جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ 16 ربيع أول 1443 Friday, 22 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین پس از پیش بینی افزایش عرضه

شناسه : 55706 22 مهر 1400 - 12:00

قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر پس از سقوط قیمت های معاملات آتی در میان افزایش احتمالی عرضه ، به شدت کاهش یافت.

کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین پس از پیش بینی افزایش عرضه
پ
پ

با توجه به اینکه پس از تعطیلات یک هفته ای به مناسبت روز ملی چین مقدار عرضه محصولات فولادی در این کشور افزایش یافت، قیمت کویل نورد گرم فولادی چین کاهش چشم گیری داشت. اما به دلیل کاهش احتمالی قطع برق و برای دستیابی به اهداف کاهش مصرف انرژی در برخی مناطق برخی منابع نگران افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین در روزهای آینده بودند.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر پس از سقوط قیمت های معاملات آتی در میان افزایش احتمالی عرضه ، به شدت کاهش یافت.

*** کویل نورد گرم فولادی داخلی

ارزیابی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر در محدوده ۵،۷۵۰-۵،۷۶۰ یوان (۸۹۱-۸۹۲ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین نسبت به روز قبل حدود ۱۱۰-۱۳۰ یوان در هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار گزارش دادند بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در بورس آتی شانگهای در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر بیش از ۲۰۰ یوان در هر تن یا ۳٫۵۸ درصد کاهش یافت. به نقل از منابع خبری این کاهش بزرگترین زیان یک روزه از زمان فعال شدن قرارداد انجام شده در ۱۸ آگوست محسوب می شود که مربوط به محموله تحویل داده شده در ماه ژانویه است.

در این میان متال بولتن گزارش داد ضررهای شدید در قرارداد کویل نورد گرم فولادی نوع SHFE 2021  پس از شش روز افزایش متوالی در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر به وجود آمد. به نقل از منابع خبری پس از اصرار پکن برای اصلاح شیوه های “همه کاره” یا اصلاح “به سبک مبارزات انتخاباتی” برای کاهش انتشار کربن در آخر هفته ، منابع انتظار دارند که عرضه بهبود یابد.

بر اساس گفته های یک تحلیل گر صنعت مستقر در شانگهای ، کاهش احتمالی قطع برق در برخی مناطق به دنبال تماس پکن ، کاهش کمبود زغال سنگ و پایان تلاش برای دستیابی به اهداف کاهش مصرف انرژی در برخی مناطق ، باعث ایجاد نگرانی از افزایش تولید فولاد و افزایش قیمت آن در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر شد.

 چندین منبع خبری گزارش دادند پس از کاهش شدید قیمتها ، فعالیتهای تجاری برای کویل نورد گرم فولادی چین در بازار اسپات داخلی در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر تضعیف شد.

*** کویل نورد گرم فولادی صادراتی

طبق ارزیابی Fastmarkets قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر در محدوده ۹۲۱٫۷۸ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین نسبت به روز قبل حدود ۳٫۸۱ دلار در هر تن کاهش یافته است.

متال بولتن گزارش داد اکثر مراکز تجاری در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر پیشنهادات خود را برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی نوع SS400  با قیمت ۹۲۵-۹۳۰ دلار در هر تن فوب چین اعلام کردند. این در حالی است که برخی معامله گران با توجه به کاهش قیمت های داخلی ، پیشنهادات خود را برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی حدود ۱۰ دلار در هر تن کاهش دادند.

به نقل از فعالان بازار فعالیت تجاری برای صادرات کویل نورد گرم فولادی چین ، در عین حال به دلیل پیشنهادات ارزان تر برای محموله های با مبدا دیگر ، در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر بی صدا مانده است.

یک معامله گر مستقر در استان شاندونگ در شرق چین برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین قیمت  960 دلار به ازای هر تن فوب چین را در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر ارائه داد. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به آخرین پیشنهاد این معامله گر در اوایل سپتامبر حدود ۱۰ دلار در تن افزایش یافته است. اما یک منبع مستقر در کارخانه ها این پیشنهاد را تأیید نکرده است.

یک کارخانه بزرگ دیگر مستقر در استان هبی در چین شمالی  پیشنهاد خود را برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر با قیمت ۱۰۰۰ دلار در هر تن فوب چین اعلام کرد. اما به نقل از منابع خبری از زمان بازگشت بازار از تعطیلات روز ملی چین هیچ معامله ای برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی انجام نشده است.

فعالان بازار گزارش دادند فروشندگانی که کویل نورد گرم فولادی روسیه را ارائه می دهند، در برابر کاهش پیشنهادات خود در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر مقاومت نکرده اند. به ویژه پس از آنکه یک تولیدکننده ویتنامی به نام Formosa Ha Tinh Steel Corporation قیمت کویل نورد گرم داخلی نوع SAE1006  تحویل در ماه دسامبر خود را از ماه سپتامبر در محدوده ۹۲۰ دلار به ازای هر تن cif ثابت نگه داشته است.

همچنین به نقل از منابع خبری کارخانه Formosa Ha Tinh Steel Corporation کویل نورد گرم فولادی نوع SS400 و کویل نورد گرم فولادی مورد استفاده در ساخت لوله را در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر با قیمت ۹۱۵ دلار در هر تن cif ارائه می دهد.

*** زمزمه های بازار

یک تحلیلگر صنعت مستقر در فوجیان در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر نقل کرد: “انتظار می رود قیمت های بالا ، موجودی زیاد و سود زیاد حرکت صعودی قیمت فولاد چین را در کوتاه مدت محدود کند. صعود قیمت کویل نورد گرم به قدرت بازیابی تقاضا و تغییرات عرضه بستگی دارد.”

*** بورس آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم فولادی

فعالان بازار گزارش دادند بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی مربوط به ماه ژانویه در روز سه شنبه ۱۲ اکتبر با قیمت ۵۶۲۴ یوان به ازای هر تن به پایان رسید. این در حالی است که قیمت پایانی کویل نورد گرم فولادی چین در روز سه شنبه نسبت به قیمت پایانی در روز دوشنبه حدود ۲۰۹ یوان در هر تن کاهش داشته است.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه ژوئیه برابر ۵۷۹۵٫۹۱ ، در ماه آگوست برابر ۵۷۳۷٫۲۷ و در ماه سپتامبر برابر ۵۷۷۲ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  سه شنبه ۱۲ اکتبر به ۵۸۵۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید. 

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه ژوئیه برابر ۸۹۹٫۹ ، در ماه آگوست برابر ۹۱۷٫۲۶ و در ماه سپتامبر برابر ۹۲۲٫۱۵ دلار در هر تن فوب چین  بود که در روز  سه شنبه ۱۲ اکتبر به ۹۲۱٫۷۸ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.