پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ 15 ربيع أول 1443 Thursday, 21 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت فولاد ضد زنگ چین به دلیل تقاضای ضعیف کاهش یافت

شناسه : 55300 11 مهر 1400 - 13:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت فولاد ضد زنگ چین در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر به دلیل تقاضای ضعیف و فشارهای غیر قابل تحمل کاهش یافت.

قیمت فولاد ضد زنگ چین به دلیل تقاضای ضعیف کاهش یافت
پ
پ

با توجه به پیش رو بودن تعطیلات عمومی ۱ تا ۷ اکتبر در چین به مناسبت روز ملی در این کشور، معامله گران از خرید خودداری کردند چون نگران افزایش قیمت ها پیش از تعطیلات بودند. در نتیجه تقاضا در بازار کاهش یافت که منجر به کاهش قیمت فولاد ضد زنگ چین شد.

فعال در حال انبار کردن بودند. این امر به دلیل نگرانی از نحوه حرکت بازار نیکل در تعطیلات عمومی ۱ تا ۷ اکتبر در چین به مناسبت روز ملی این کشور بوده است

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت فولاد ضد زنگ چین در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر به دلیل تقاضای ضعیف و فشارهای غیر قابل تحمل کاهش یافت.

*** محصولات فولادی داخلی

فعالان بازار گزارش دادند در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر قیمت کویل نورد سرد از جنس فولاد ضد زنگ داخلی دارای ضخامت ۲ میلی متر درجه ۳۰۴ در شهر ووشی چین حدود ۲۱۰۰۰-۲۱۴۰۰ یوان (۳،۲۴۷-۳،۳۰۸ دلار) به ازای هر تن بود. این در حالی است که به نقل از منابع خبری، قیمت کویل نورد سرد از جنس فولاد ضد زنگ داخلی چین حدود ۸۰۰-۱۱۰۰ یوان در هر تن نسبت به هفته قبل کاهش یافته است.

به نقل از منابع خبری، قیمتهای بالای ارائه شده در هفته قبل که به بالاترین حد خود در ۱۰ سال گذشته رسیده بود، از اواسط هفته گذشته سود خرید را کاهش می دهد.

یک معامله گر مستقر در شهر ووشی چین در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر نقل کرد: “مشتریان من اعلام کرده اند که نمی توانند هیچ سودی داشته باشند. بنابراین مجبور شده اند نرخ خرید خود را کاهش دهند و تنها تناژهای محدودی خریداری کردند.”

همچنین متال بولتن اعلام کرد نرم شدن معاملات آتی نیکل در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر بر احساسات نزولی در بازار فولاد ضد زنگ افزود و تقاضا را بیشتر تضعیف کرد.

فعالان بازار گزارش دادند قرارداد سه ماهه نیکل در بورس فلزات لندن در جلسه رسمی روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر با قیمت ۱۸،۵۵۵-۱۸،۵۶۰ دلار به ازای هر تن به پایان رسید. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت پایانی قرارداد سه ماهه نیکل نسبت به بالاترین میانگین ماهانه اعلام شده در ۱۰ سپتامبر که برابر ۲۰،۳۵۰-۲۰،۳۷۵ دلار در هر تن بود حدود ۱۷۹۵-۱۸۱۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

یک معامله گر دیگر مستقر در شهر ووشی چین در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر گزارش داد که سهامداران طی هفته گذشته به طور فعال در حال انبار کردن بودند. این امر به دلیل نگرانی از نحوه حرکت بازار نیکل در تعطیلات عمومی ۱ تا ۷ اکتبر در چین به مناسبت روز ملی این کشور بوده است.

*** صادرات محصولات فولادی

ارزیابی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد سرد صادراتی از جنس فولاد ضد زنگ دارای ضخامت ۲ میلی متر و درجه ۳۰۴ در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر در محدوده ۳،۴۵۰-۳،۵۴۰ دلار در هر تن فوب چین ارائه شد. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت کویل نورد سرد صادراتی چین نسبت به روز قبل حدود ۴۰-۱۱۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی Fastmarkets کویل نورد گرم صادراتی از جنس فولاد ضد زنگ دارای ضخامت ۲ میلی متر و درجه ۳۰۴ در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر در محدوده ۳،۲۹۰-۳،۳۲۰ دلار در هر تن فوب چین قیمت گذاری شد. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت کویل نورد گرم صادراتی چین نسبت به روز قبل حدود ۱۲۰-۱۴۰  دلار در هر تن کاهش یافته است.

چندین منبع خبری در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر گزارش دادند چند خریدار نهایی خارجی در طول هفته محموله هایی را از چین رزرو کرده اند که نشان دهنده نگرانی از افزایش قیمت پس از تعطیلات ملی یک هفته ای در چین است.

یک معامله گر صادر کننده محصولات فولادی مستقر در شهر ووشی چین بیان کرد: “محدودیت های مصرف برق در قطب های اصلی تولید فولاد مانند شهر جیانگ سو و ژجیانگ منجر به کاهش نرخ تولید فولاد ضد زنگ در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر شده است. در نتیجه این امر ممکن است قیمت ها را افزایش دهد.”

در این میان متال بولتن اعلام کرد که با این وجود سهامداران خارج از چین به صورت فعال محصولات فولادی از جنس فولاد ضد زنگ را در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر سفارش نداده اند.

یک منبع صادر کننده دیگر مستقر در شهر ووشی چین در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر نقل کرد: “علت اینکه سهامداران محصولات فولادی را سفارش نمی دهند این است که یا ذخیره کافی دارند یا منتظر تحویل محموله هستند.”

*** واردات محصولات فولادی

ارزیابی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد سرد وارداتی از جنس فولاد ضد زنگ دارای ضخامت ۲ میلی متر و درجه ۳۰۴ در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر در محدوده ۳،۳۴۰-۳،۴۸۰ دلار در هر تن cif شرق آسیا اعلام شده است. این در حالی است که به نقل از منابع خبری، قیمت کویل نورد سرد از جنس فولاد ضد زنگ وارداتی چین حدود ۱۴۰ تا ۲۵۰ دلار در هر تن نسبت به روز قبل کاهش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی Fastmarkets کویل نورد گرم وارداتی از جنس فولاد ضد زنگ دارای ضخامت ۲ میلی متر و درجه ۳۰۴ در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر در محدوده ۲۹۶۰-۲۹۸۰ دلار در هر تن cif شرق آسیا قیمت گذاری شد. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت کویل نورد گرم وارداتی چین نسبت به روز قبل حدود ۵۰۰-۵۱۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار گزارش دادند صادرکنندگان اندونزی پس از خودداری از واردات محصولات فولادی توسط کشورهای دیگر، بار دیگر در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر پیشنهادات خود را صادر کردند.  منابع خبری گزارش دادند کویل نورد سرد اندونزی از جنس فولاد ضد زنگ با قیمت ۳،۳۴۰-۳،۳۶۰ دلار به ازای هر تن cif شرق آسیا در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر فروخته شد. همچنین قیمت کویل نورد گرم از جنس فولاد ضد زنگ در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر با قیمت ۲،۹۶۰-۲،۹۸۰ دلار به ازای هر تن cif ارائه شد.

منابع خبری در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر اعلام کردند پیشنهادات کویل نورد گرم و سرد اندونزی بسیار کمتر از قیمت محصولات فولادی تخت چین است و برای خریداران بسیار قابل قبول می باشد.

فعالان بازار گزارش دادند چین کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ را در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر با قیمت۳،۴۸۰ دلار به ازای هر تن سیف ارائه کرد. شرکت کنندگان در بازار گفتند که خریدارانی که به مارک های خاصی از محصولات چینی نیاز دارند ممکن است چنین پیشنهاداتی را انجام دهند.

همچنین به نقل از متال بولتن در روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر کویل نورد گرم فولادی ضد زنگ چین با قیمت ۳،۳۲۰-۳،۳۵۰ دلار به ازای هر تن cif  ارائه شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی ضد زنگ چین نسبت به هفته قبل ۱۴۰ دلار در هر تن کاهش یافت. اما به نقل از منابع خبری هنوز خریداران شرق آسیا این سطح قیمت را رد می کنند.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد سرد فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد سرد فولادی داخلی از جنس فولاد ضد زنگ دارای ضخامت ۲ میلی متر و درجه ۳۰۴  چین در ماه ژوئن برابر ۱۷۰۰۰، در ماه ژوئیه برابر ۱۸۹۵۰  و در ماه آگوست برابر ۱۹۲۰۰ یوان در هر تن ex-whs چین بود که در روز  چهارشنبه ۲۹ سپتامبر به ۲۱۲۰۰ یوان در هر تن ex-whs چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.