جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ 16 ربيع أول 1443 Friday, 22 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین به دلیل عرضه کم

شناسه : 55594 20 مهر 1400 - 11:00

با توجه به اینکه دولت چین هدف کنترل مصرف انرژی را تا پایان سال در دستور کار خود قرار داده است ، این امر باعث ایجاد محدودیت در کارخانه های تولید کننده محصولات فولادی شده است. در نتیجه مقدار عرضه محصولات فولادی کاهش یافته است که منجر به افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی و صادراتی چین شده است.

افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین به دلیل عرضه کم
پ
پ

با توجه به اینکه دولت چین هدف کنترل مصرف انرژی را تا پایان سال در دستور کار خود قرار داده است ، این امر باعث ایجاد محدودیت در کارخانه های تولید کننده محصولات فولادی شده است. در نتیجه مقدار عرضه محصولات فولادی کاهش یافته است که منجر به افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی و صادراتی چین شده است.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در چین روز دوشنبه ۱۱ اکتبر افزایش یافت . این در حالی است که عرضه همچنان تحت تاثیر محدودیت های تولید ناشی از کمبود برق و کنترل مصرف انرژی باقی مانده است.

*** کویل نورد گرم فولادی داخلی

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر در محدوده ۵،۸۶۰-۵،۸۹۰ یوان (۹۱۰-۹۱۵ دلار) به ازای هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین نسبت به روز قبل با افزایش ۲۰-۴۰ یوان در هر تن همراه بود.

فعالان بازار گزارش دادند کاهش عرضه در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر از قیمت فولاد حمایت کرده است. همچنین داده ها نشان می دهد که تولید چین در اواخر سپتامبر به شدت کاهش یافت. این کاهش در پی افزایش محدودیت های تولید به دلیل کمبود برق یا عجله برای رسیدن به اهداف کاهش مصرف انرژی قبل از پایان سال اتفاق افتاد.

انجمن آهن و فولاد چین در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر گزارش داد که تولید روزانه فولاد خام از کارخانه های عضو این انجمن در ۱۰ روز آخر سپتامبر به طور متوسط ​​۱٫۷۷ میلیون تن بوده است. در حالی که به نقل از منابع خبری میزان تولید روزانه فولاد خام از کارخانه های عضو انجمن آهن و فولاد چین حدود ۱۱٫۱۸ درصد نسبت به دوره ۱۰ روزه قبلی و ۱۹٫۱۸ درصد نسبت به دوره مشابه در سال گذشته کاهش یافته است.

در این میان متال بولتن گزارش داد در سمت تقاضا برای کویل نورد گرم فولادی داخلی ، احساسات در بازار در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر متفاوت بود. به نقل از حداقل دو تحلیلگر صنعت ، قطع برق بر عملکرد برخی از تولید کنندگان محصولات فولادی تخت تأثیر منفی گذاشته است.  این در حالی است که انتظاراتی نیز وجود دارد که تقاضا پس از کاهش کمبود برق یا در پی افزایش فصلی بهبود یابد.

*** کویل نورد گرم فولادی صادراتی

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر در محدوده ۹۲۵٫۵۹ دلار به ازای هر تن معامله شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین نسبت به روز قبل با افزایش ۳٫۸۱ دلار به ازای هر تن همراه بود.

متال بولتن گزارش داد شاخص صادرات کویل نورد گرم فولادی در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر قیمت های کویل نورد گرم فولادی داخلی را کمی بالاتر برد.

به نقل از منابع خبری تجارت خانه ها در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر کویل نورد گرم فولادی نوع SS400  را با قیمت ۹۲۵-۹۳۵ دلار به ازای هر تن فوب چین ارائه کردند . فعالان بازار اعلام کردند برخی از تجارت خانه ها پیشنهادات خود را برای کویل نورد گرم فولادی صاداتی حدود ۵ دلار در هر تن نسبت به جمعه گذشته افزایش دادند.  

تحلیل گران صنعت اعلام کردند نقدینگی معاملات در بازار چین در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر آرام باقی ماند. زیرا محصولات فولادی چینی مزیت قیمت خود را نسبت به سایر منابع از دست داده اند.

متال بولتن گزارش داد خریداران ویتنامی در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر تا حد زیادی ساکت بودند و منتظر بودند که تولیدکنندگان اصلی داخلی کوره بلند به زودی پیشنهادات جدید خود را لیست کنند.

یک معامله گر مستقر در ویتنام در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر به Fastmarkets گزارش داد: “پیشنهادات جدید برای کویل نورد گرم فولادی روسیه دارای پرمیوم ۸۵۰ دلار در هر تن خواهد بود. این افزایش قیمت پرمیوم به ویژه به دلیل افزایش هزینه های انرژی و قیمت بالای زغال کک بوده است”.

فعالان بازار گزارش دادند کارخانه های فولاد هند در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر نسبت به روند قیمت های محلی خوش بین بوده اند. آن ها از افزایش تقاضای داخلی و هزینه های بالاتر به عنوان مبنایی برای افزایش پیشنهادات خود یاد می کنند.

*** زمزمه های بازار

یک معامله گر مستقر در شانگهای در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر نقل کرد: ” انتظار می رود کاهش عرضه در کوتاه مدت از قیمت فولاد داخلی چین حمایت کند. بعید است قیمت فولاد در کوتاه مدت شاهد ضررهای قابل توجهی باشد ، اما چشم انداز درازمدت آن نامشخص است.”

*** بورس آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم فولادی

فعالان بازار اعلام کردند بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی مربوط به ماه ژانویه در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر با قیمت ۵۸۳۳ یوان به ازای هر تن به پایان رسید. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت پایانی کویل نورد گرم فولادی نسبت به جمعه گذشته یعنی تاریخ ۸ اکتبر حدود ۲۰ یوان در هر تن افزایش داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه ژوئیه برابر ۵۷۹۵٫۹۱ ، در ماه آگوست برابر ۵۷۳۷٫۲۷ و در ماه سپتامبر برابر ۵۷۷۲ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  دوشنبه ۱۱ اکتبر به ۵۸۷۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید. 

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه ژوئیه برابر ۸۹۹٫۹ ، در ماه آگوست برابر ۹۱۷٫۲۶ و در ماه سپتامبر برابر ۹۲۲٫۱۵ دلار در هر تن فوب چین  بود که در روز  دوشنبه ۱۱ اکتبر به ۹۲۵٫۵۹ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.