جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ 16 ربيع أول 1443 Friday, 22 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ثبات بازار در قیمت ورق نورد گرم فولادی اروپا

شناسه : 55596 20 مهر 1400 - 15:00

با توجه به تقاضای پایین در صنعت خودرو ، کارخانه های تأمین کننده در بخش خودرو حجم فولاد کمتری رزرو کرده اند، در نتیجه بازار محصولات فولادی نیز تحت تاثیر قرار گرفته و خریداران ترجیح می دهند اوایل نوامبر خرید خود را انجام دهند. این امر باعث ثبات قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا شده است.

ثبات بازار در قیمت ورق نورد گرم فولادی اروپا
پ
پ

با توجه به تقاضای پایین در صنعت خودرو ، کارخانه های تأمین کننده در بخش خودرو حجم فولاد کمتری رزرو کرده اند، در نتیجه بازار محصولات فولادی نیز تحت تاثیر قرار گرفته و خریداران ترجیح می دهند اوایل نوامبر خرید خود را انجام دهند. این امر باعث ثبات قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا شده است.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر ثابت ماند. این امر عمدتا به دلیل کندی معاملات بود. اما خریداران در نظر دارند که خرید را در اواخر اکتبر و یا اوایل نوامبر از سر بگیرند.

فعالان بازار در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر گزارش دادند اکثر خریداران اروپایی سهام کافی برای ادامه تا پایان سال دارند . آن ها فقط محموله های کوچکتری را خریداری کرده اند تا انواع خاصی از کویل فولادی را ذخیره کنند.

با این حال به نقل از متل بولتن ، خریداران اروپایی باید موجودی خود را برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ بررسی کنند . به نقل از منابع خبری با در نظر گرفتن ماه آهسته دسامبر ، خریداران باید در اواخر اکتبر و اوایل نوامبر کویل نورد گرم فولادی بیشتری خریداری کنند.

چندین منبع خبری گزارش دادند حال و هوای بازار در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر متغیر بود . برخی از بخش های بازار تحت تأثیر تقاضای پایین صنعت خودرو قرار گرفته است . زیرا در صنعت خودرو میزان تولید به دلیل کمبود نیمه هادی ها کاهش یافته است. منابع بازار گزارش دادند که کارخانه های تأمین کننده در بخش خودرو ۲۰ تا ۳۰ درصد فولاد کمتری نسبت به حالت معمول رزرو کرده اند.

علاوه بر این ، تحلیل گران صنعت در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر اعلام کردند برخی از پیشنهادات وارداتی رقابتی و در دسترس بودن بیشتر فولادسازان اروپایی به احساسات منفی بازار کمک کرده است.

با این حال ، برخی دیگر از منابع خبری ادعا کردند که تقاضای دیگر مصرف کنندگان نهایی محصولات فولادی، از جمله بخش ساخت و ساز و بخش کالاهای سفید همچنان قوی است و توزیع کنندگان به زودی تجارت خود را از سر می گیرند. علاوه بر این باید توجه داشت که ارزان ترین مواد وارداتی مشمول مالیات حفاظتی اتحادیه اروپا شده اند.

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر حدود ۱٫۰۲۶٫۶۷ یورو (۱٫۱۸۷٫۸۷ دلار) در هر تن exw شمال اروپا محاسبه شد.  این در حالی است که شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا نسبت به روز جمعه ۸ اکتبر که برابر ۱٫۰۲۷٫۵۰ یورو در هر تن بود حدود ۰٫۸۳ یورو در هر تن کاهش یافت.

فعالان بازار گزارش دادند شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر نسبت به هفته قبل حدود ۱۲٫۰۸ یورو در هر تن و نسبت به ماه قبل حدود ۵۶٫۳۳ یورو در هر تن کاهش یافته است.

منابع خبری اعلام کردند شاخص ارزیابی شده بر اساس قیمت های قابل دستیابی در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر حدود ۱٫۰۱۰-۱٫۰۵۰ یورو در هر تن ex-works بود.

طبق ارزیابی روزانه Fastmarkets شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در روز دو شنبه ۱۱ اکتبر حدود ۹۴۰٫۱۳ یورو به ازای هر تن exw ایتالیا قیمت گذاری شد. این در حالی است که به نقل از منابع خبری شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا نسبت به روز جمعه ۸ اکتبر بدون تغییر باقی مانده است.

به نقل از متال بولتن شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر نسبت به هفته قبل حدود ۱۳٫۲۰ یورو در هر تن و نسبت به ماه قبل حدود ۶۹٫۸۷ یورو در هر تن کاهش یافته است.

تحلیل گران صنعت اعلام کردند شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا بر اساس معامله انجام شده در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر حدود ۴۰ یورو در هر تن ex-works گزارش شده است. همچنین شاخص ارزیابی شده برای کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا  بر اساس قیمت های قابل دستیابی در محدوده ۹۳۰-۹۵۰ یورو به ازای هر تن ex-works شنیده شده است.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا در ماه ژوئیه برابر ۱۱۵۶٫۹ ، در ماه آگوست برابر ۱۱۴۱٫۹۶ و در ماه سپتامبر برابر ۱۰۸۹٫۴۵ یورو در هر تن ex-whs شمال اروپا بود که در روز  دوشنبه ۱۱ اکتبر به ۱۰۲۶٫۶۷ یورو در هر تن ex-whs شمال اروپا رسید. 

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در ماه ژوئیه برابر ۱۰۹۴٫۶۷ ، در ماه آگوست برابر ۱۰۲۵٫۸۵ و در ماه سپتامبر برابر ۹۹۴٫۸۹ یورو در هر تن ex-whs ایتالیا بود که در روز  دوشنبه ۱۱ اکتبر به ۹۴۰٫۱۳ یورو در هر تن ex-whs ایتالیا رسید.  

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.