جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ 16 ربيع أول 1443 Friday, 22 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

لزوم حمایت زنجیره تامین فولاد در کربن زدایی معادن

شناسه : 55463 17 مهر 1400 - 11:00

به نظر می رسد که تمامی دست اندرکاران و فعالان زنجیره تامین فولاد باید در پروژه کربن زدایی معادن همکاری کنند. این حوزه جایی برای رقابت کردن نیست.

لزوم حمایت زنجیره تامین فولاد در کربن زدایی معادن
پ
پ

به نظر می رسد که تمامی دست اندرکاران و فعالان زنجیره تامین فولاد باید در پروژه کربن زدایی معادن همکاری کنند. این حوزه جایی برای رقابت کردن نیست. باید با تمام قوا در این خصوص همکاری کرد. گروهی از مدیران گفتند که صنعت معدن نیاز به همکاری دارد ، نه رقابت. این صنعت اگر می خواهد اهداف انتشار کربن خالص در این بخش را پیش ببرد باید دست از رقابت های تولید بردارد. همکاری صایع معدنی برای رسیدن به این هدف یک پیش شرط اساسی است. در ادامه به ارزیابی این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا همراه آرتان پرس باشید.

*** پیگیری های جدی کربن زدایی معادن در نشست های رسمی

بلافاصله با تعیین تعداد فزاینده ای از اهداف و چشم اندازها در حوزه کربن زدایی ، از جمله تعهد در روز سه شنبه ۵ اکتبر توسط یک سوم صنعت معدن و فلزات جهان به هدف تولید گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۵۰ یا زودتر ، اعضای هیئت مدیره به کنفرانس مجازی رویترز پیوستند. تعهد جمعی توسط اعضای شورای بین المللی معدن و فلزات (ICMM) ، که این نامه را نیز امضا کردند ، انجام شد. به گفته مدیر اجرایی ریو تینتو ، یکی از امضا کنندگان نامه ، ماهیت جمعی این رویکرد ممکن است در ابتدا با توجه به ترکیب جغرافیایی ، محصول و چشم انداز متنوع اعضای ICMM غیر معمول به نظر برسد.

*** دیدگاه مشتر مدیران صنایع به معضل کربن زدایی معادن

جاکوب استاشولم در این نشست گفت: از طریق گفتگو مشخص شد که ما دیدگاه مشترکی داریم که نیاز به اقدام ضروری است. گفتگوها صرفا به حد و اندازه های هدفگذاری محدود نشد. در شرایط فعلی کربن زدایی از صنعت فولاد مهم ترین اولویت معدنی هاست. این درباره این است که چگونه ما واقعا تجارت خود را کربن زدایی می کنیم. بسیاری از کارها باید با واکنش جمعی نیز انجام شود. ” من به عنوان یک رهبر تجاری به سادگی از قربانی شدن در اینجا خودداری می کنم. راهکار رفع آلودگی های زیست محیطی در صنعت وفلاد در مجموعه های ماست. لذا باید با جدیت در این مسیر گام برداشت.

***همکاری قوی بخش معدن در کربن زدایی فولاد

بخش معدن در کاهش ردپای کربن خود در برخی مناطق همکاری کرده است. هرچند این امر تا به امروز محدود بوده است. برخی از پیشرفت های پیشگام شامل سرمایه گذاری مشترک بین ریو تینتو و آلکوا به نام  الیسیس است که آلومینیوم بدون انتشار آلایندگی تولید می کند. این فناوری برای صدور مجوز و مقاوم سازی ذوب های موجود در اواخر این دهه در دسترس خواهد بود. مدیر اجرایی شرکت روسال همچنین در حال توسعه فناوری اظهار امیدواری کرد که این مسیر می تواند با جدیت دنبال شود. در حالی که نورسک هیدرو فناوری جذب کربن و همچنین روشهایی برای حذف کربن از فرآیند کلرید را دنبال می کند به نظر می رسد که روش های پیش گرفته شده توسط کمپانی ها قابل قبول باشد.

*** لزوم توجه به همکاری به جای رقابت

هیلد مرته آشهایم گفت: “ما در حال رقابت نیستیم اما در حال تلاش برای یافتن راهی برای حذف کربن از این فرآیند هستیم.” ما نمی توانیم از شرکت های جداگانه بخواهیم [این مسائل] را حل کنند. ما باید به عنوان یک صنعت و همکار و هم دغدغه در این مسیرکار کنیم. هنگامی که یک صنعت موفق به کربن زدایی می شود و این مواد فوق العاده را تولید می کند که جهان به روش کم کربن به آن نیاز دارد ، ما بخشی از راه حل هستیم نه بخشی از مشکل. در این هم نشینی برخی از شرکت ها موافقت کردند که همکاری با سیاست گذاران و مشتریان نیز پیشرفت خواهد کرد. این میزگرد پیش از بیست و ششمین کنفرانس سازمان ملل متحد برای تغییرات آب و هوایی طرفین (COP26) برگزار شد ، که در نوامبر احزاب را گرد هم می آورد تا اقدامات خود را در راستای اهداف توافقنامه پاریس و کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا تسریع کند.

*** رضایت ذی اثران کلیدی در پروژه های کربن زدایی

مانوئل پولار ویدال ، رئیس سابق COP20 و در حال حاضر رهبر جهانی آب و هوا و انرژی در سازمان غیردولتی WWF International ، از بیانیه این جلسه استقبال کرد اما گفت که این فقط یک شروع برای بخش معدن است. وی در پایان این نشست اعلام کرد که من به [بخش معدن] تبریک می گویم زیرا در نهایت شما روی صحنه هستید و این مهم است. اما لطفاً ، شما باید این تعهد را به عنوان نقطه شروع درک کنید. ما در زمانی هستیم که شهروندان ، سازمان ها ، بازیگران [به دنبال] اعتبار هستند و این یک عنصر کلیدی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.