن است حمایت شود. اما حمایت از قیمت سنگ آهن مطمئناً موقتی خواهد بود زیرا تقاضا در بازار کلی سنگ آهن هنوز به دلیل محدودیت های تولید فولاد و سیاست کاهش مصرف انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای دو مرحله ای کاهش یافته است.”

*** معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار

به گفته فعالان بازار در ریو تینتو که مرکز تجارت سنگ آهن پکن (کورکس) می باشد، یک محموله شامل ۱۰۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع Pilbara Blend در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر با میانگین شاخص سنگ آهن ۶۲٪ در ماه نوامبر به اضافه پرمیوم ۰٫۱۵۵ دلار در هر تن معامله شد. این محموله مربوط به لایکان ۳۰ اکتبر تا ۹ نوامبر می باشد.

به نقل از منابع خبری شرکت معدنی BHP در بستر تجاری  Globalore، ۸۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین  62٪ نوع نیومن را در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر با قیمت ۱۱۴٫۲۰ دلار در هر تن cfr چین معامله کرد. این محموله در ماه نوامبر به بنادر خواهد رسید.

به گفته فعالان بازار در بستر تجاری  Globalore ، یک محموله شامل ۱۷۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع Pilbara Blend در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر با میانگین شاخص سنگ آهن فاین ۶۲٪ در ماه نوامبر به اضافه پرمیوم ۱٫۴ دلار در هر تن معامله شد . این محموله مربوط به لایکان ۱-۲۰ نوامبر می باشد.

*** شاخص های فعالان بازار برای انواع مختلف سنگ آهن

قراردادهای فعالان بازار برای سنگ آهن فاین ۶۲٪:

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر حدود ۱۱۱٫۸-۱۱۴ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین نوع Brazilian Blend در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر حدود ۱۱۳-۱۱۸ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

برای سنگ آهن فاین نوع نیومن، ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر شاخص در حدود قیمت ۱۱۲٫۶۸-۱۱۳٫۴۵ دلار به ازای هر تن cfr چین  شنیده شد.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص سنگ آهن فاین نوع Mining Area C در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر حدود ۱۰۲٫۴۶ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

قراردادهای فعالان بازار برای سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل:

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین نوع کاراجاس در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر حدود ۱۳۷-۱۳۹ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

*** قیمت محموله های سنگ آهن در بنادر

تحلیل گران بازار اعلام کردند سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر در شهر تانگشان و شهر تیانجین و استان شاندونگ با قیمت ۸۲۰-۸۵۵ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب خرید و فروش شد. این در حالی است که در روز سه شنبه این نوع سنگ آهن با قیمت ۸۲۰-۸۳۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب معامله شد.

متال بولتن گزارش داده است آخرین محدوده معادل برای سنگ آهن فاین چهار شنبه ۲۹ سپتامبر در محدوده ۱۱۷-۱۲۲ دلار در هر تن در بازار دریایی می باشد.

*** بورس کالای دالیان

به نقل از منابع خبری قرارداد بیشترین معاملات آتی سنگ آهن ژانویه در روز چهار شنبه ۲۹ سپتامبر با قیمت ۶۹۴ یوان در هر تن (۱۰۷ دلار در هر تن)  بسته شد. در حالی که ۱۶ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز سه شنبه افزایش داشت.  

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.