افزونه جلالی را نصب کنید. 9 ذو القعدة 1444 Sunday, 28 May , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین

شناسه : 55667 21 مهر 1400 - 16:00

با توجه به اینکه موج های جدیدی از ویروس کووید ۱۹ در سراسر جهان همه گیر شده است و همچنین محدودیت تولید به دلیل کاهش مصرف انرژی در کارخانه های تولید کننده محصولات فولادی در چین اعمال شده است ، میزان تقاضا در این کشور کاهش یافته است. در نتیجه قیمت ورق نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین افزایش یافته است.

افزایش قیمت کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین
پ
پ

با توجه به اینکه موج های جدیدی از ویروس کووید ۱۹ در سراسر جهان همه گیر شده است و همچنین محدودیت تولید به دلیل کاهش مصرف انرژی در کارخانه های تولید کننده محصولات فولادی در چین اعمال شده است ، میزان تقاضا در این کشور کاهش یافته است. در نتیجه قیمت ورق نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین افزایش یافته است.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر نسبت به اواخر سپتامبر با کمی افزایش رو به رو بود. این در حالی است که نقدینگی معاملات در بازار چین آرام بود.

فعالان بازار گزارش دادند تقاضا برای کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین در هفته منتهی به روز سه شنبه ۱۲ اکتبر ضعیف بوده است .  زیرا خریداران توجه خود را به منابع ارزان تر نسبت به منابع دیگر معطوف کرده اند . همچنین تقاضای کلی به دلیل همه گیری ویروس کووید ۱۹ در سراسر جهان ضعیف می باشد.

یک معامله گر مستقر در تیانجین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر نقل کرد: “پس از حذف تخفیف های مالیاتی  مربوط به ارزش افزوده در اول آگوست ، حاشیه سود صادرات کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی چین کاهش یافته است. حاشیه سود فعلی آنقدر وسیع نیست که کارخانه ها را وادار به ریسک کند تا در یک دوره طولانی تر هزینه محموله های فروخته شده را دریافت کند . این در حالی است که قطع برق و محدودیت تولید منابع کارخانه ها را کاهش داده است. “

در این میان متال بولتن در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر گزارش داد زمان انتظار طولانی برای تحویل محموله ، در عین حال علاقه خرید در بین واردکنندگان محصولات فولادی را تحت تأثیر قرار داده است . زیرا اختلاف قیمت بین واردات و منابع محلی به اندازه کافی بزرگ نیست.

بر اساس برآورد یک تاجر مستقر در تیانجین ، انتظار می رود محموله های مربوط به خریداران موجود در آمریکای جنوبی ، پس از خروج از بنادر چین در اواسط ژانویه ۲۰۲۲ ، در حدود چهار ماه طول بکشد تا به مقصد برسد.

چندین منبع خبری در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر اعلام کردند در دسترس بودن کشتی های فله بر یکی دیگر از مسائلی است که نقدینگی تجارت برای صادرات کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی چین را از نظر حداقل دو معامله گر با مشکل مواجه کرده است.  

به نقل از تحلیل گران صنعت کاهش مقادیر سفارش به این معنا بود که معامله گران برای یافتن کشتی های فله بر برای حمل مواد خود تلاش می کردند. منابع خبری در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر گزارش دادند معامله گران می توانند محموله های خود را به بندرهای تیانجین و شانگهای منتقل کنند . زیرا در این بندرها ممکن است کشتی ها در دسترس باشند و یا از کشتی های کانتینری استفاده کنند . اما باید توجه داشت که هر دو انتخاب به معنی هزینه بیشتر است.

این معامله گر مستقر در تیانجین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر بیان کرد: “ما سفارشاتی را که در ماه های جولای و آگوست ثبت شده است تحویل می دهیم و کمبود کشتی در ماه دسامبر شدیدتر خواهد شد . این امر در حال حاضر بر نقدینگی معاملات نیز تأثیر می گذارد. “

یک معامله گر مستقر در هانگژو گزارش داد: “چشم انداز قیمت کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر همچنان نامشخص است . زیرا محدودیت های تولید و قطع برق و قدرت بازیابی تقاضا ، تصویری نامشخص برای قیمت های داخلی ایجاد کرده است. قیمت کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم فولادی در بازارهای عمده فراتر از چین و در ایالات متحده در حال کاهش است. “

*** کویل نورد سرد فولادی

برآورد هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی چین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر در محدوده ۱٫۰۱۵-۱٫۰۳۰ دلار در هر تن فوب چین بود . این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی چین نسبت به تاریخ ۲۸ سپتامبر که برابر ۱۰۰۰-۱٫۰۲۰ دلار در هر تن بود حدود ۱۰-۱۵ دلار در هر تن افزایش یافته است.

به نقل از متال بولتن معامله گران در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر کویل نورد سرد فولادی صادراتی چین را با قیمت ۱٫۰۱۵-۱٫۰۳۰ دلار در هر تن فوب چین برای محموله های کارخانه های خصوصی پیشنهاد کردند. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت پیشنهادی برای محموله های کارخانه های دولتی توسط معامله گران در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر حدود ۱٫۰۴۵ دلار در هر تن فوب بود.

تحلیل گران صنعت در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر اعلام کردند پیشنهادات مربوط به کارخانه های بزرگ برای کویل نورد سرد فولادی صادراتی کمیاب بوده است و پکن مانع صادرات فولاد شده است.

یک معامله گر مستقر در شانگهای اعلام کرد که قیمت ۹۸۰ دلار در هر تن قیمت قابل انجام برای معاملات کویل نورد سرد فولادی صادراتی چین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر است . اما اکثر معامله گران دیگر معتقد بودند که این قیمت برای کارخانه ها قابل اجرا نمی باشد.

به نقل از یک معامله گر مستقر در شانگهای ، کارخانه آهن و فولاد Shandong  پیشنهاد خود را برای ارسال کویل نورد سرد فولادی صادراتی چین در ماه دسامبر با قیمت ۱٫۰۱۵ دلار در هر تن فوب چین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر اعلام کرد. اما یک منبع موجود در کارخانه ها این قیمت پیشنهادی را تأیید نکرد.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد کویل نورد سرد فولادی داخلی چین در روز جمعه ۸ اکتبر در محدوده ۶،۵۰۰-۶،۵۳۰ یوان (۱،۰۰۸-۱،۰۱۲ دلار) به ازای هر تن exw چین شرقی قیمت گذاری شد . این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت کویل نورد سرد فولادی داخلی چین نسبت به تاریخ ۳۰ سپتامبر که برابر ۶،۴۵۰-۶،۵۰۰ یوان در هر تن بود حدود ۳۰-۵۰ یوان هر تن افزایش داشته است.

فعالان بازار گزارش دادند یک تولیدکننده بزرگ فولاد مستقر در کره جنوبی که به طور منظم کویل نورد سرد فولادی چین را به منطقه وسیع تر آسیا صادر می کند ، در هفته منتهی به روز سه شنبه ۱۲ اکتبر کویل نورد سرد فولادی چین را با قیمت ۱۱۰۰ دلار به ازای هر تن فوب عرضه کرده است.

*** کویل گالوانیزه گرم فولادی

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین که دارای ضخامت ۱ میلی متر بود در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر در محدوده ۱٫۰۵۵-۱٫۰۷۰ دلار در هر تن فوب چین شنیده شد. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین نسبت به تاریخ ۲۸ سپتامبر که برابر ۱٫۰۵۰-۱٫۰۶۵ دلار در هر تن بود حدود ۵ دلار در هر تن افزایش یافت.

فعالان بازار گزارش دادند ارزیابی Fastmarkets در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر برای کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی دارای پوشش زینک با اسپنگل صفر و نوع ۱۲۰ گرم در متر مربع (gsm) ارائه شده است.

به نقل از چندین منبع خبری ارزیابی ارائه شده توسط Fastmarkets  در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر برای کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین عمدتاً منعکس کننده قیمت های قابل اجرا یا پیشنهادات تجارت خانه ها بود . این در حالی است که نقدینگی معاملات آرام بود و اکثر کارخانه های دولتی صدور آشکار پیشنهادات را متوقف کرده بودند.  

متال بولتن گزارش داد معامله گران در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی دارای پوشش زینک و نوع ۴۰gsm را با قیمت ۱٫۰۱۵-۱٫۰۲۰ دلار به ازای هر تن در چین عرضه می کردند. همچنین به نقل از منابع خبری پیشنهادات مربوط به کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی نوع Z120 با قیمت ۱٫۰۵۵-۱٫۰۷۰ دلار به ازای هر تن فوب چین شنیده شد . این در حالی است که پیشنهادات مربوط به کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی نوع Z140 در بازار بیش از ۱٫۰۷۰ دلار به ازای هر تن فوب چین بود.

فعالان بازار گزارش دادند پیشنهاد محموله های کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی نوع Z120 از کارخانه های دولتی در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر با قیمت ۱۱۰۰-۱۱۵۰ دلار به ازای هر تن فوب چین شنیده شده است.

با توجه به ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی داخلی دارای پوشش زینک با اسپنگل صفر و نوع ۸۰gsm در شرق چین در روز جمعه ۸ اکتبر در محدوده ۶،۸۰۰-۶،۸۵۰ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی داخلی چین نسبت به تاریخ ۳۰  سپتامبر که برابر ۶،۷۵۰-۶،۸۱۰ یوان در هر تن بود با افزایش حدود ۴۰-۵۰ یوان در هر تن همراه بود.

چندین منبع خبری اعلام کردند یک فولادساز مستقر در کره جنوبی که به طور منظم کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین را به خریداران موجود در منطقه صادر می کند ، هیچ قیمت پیشنهادی برای کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین در هفته منتهی به روز سه شنبه ۱۲ اکتبر اعلام نکرده است.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی چین در ماه ژوئیه برابر ۹۱۳٫۷۵ ، در ماه آگوست برابر ۱۰۰۲ و در ماه سپتامبر برابر ۱۰۲۰ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  سه شنبه ۱۲ اکتبر به ۱۰۲۲٫۵ دلار در هر تن فوب چین رسید. 

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین که دارای ضخامت ۱ میلی متر بود در ماه ژوئیه برابر ۹۵۸٫۷۵ ، در ماه آگوست برابر ۱۰۵۰٫۸ و در ماه سپتامبر برابر ۱۰۶۱٫۸۸ دلار در هر تن فوب چین  بود که در روز سه شنبه ۱۸ اکتبر به ۱۰۶۲٫۵ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.