پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ 15 ربيع أول 1443 Thursday, 21 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

پیش از تعطیلات ملی، قیمت بیلت فولادی وارداتی چین در بازار پایدار شد

شناسه : 55288 11 مهر 1400 - 10:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن معاملات انجام شده برای بیلت فولادی وارداتی چین که توسط خریداران چینی در اوایل این هفته رزرو شده بود، در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر آشکار شد. این روز دقیقا یک روز قبل از آغاز تعطیلات ملی در چین است.

پیش از تعطیلات ملی، قیمت بیلت فولادی وارداتی چین در بازار پایدار شد
پ
پ

با توجه به اینکه مقدار خرید محصولات فولادی توسط چین نسبت به سایر مناطق جنوب شرقی آسیا بیشتر است، همه معامله گران از قیمت ها و اتفاقات بازار چین پیروی می کنند. در نتیجه به دلیل خروج چین از بازار در تعطیلات ملی یک هفته ای، قیمت محصولات فولادی از جمله بیلت فولادی وارداتی چین پایدار شده است.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن معاملات انجام شده برای بیلت فولادی وارداتی چین که توسط خریداران چینی در اوایل این هفته رزرو شده بود، در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر آشکار شد. این روز دقیقا یک روز قبل از آغاز تعطیلات ملی در چین است.

فعالان بازار گزارش دادند مسائل مربوط به کمبود برق ، همراه با نگرانی از بدهی های ایجاد شده توسط Evergrande که بزرگترین توسعه دهنده املاک در چین است، باعث کاهش احساسات بازار بیلت فولادی در چین در ابتدای این هفته شد. اما برخی محموله ها در روزهای اخیر به این کشور رزرو شده است.

به نقل از متال بولتن بیلت فولادی کوره بلند (BF)  150 میلی متری نوع  3sp  اندونزی طی هفته منتهی به روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر با قیمت ۷۱۰ دلار به ازای هر تن cfr چین فروخته شد. اما شنیده ها حاکی از آن است که پس از آن پیشنهادات حدود ۷۱۵ دلار به ازای هر تن cfr برای بیلت فولادی کوره بلند ارائه شده است. در نتیجه منابع خبری گزارش دادند معاملات انجام شده برای بیلت فولادی وارداتی چین با قیمت ۷۱۰-۷۱۵ دلار به ازای هر تن cfr چین در هفته گذشته بود.

تحلیل گران بازار خبر دادند بیلت فولادی عمان با قیمت ۷۰۰ دلار در هر تن cfr چین در اوایل این هفته فروخته شد. اما یک منبع تجاری عمده گفت که این محموله زیر سطح معمول بازار به فروش می رسد. زیرا بیلت فولادی مربوط به این محموله دارای ضخامت ۱۶۵ میلی متر است که بزرگتر از اندازه ۱۵۰ میلی متری بیلت فولادی چین می باشد.

منابع خبری اعلام کردند که در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر یک فولاد ساز مستقر در روسی ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ تن بیلت فولادی ۱۵۰ میلیمتری را به قیمت ۷۰۵ دلار در هر تن cfr چین فروخت. باید توجه داشت که این محموله مربوط به ماه دسامبر می باشد. این در حالی است که ۴۰۰۰۰ تن بیلت فولادی با مبدا اوکراین در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر به قیمت ۷۰۵ دلار به ازای هر تن cfr چین به چین فروخته شد.

در این میان متال بولتن نقل کرد که دو محموله بیلت فولادی کوره قوس الکتریکی (EAF) ترکیه که در مجموع  دارای وزن ۹۰۰۰۰ تن بود با قیمت ۶۲۴ دلار به ازای هر تن فوب به چین در هفته منتهی به روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر فروخته شد. منابع خبری اعلام کردند که هزینه های حمل و نقل در حال حاضر حدود ۸۵-۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

اما به نقل از منابع خبری معاملات ترکیه پس از آنکه ارزیابی قیمت Fastmarkets برای بازار بیلت فولادی چین در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر منتشر شد، اتفاق افتاد. بنابراین قیمت ارائه شده برای بیلت فولادی کوره قوس الکتریکی (EAF) ترکیه در ارزیابی قیمت توسط Fastmarkets گنجانده نشده است.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت بیلت فولادی وارداتی نوع  3spچین در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر در محدوده ۷۰۰-۷۱۰ دلار در هر تن cfr چین بود. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی وارداتی نوع  3spچین نسبت به روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر که حدود ۷۰۰-۷۰۸ دلار در هر تن بود با افزایش ۲ دلار در هر تن همراه بود. اما به نقل از منابع خبری قیمت بیلت فولادی وارداتی نوع  3spچین نسبت به روز جمعه ۲۴ سپتامبر که برابر ۷۱۰-۷۲۰ دلار در هر تن بود حدود ۱۰ دلار در هر تن کاهش یافت.

متال بولتن در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر برآورد کرده است که از هفته ای که از روز دوشنبه ۶ سپتامبر آغاز شده است، حداقل ۱ میلیون تن بیلت فولادی وارداتی به چین فروخته شده است.

*** چشم انداز بازار

منابع خبری در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر اعلام کردند که علاقه به رزرو بیلت فولادی وارداتی تازه به چین قبل از آغاز تعطیلات کاهش یافته است.

یک بازرگان مستقر در سنگاپور نقل کرد: “هیچ کس بیلت فولادی وارداتی را بالاتر از ۷۰۵ دلار به ازای هر تن cfr چین نمی خرد. باید توجه داشت که چین تعطیلات خود را آغاز کرده است و تا هشت روز آینده از بازار دور خواهد بود”.

اما به نقل از منابع خبری پشم انداز فعالان بازار در بازار بیلت فولادی در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر کمی متفاوت است.

یک منبع خریدار بیلت چینی در توضیح خریدهای بیلت فولادی در این هفته در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر اعلام کرد: “به نظر می رسد دیدگاه برخی از معامله گران در مورد بازار چین پس از تعطیلات ملی کاملاً مثبت است.”

اما یک فروشنده بیلت فولادی با مبدا کشورهای مستقل مشترک المنافع بیشتر محتاط بود و گزارش داد که صرف نظر از افزایش قیمت سنگ آهن، چشم انداز قیمت بیلت فولادی در چین چندان مثبت نیست. اگر قیمت بیلت فولادی پس از تعطیلات کاهش یابد، برخی از خریداران در بازار بیلت فولادی محلی ممکن است از باز کردن اعتبار اسنادی خود برای معاملات خودداری کنند.

یک منبع تجاری دیگر مستقر در سنگاپور در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر اعلام کرد که چشم انداز قیمت ها مختلط است و تولیدکنندگان منطقه آسیایی با تولیدکنندگان مناطق غیرآسیایی در کشورهایی مانند روسیه و هند درگیر هستند.

وی افزود: “فولادسازان غیر آسیایی در حال حاضر از تولیدکنندگان آسیایی کمتر هستند و ممکن است جنگ قیمتی در بازار رخ دهد.”

یک منبع تجاری مستقر در سنگاپور در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر نقل کرد: “قیمت میلگرد فولادی در چین ممکن است به دلیل کاهش تولید افزایش یابد. اما اقتصاد در کل نزولی است و کارخانه های غیر آسیایی در حال تلاش برای پر کردن سفارش های خود تا ماه دسامبر برای فروش به آسیا هستند.”

*** بازار معاملات در جنوب شرقی آسیا

به نقل از منابع خبری، معاملات در آسیای جنوب شرقی در روزهای اخیر تقریباً آرام بوده است. منابع خبری گزارش دادند که در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر خریداران منتظر خروج چین از بازار قبل از ارائه پیشنهادات قوی هستند.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت بیلت فولادی وارداتی نوع  5sp مانیلا در محدوده ۶۸۰-۶۹۰ دلار در هر تن cfr مانیلا در روز سه شنبه ۲۸ سپتامبر بود. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی وارداتی نوع  5sp مانیلا نسبت به روز قبل بدون تغییر بود. همچنین منابع خبری اعلام کردند قیمت بیلت فولادی وارداتی نوع  5sp مانیلا نسبت به هفته قبل که در محدوده ۶۸۵-۶۹۰ دلار در هر تن بود با افزایش ۵ دلار در هر تن همراه بوده است.

متال بولتن گزارش داد پیشنهادات بیلت فولادی ۱۲۵ میلیمتری EAF با مبدا خاور دور روسیه با قیمت ۷۰۰-۷۱۰ دلار به ازای هر تن cfr مانیلا در روزهای اخیر در دسترس بود. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت بیلت فولادی کوره القایی (VF) با میدا ویتنام در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر با قیمت ۶۹۵-۷۰۰ دلار به ازای هر تن cfr ارائه شد.

تحلیل گران بازار اعلام کردند شنیده می شود که در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر معامله گران بیلت فولادی BF با منشاء ویتنام را با قیمت ۷۰۰ دلار به ازای هر تن cfr تایلند ارائه می دهند. همچنین به نقل از منابع خبری قیمت بیلت فولادی IF با مبدا هند حدود ۶۸۵ دلار در هر تن cfr اندونزی اعلام شد. اما بازرگانان گزارش دادند که به دلیل هزینه های زیاد تخلیه محموله ها این قیمت هنوز برای خریداران جذاب نبود.

یک منبع تولید کننده فولاد مستقر در اندونزی در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر گفت: “متأسفانه همه از تصمیمات بازار چین پیروی می کنند، زیرا مقدار خرید آنها بسیار بیشتر از بقیه مناطق جنوب شرقی آسیاست.”

یک معامله گر مستقر در فیلیپین در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر بیان کرد: “من واقعاً نمی دانم که کارخانه های تولید کننده بیلت فولادی در فیلیپین اکنون چه قیمتی را برای این محصول می پذیرند. بازار داخلی تجاری فیلیپین در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ بسیار بد بوده است. “

وی افزود: “به نظر من رزروهای معلق که تا کنون به پایان رسیده است تا پایان سال و یا حتی تا ژانویه سال ۲۰۲۰ که زمان حمل و نقل محموله های سفارش داده است کافی خواهد بود”. اما او اذعان کرد که احتمال دارد هفته بعد از خروج چین از بازار، تمایل بیشتری برای خرید بیلت فولادی در بازار وجود داشته باشد.

چندین منبع خبری در روز پنج شنبه ۳۰ سپتامبر اعلام کردند هزینه حمل و نقل بیلت فولادی از دریای سیاه به چین در هفته جاری حدود ۱۰۰ دلار در هر تن شنیده شده است. این در حالی است که به نقل از منابع خبری هزینه حمل بار از شرق هند تا چین حدود ۷۰ تا ۷۵ دلار به ازای هر ۳۰۰۰۰ تن بوده است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.