پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ 15 ربيع أول 1443 Thursday, 21 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

معاملات کمتر در بنادر چین باعث کاهش قیمت سنگ آهن دریایی چین شده است

شناسه : 55671 21 مهر 1400 - 13:00

با توجه به اینکه چین هدف کاهش مصرف انرژی تا پایان سال را در نظر گرفته است باعث محدودیت تولید فولاد برای فولادسازان شده است. همچنین با شروع فصل زمستان محدودیت های مربوط به سینترینگ در اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر اعمال خواهد شد

معاملات کمتر در بنادر چین باعث کاهش قیمت سنگ آهن دریایی چین شده است
پ
پ

با توجه به اینکه چین هدف کاهش مصرف انرژی تا پایان سال را در نظر گرفته است باعث محدودیت تولید فولاد برای فولادسازان شده است. همچنین با شروع فصل زمستان محدودیت های مربوط به سینترینگ در اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر اعمال خواهد شد. در نتیجه این امر باعث کاهش تقاضای سنگ آهن و کاهش قیمت سنگ آهن دریایی چین شده است.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت سنگ آهن دریایی چین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر در میان معاملات محدود در بنادر چین کاهش یافت.

*** شاخص های سنگ آهن در فست مارکت ها

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر حدود ۱۲۹ دلار در هر تن  cfr چینگدائو بود. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۶٫۰۳ دلار در هر تن کاهش داشت.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین کم آلومینا ۶۲٪ در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر ۱۳۰٫۱۷ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که ۸٫۹۳ دلار در هر تن کاهش یافته است.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها قیمت پرمیوم سنگ آهن ۵۸٪  درجه بالا در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر در حدود ۹۸٫۵۱ دلار در هر تن cfr چینگدائو شنیده شد. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۷٫۰۸ دلار در هر تن کاهش داشته است. 

با توجه ارزیابی روزانه فست مارکت ها سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر در حدود ۱۵۲٫۳۰ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل ۷٫۷ دلار در هر تن کاهش یافته است.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر در حدود ۹۲۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب  fot چینگدائو بود. باید توجه داشت که این قیمت معادل ۱۳۲٫۲۷ دلار به ازای هر تن متریک خشک برای سنگ آهن فاین ۶۲ درصد با مبدا چین می باشد. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روزهای قبل ۶ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب کاهش یافت.

*** عوامل کلیدی موثر بر کاهش قیمت سنگ آهن دریایی

متال بولتن گزارش داده است قرارداد معاملات آتی سنگ آهن مربوط به ماه ژانویه در بورس کالای دالیان (DCE) در طی جلسه معاملات روز سه شنبه ۱۲ اکتبر با روند نزولی همراه بود.  طبق گزارش متال بولتن قیمت پایانی بسته شده در عصر روز سه شنبه ۱۲ اکتبر از قیمت بسته شده در روز دوشنبه که برابر ۷۹۷٫۵ یوان (۱۲۴ دلار) در هر تن بود حدود ۳٫۵ % کاهش یافته است.  

منابع خبری گزارش دادند بیشترین قرارداد مبادله ماهانه سنگ آهن مربوط به ماه نوامبر در صرافی سنگاپور (SGX) در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر نیز اندکی کاهش یافت. طبق تحلیل فعالان بازار تا ساعت ۵:۵۳ بعدازظهر روز سه شنبه ۱۲ اکتبر به وقت سنگاپور بیشترین معاملات مربوط به سنگ آهن نسبت به روز دوشنبه که برابر ۱۳۵٫۴۴ دلار در هر تن بود حدود  7.84 دلار در هر تن کاهش یافته است.

یک منبع تجاری مستقر در شمال چین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر نقل کرد که حجم معاملات سنگ آهن دریایی در بنادر چین روز به روز کاهش یافت. این امر نشان می دهد که به احتمال زیاد تجدید موجودی پس از تعطیلات توسط چندین فولادساز انجام شده است.

یک معامله گر مستقر در سنگاپور گزارش داد که حجم کل مبادله سنگ آهن دریایی در بنادر چین در روز دوشنبه ۱۱ اکتبر حدود ۱٫۴ میلیون تن بوده است . اما ممکن است حجم معاملات در انتهای روز سه شنبه به زیر مرز ۱ میلیون تن کاهش یافته باشد.

به نقل از چندین منبع خبری ، قیمت سنگ آهن دریایی چین به احتمال زیاد در هفته آینده بی ثبات خواهد بود. برخی منابع معتقدند که قیمت سنگ آهن دریایی چین به احتمال زیاد قیمت های موجود در بازار معاملات آتی و قراردادهای مبادله ماه قبل را دنبال خواهد کرد.

*** سخنان شنیده شنیده از بازار در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر

یک تحلیلگر مستقر در شانگهای نقل کرد: “تقاضا برای محموله های سنگ آهن دریایی چین هنوز ضعیف است . این ضعیف بودن تقاضا به دلیل محدودیت تولید فولاد در حال حاضر برای فولادسازان است. علاوه بر این ، محدودیت های موجود در فصل زمستان برای سینترینگ در اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر به احتمال زیاد اعمال می شود . در نتیجه این امر تقاضای سنگ آهن را کاهش می دهد. “

*** معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار

به نقل از منابع خبری گروه صنعتی BHP در بستر تجاری  Globalore، ۱۱۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین  62٪ نوع Mining Area C را در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر با قیمت ۱۱۸٫۲۰ دلار در هر تن cfr چین معامله کرد. این محموله مربوط به لایکان ۱ تا ۱۰ نوامبر می باشد.

فعالان بازار گزارش دادند در ریو تینتو که مرکز تجارت سنگ آهن پکن (کورکس) می باشد، یک محموله شامل ۸۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۰٫۵٪ از نوع Jimblebar در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر با میانگین شاخص سنگ آهن فاین ۶۲٪ در ماه نوامبر به اضافه تخفیف ۱۷ دلار در هر تن معامله شد. این محموله مربوط به لایکان ۶ تا ۱۵ اکتبر می باشد (این قیمت معادل قیمت ثابت محاسبه شده ۱۰۷٫۸۳ دلار به ازای هر تن cfr چین می باشد).

به گفته تحلیل گران صنعت گروه صنعتی BHP در بستر تجاری  Globalore ، یک محموله شامل ۸۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع Mining Area C را در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر با قیمت ۱۱۹٫۷۰ دلار در هر تن معامله کرد. این محموله مربوط به لایکان ۱ تا ۱۰ نوامبر می باشد.

*** شاخص های فعالان بازار برای انواع مختلف سنگ آهن

قراردادهای فعالان بازار برای سنگ آهن فاین ۶۲٪:

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر حدود ۱۱۶-۱۱۹ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین نوع Brazilian Blend در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر حدود ۱۱۷-۱۲۱ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

برای سنگ آهن فاین نوع نیومن، ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر شاخص در حدود قیمت ۱۱۸٫۰۵-۱۱۸٫۴۳ دلار به ازای هر تن cfr چین  شنیده شد.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص سنگ آهن فاین نوع Mining Area C در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر حدود ۱۰۷٫۸۳ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

قراردادهای فعالان بازار برای سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل:

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین نوع کاراجاس در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر حدود ۱۴۰-۱۴۳٫۸۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

*** قیمت محموله های سنگ آهن در بنادر

تحلیل گران بازار اعلام کردند سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر در استان شاندونگ و شهر تانگشان و شهر تیانجین با قیمت ۹۲۰-۸۹۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب خرید و فروش شد. این در حالی است که در روز دوشنبه این نوع سنگ آهن با قیمت ۹۳۰-۹۰۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب معامله شد.

متال بولتن گزارش داده است آخرین محدوده معادل برای سنگ آهن فاین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر در محدوده ۱۳۲-۱۲۸ دلار در هر تن در بازار دریایی می باشد.

*** بورس کالای دالیان

به نقل از منابع خبری قرارداد بیشترین معاملات آتی سنگ آهن ژانویه در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر با قیمت ۷۶۹٫۵۰ یوان در هر تن (۱۱۹ دلار در هر تن)  بسته شد. در حالی که ۲۸ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز دوشنبه کاهش داشت.  

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.