جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ 16 ربيع أول 1443 Friday, 22 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت محموله بیلت فولادی صادراتی CIS به چین افزایش یافت

شناسه : 55233 08 مهر 1400 - 13:00

قیمت بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر با ارسال محموله تازه از دریای سیاه به چین افزایش یافت.

قیمت محموله بیلت فولادی صادراتی CIS به چین افزایش یافت
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر با ارسال محموله تازه از دریای سیاه به چین افزایش یافت.

یک منبع فروشنده به Fastmarkets گزارش داد که یک محموله ۴۰ هزار تنی از بیلت فولادی با مبدا اوکراین در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر با قیمت ۷۰۵ دلار به ازای هر تن cfr به چین فروخته شد. برآورد فعالان بازار این است که قیمت بیلت فولادی صادراتی اوکراینی به ۶۰۰-۶۰۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بر می گردد. زیرا هزینه حمل و نقل فعلی به چین حداقل ۱۰۰ دلار در هر تن می باشد.

یکی از تامین کنندگان بیلت فولادی صادراتی در اوایل هفته منتهی به روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر اشاره کرد که بازار آسیا را هدف قرار داده است.  

با این حال ، یکی معامله گران مستقر در اوکراین در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر گزارش داد که هزینه حمل و نقل ممکن است در ماه های اکتبر و نوامبر کاهش یابد. زیرا زمان حمل بسیاری از محموله های بیلت فولادی در این ماه ها تعیین شده است.

این منبع افزود: “کاهش هزینه حمل و نقل در ماه های اکتبر و نوامبر یک شانس برای معامله گران محسوب می شود.”

یک منبع تجاری مستقر در اروپا نقل کرد که حداکثر قیمت قابل اجرا برای بیلت فولادی صادراتی با مبدا دریای سیاه ۶۰۰ دلار در هر تن فوب در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر بوده است . با توجه به اینکه هزینه حمل و نقل به چین اکنون بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ دلار در هر تن است، بازار چین در حال حاضر تنها مقصد آماده پذیرش محموله های بیلت فولادی صادراتی CIS است.

این منبع خبری اعلام کرد: “علاقه به واردات بیلت فولادی در بازارهای نزدیک مانند شمال آفریقا و ترکیه در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر نزدیک به صفر بوده است.”

یکی دیگر از معامله گران اروپایی تأیید کرد که هیچ پیشنهاد قاطعی از سوی مشتریان ترکیه برای بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر شنیده نشده است.

یک منبع مستقر در ترکیه در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر اعلام کرد که آخرین نشانه ها از قیمت قابل استفاده از مشتریان ترکیه زیر ۶۰۰ دلار برای هر تن cfr شنیده می شود. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی بسته به بندر مقصد معادل ۵۶۰ دلار در هر تن فوب می باشد.

این منبع خبری اعلام کرد: “بازار بیلت فولادی صادراتی در حال حاضر برای کارخانه های ترکیه جالب تر است. همچنین دو محموله بیلت فولادی ترکیه ای در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر با قیمت ۶۲۳-۶۲۵ دلار به ازای هر تن فوب به چین فروخته شد. هزینه حمل و نقل این محموله نیز ۸۵-۹۰ دلار در هر تن تخمین زده شد.”

به نقل از متال بولتن، در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر مشتریان آمریکای لاتین به بیلت فولادی صادراتی CIS علاقه ای نشان ندادند.

یک منبع تجاری در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر نقل کرد: “کارخانهGerdau  برزیل در حال حاضر به طور فعال در این منطقه بیلت فولادی می فروشد. وی افزود که در طی این هفته پیشنهادی از این مقصد برای خرید بیلت فولادی دریافت نشده است.”

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد شاخص بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر به ۶۰۰ دلار در تن فوب دریای سیاه CIS رسید. این در حالی است که بیلت فولادی صادراتی نسبت به روز قبل ۵ دلار در هر تن افزایش یافت.

*** تحلیل میانگین قیمت های بیلت فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه ژوئن برابر ۶۴۵٫۶۸، در ماه ژوئیه برابر ۶۴۱٫۲۳  و در ماه آگوست برابر ۶۲۷٫۳۸ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز  چهارشنبه ۲۹ سپتامبر به ۶۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.