شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰ 10 ربيع أول 1443 Saturday, 16 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش مجدد قیمت صادرات محصولات فولادی تخت CIS در معاملات جدید

شناسه : 55430 14 مهر 1400 - 15:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن بازار صادرات محصولات فولادی تخت از کشورهای مشترک المنافع در هفته منتهی به روز دوشنبه ۴ اکتبر مجدداً در میان فروش جدید به ترکیه سقوط کرد.

کاهش مجدد قیمت صادرات محصولات فولادی تخت CIS در معاملات جدید
پ
پ

با توجه به اینکه کشر ترکیه مقصد اصلی برای صادرات محصولات فولادی تخت از کشورهای مستقل مشترک المنافع است، افزایش میزان واردات محصولات فولادی تخت به ترکیه باعث افزایش قیمت صادرات محصولات فولادی تخت از کشورهای مشترک المنافع شده است.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن بازار صادرات محصولات فولادی تخت از کشورهای مشترک المنافع در هفته منتهی به روز دوشنبه ۴ اکتبر مجدداً در میان فروش جدید به ترکیه سقوط کرد.

برآورد هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۴ اکتبر در محدوده ۸۰۰ تا ۸۲۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع نسبت به هفته قبل که برابر ۸۳۰ تا ۸۵۵ دلار به ازای هر تن بود حدود ۳۰ تا ۳۵ دلار کاهش یافته بود.

فعالان بازار اعلام کردند در روز دوشنبه ۴ اکتبر چندین فروش محموله کویل نورد گرم با مبدا اوکراین به ترکیه با قیمت ۸۳۰-۸۳۵ دلار به ازای هر تن cfr گزارش شده است. این در حالی است که قیمت اعلام شده معادل حدود ۸۰۰-۸۰۵ دلار در هر تن فوب است.

یکی از خریداران مستقر در ترکیه در روز دوشنبه ۴ اکتبر نقل کرد: ” با توجه به اینکه مقصد اصلی برای صادرات محصولات فولادی تخت از کشورهای مستقل مشترک المنافع کشور ترکیه است، قیمت های این کشور بر قیمت محصولات فولادی تخت CIS تاثیر می گذارد. در نتیجه چون قیمت های محلی محصولات فولادی تخت در ترکیه کاهش یافته است ، بنابراین سطح واردات در بازار نیز کاهش می یابد.”

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه در روز جمعه اول اکتبر حدود ۸۸۰-۹۰۰ دلار به ازای هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه نسبت به تاریخ در ۲۴ سپتامبر که برابر۸۹۰-۹۲۰ دلار به ازای هر تن بود حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار در هر تن کاهش یافته است. همچنین به نقل از منابع خبری قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه نسبت به تاریخ ۳ سپتامبر که برابر ۹۵۰-۹۹۰ دلار در هر تن بود حدود ۷۰-۹۰ دلار در هر تن به دلیل تقاضای کم کاهش یافت.

در همین حال به نقل از متال بولتن، پیشنهادات کویل نورد گرم با مبدا روسیه در روز دوشنبه ۴ اکتبر حدود ۸۵۰-۸۶۰ دلار در هر تن cfr در ترکیه شنیده شده است. این در حالی است که قیمت اعلام شده معادل ۸۲۰-۸۳۰ دلار در هر تن فوب می باشد.

تحلیل گران صنعت خبر دادند شنیده می شود که صادرکنندگان کویل نورد گرم  مستقر در روسیه در بازارهای غیر سنتی فعال هستند.

یکی از معامله گران در روز دوشنبه ۴ اکتبر نقل کرد: “وقتی پیشنهادات روسیه در آسیا یا آمریکای لاتین ظاهر می شود، این بدان معناست که بازار نه در داخل روسیه و نه در مقاصد معمول صادراتی خوب نیست. به طور معمول ، تامین کنندگان در روسیه کویل نورد گرم را به فروشگاه های غیر سنتی با قیمت های بسیار پایین تر می فروشند، اگرچه تامین کنندگان در آن جا تناژ زیادی را به فروش می رسانند. در نتیجه این امر دسترسی به مواد را کاهش می دهد و به ثبات بازار در حال سقوط کمک می کند. “

به نقل از چندین منبع خبری شنیده شد که یکی از صادرکنندگان مستقر در روسیه کویل نورد گرم را به ویتنام با قیمت ۸۵۰ دلار به ازای هر تن cfr با حمل از بندری در شرق دور در روز دوشنبه ۴ اکتبر می فروشد. تأمین کننده دیگری از روسیه گزارش داد که روسیه کویل نورد گرم به ویتنام را به ارزش ۸۶۰ دلار به ازای هر تن cfr ارائه می دهد. اما باید توجه داشت که این امر در زمان انتشار این خبر به طور گسترده تایید نشده است.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد شاخص کویل نورد سرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۴ اکتبر در محدوده ۹۰۰-۹۱۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS قیمت گذاری شد. این در حالی است که شاخص کویل نورد سرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع نسبت به هفته قبل که برابر ۹۵۰-۹۶۵ دلار به ازای هر تن بود حدود ۵۰-۵۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

به نقل از متال بولتن قیمت برآورد شده در سطح بازار برای کویل نورد سرد فولادی در روز دوشنبه ۴ اکتبر به حدود ۹۳۰-۹۴۰ دلار در هر تن cfr در ترکیه کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت اعلام شده نزدیک به ۹۰۰-۹۱۰ دلار در هر تن فوب می باشد. منابع خبری گزارش دادند این کاهش قیمت عمدتا به دلیل سقوط بازار محلی در آنجا بوده است.

منابع خبری اعلام کردند در روز دوشنبه ۴ اکتبر پیشنهادات یک تامین کننده کویل نورد سرد فولادی در ترکیه در این محدوده قیمت اعلام شده شنیده شده است.

ارزیابی Fastmarkets نشان داد قیمت پلیت سنگین فولادی صادراتی دارای ضخامت ۸-۵۰ میلی متر از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۴ اکتبر در محدوده ۹۰۰-۹۱۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS  بود. این در حالی است که قیمت پلیت سنگین فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع نسبت به هفته قبل که برابر ۹۵۰-۹۶۵ دلار به ازای هر تن بود، به دنبال روند نزولی در بازارهای کویل نورد گرم و کویل نورد سرد حدود ۵۰-۵۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

*** تحلیل میانگین قیمت های محصولات فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه ژوئیه برابر ۹۳۳٫۱۳ ، در ماه آگوست برابر ۹۰۹٫۵۰ و در ماه سپتامبر برابر ۸۵۷٫۵۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS  بود که در روز  دوشنبه ۴ اکتبر به ۸۱۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS  رسید.

طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه ژوئیه برابر ۱۰۸۸٫۷۵ ، در ماه آگوست برابر ۱۰۱۲٫۵۰ و در ماه سپتامبر برابر ۹۶۸٫۱۳ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS  بود که در روز  دوشنبه ۴ اکتبر به ۹۰۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS  رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.