پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ 15 ربيع أول 1443 Thursday, 21 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت بیلت فولادی ترکیه با افزایش هزینه ورودی

شناسه : 55490 17 مهر 1400 - 12:00

قیمت بیلت فولادی ترکیه در هفته منتهی به روز پنجشنبه ۷ اکتبر افزایش یافته است. این افزایش قیمت در واکنش به افزایش هزینه های قراصه فولادی و انرژی مصرفی بوده است.

افزایش قیمت بیلت فولادی ترکیه با افزایش هزینه ورودی
پ
پ

با توجه به اینکه قیمت قراضه فولادی به صورت جهانی افزایش یافته است، احساسات در بازار بیلت فولادی داخلی و وارداتی نیز بهبود یافت و باعث شد قیمت بیلت فولادی داخلی و وارداتی ترکیه اندکی افزایش یابد.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت بیلت فولادی ترکیه در هفته منتهی به روز پنجشنبه ۷ اکتبر افزایش یافته است. این افزایش قیمت در واکنش به افزایش هزینه های قراصه فولادی و انرژی مصرفی بوده است.

منابع خبری گزارش دادند تولیدکنندگان فولاد ترکیه خرید قراضه فولادی دریایی برای حمل و نقل در ماه نوامبر را در هفته گذشته ادامه دادند. آن ها برای محاسبه قیمت قراضه فولادی دریایی از شاخص روزانه اعلام شده توسط Fastmarkets برای قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (مخلوط ۸۰:۲۰) با مبدأ ایالات متحده استفاده کرد که برابر قیمت ۴۴۷٫۸۳ دلار در هر تن CFR ترکیه در ۶ اکتبر بود. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی در ۲۹ سپتامبر حدود ۴۳۱٫۵۶ بوده است.

فعالان بازار اعلام کردند شرکت Botas  که توزیع کننده گاز طبیعی ترکیه بوده است از اول سپتامبر قیمت گاز طبیعی خود را برای مصارف صنعتی ۱۵ درصد افزایش داده است.

به نقل از متال بولتن کارخانه های فولاد ترکیه در پاسخ به افزایش قیمت شرکت Botas  قیمت بیلت فولادی خود را در دو بازار داخلی و صادراتی افزایش دادند.

یک منبع کارخانه مستقر در ترکیه نقل کرد: “ما اخیراً بیلت فولادی را با قیمت ۶۲۵ دلار به ازای هر تن فروخته ایم. اما با افزایش هزینه مواد اولیه ، فکر نمی کنم در حال حاضر بتوانیم بیلت فولادی را کمتر از ۶۵۰ دلار در هر تن بفروشیم.”

یک منبع کارخانه دیگر مستقر در ترکیه بیان کرد: ” قبلاً شنیده شده است برخی از محموله های بیلت فولادی داخلی با قیمت ۶۵۰ دلار به ازای هر تن ex-whs فروخته شده است. همچنین من شنیده ام که کارخانه ها اکنون قیمت ۶۵۰-۶۵۵ دلار به ازای هر تن را برای بیلت فولادی عرضه می کنند. “

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه در روز پنجشنبه ۷ اکتبر در محدوده ۶۵۰-۶۵۵ دلار به ازای هر تن بود. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه در هفته گذشته برابر ۶۲۰-۶۲۵ دلار در هر تن بود.

متال بولتن نقل کرد فولادسازان در کشور ترکیه همچنین قیمت بیلت فولادی صادراتی خود را به ۶۵۰-۶۶۰ دلار در هر تن فوب افزایش دادند. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی صادراتی در هفته قبل حدود ۶۲۰-۶۲۵ دلار در هر تن بود.

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت بیلت فولادی صادراتی ترکیه در روز پنجشنبه ۷ اکتبر به ۶۵۰-۶۶۰ دلار در هر تن فوب ترکیه رسید. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی صادراتی ترکیه در هفته گذشته در محدوده ۶۲۰-۶۲۵ دلار در هر تن بود.

فعالان بازار گزارش دادند احساسات در بازار بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) در روز پنجشنبه ۷ اکتبر به دلیل افزایش قیمت قراضه فولادی جهانی بهبود یافت.

به نقل از چندین منبع خبری تأمین کنندگان مستقر در منطقه CIS پیشنهادات خود را برای مشتریان ترکیه به ۶۴۰-۶۵۰ دلار در هر تن cfr افزایش داده اند. این در حالی است که خریداران مستقر در ترکیه پیشنهادات خود را به ۶۲۵-۶۳۰ دلار در هر تن افزایش داده اند. با این حال ، هیچ رزرو قابل توجهی برای بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع تا این هفته شنیده نشده است.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت بیلت فولادی وارداتی ترکیه در روز پنجشنبه ۷ اکتبر در محدوده ۶۳۰-۶۴۰ دلار در هر تن  cfr ترکیه شنیده شد. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی وارداتی ترکیه در هفته گذشته  در محدوده ۶۲۰-۶۲۵ دلار در هر تن بود.

*** تحلیل میانگین قیمت های بیلت فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت بیلت فولادی وارداتی ترکیه در ماه ژوئیه برابر ۶۶۹ ، در ماه آگوست برابر ۶۴۷٫۵ و در ماه سپتامبر برابر ۶۱۷ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز  پنج شنبه ۷ اکتبر به ۶۳۵ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید.   

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه در ماه ژوئیه برابر ۶۸۴٫۴۰، در ماه آگوست برابر ۶۵۲٫۸۸ و در ماه سپتامبر برابر ۶۲۵٫۸ دلار در هر تن exw ترکیه بود که در روز  پنج شنبه ۷ اکتبر به ۶۵۲٫۵ دلار در هر تن exw ترکیه رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.