افزونه جلالی را نصب کنید. 29 صفر 1444 Sunday, 25 September , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ادامه روند صعودی بازار واردات آهن خام چین در شرایط عرضه محدود

شناسه : 55714 24 مهر 1400 - 12:00

با توجه به مشکل کمبود برق در هند و سایر کشورها، میزان آهن خام موجود در این کشور نیز کاهش یافته است. همچنین قیمت قراضه فولادی در سراسر جهان به شدت در حال افزایش است. همه این عوامل باعث افزایش قیمت آهن خام وارداتی به چین شده است.

ادامه روند صعودی بازار واردات آهن خام چین در شرایط عرضه محدود
پ
پ

با توجه به مشکل کمبود برق در هند و سایر کشورها، میزان آهن خام موجود در این کشور نیز کاهش یافته است. همچنین قیمت قراضه فولادی در سراسر جهان به شدت در حال افزایش است. همه این عوامل باعث افزایش قیمت آهن خام وارداتی به چین شده است.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت واردات آهن خام چین طی دو هفته گذشته به دلیل محدودیت در تولید افزایش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر حجم قابل توجهی از آهن خام که از کشورهای مستقل مشترک المنافع به چین در ماه های اخیر فروخته شده است، منجر به کاهش دسترسی به محموله های تازه در منطقه شده است.

متال بولتن نقل کرد در هفته منتهی به روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر تعداد محدودی پیشنهاد برای آهن خام با مبدا کشورهای مستقل مشترک المنافع شنیده شد . همچنین به نقل از منابع خبری کمترین پیشنهادات برای واردات آهن خام از دریای سیاه با قیمت ۵۷۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن cfr چین در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر ارائه شده است.

به نقل از منابع خبری، فروشندگان مستقر در هند با کمبود شدید آهن خام روبرو هستند . زیرا پس از افزایش شدید قیمت فولاد داخلی هند در هفته های اخیر ، هیچ ماده ای به بازار صادرات عرضه نشده است. تحلیل گران بازار خبر دادند که قیمت آهن خام داخلی هند در روز پنجشنبه ۱۴ اکتبر در حدود ۴۴۰۰۰ روپیه (۵۸۴ دلار) به ازای هر تن شنیده شده است. بنابراین صادرات آهن خام هند برای تولید کنندگان این محصول بی معنی می باشد.

منبع فولادساز مستقر در هند در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر بیان کرد: “مشکلات جدی برق در هند وجود دارد و ما میزان تولید محصولات فولادی خود را کاهش داده ایم . بنابراین حتی آهن خام کافی برای تولید فولاد خودمان وجود ندارد. در حال حاضر کمبود زیادی از آهن خام در هند وجود دارد و قیمت در بازارهای فولاد هند به طور قابل توجهی افزایش یافته است.”

یک منبع تجاری مستقر در سنگاپور در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر نقل کرد: “قیمت قراضه آهنی در سراسر جهان به سرعت در حال افزایش است . در نتیجه این امر باعث افزایش قیمت آهن خام شده است.”

ارزیابی Fastmarkets نشان داد قیمت آهن خام وارداتی چین در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر در محدوده ۵۶۰-۵۷۰ دلار در هر تن cfr چین بود . این در حالی است که قیمت آهن خام وارداتی چین نسبت به دو هفته قبل که برابر ۵۴۰-۵۶۰ دلار در هر تن بود حدود ۱۰-۲۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

*** فعالیت معاملات در بازار چین

تحلیل گران صنعت گزارش دادند در دو هفته گذشته هیچ گونه معامله جدیدی با چین شنیده نشده است . به نقل از منابع خبری آخرین معامله تأیید شده برای آهن خام با مبدا دریای سیاه با قیمت ۵۵۱-۵۵۲ دلار به ازای هر تن cfr چین در هفته ای که از ۲۰ سپتامبر آغاز شده ، انجام شده است.

در این میان متال بولتن گزارش داد پیشنهادات خرید آهن خام در چین با قیمت ۵۵۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن cfr چین در هفته ای که از ۱۱ اکتبر آغاز شده است، شنیده شد. شرکت کنندگان اصلی بازار معتقد بودند که ۵۶۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن cfr سطح قیمت قابل قبول در بازار برای واردات آهن خام به چین در هفته منتهی به روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر گزارش شده است.

فعالان بازار اعلام کردند فروشندگان مستقر در برزیل در روز چهارشنبه ۱۳ اکتبر قیمت ۵۹۰ دلار در هر تن cfr چین را برای آهن خام پیشنهاد کردند . این در حالی است که در هفته ای که از ۴ اکتبر شروع شد ، آهن خام با مبدا برزیل با قیمت ۵۷۰ دلار به ازای هر تن cfr چین برای ارسال به چین ارائه شده است.

به نقل از منابع خبری ، پیشنهادات آهن خام با مبدا اوکراین در روز جمعه ۸ اکتبر با قیمت ۵۸۰ دلار به ازای هر تن cfr چین گزارش شد. این در حالی است که قیمت آهن خام با مبدا اوکراین نسبت به اوایل هفته منتهی به روز جمعه ۸ اکتبر حدود ۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

معامله گران نقل کردند که خریداران مستقر در چین علاقه در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر بیشتری به خرید محموله های آهن خام دارای حمل سریع داشتند.

یک منبع تجاری مستقر در سنگاپور در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر نقل کرد: “فروش محموله های آهن خام در بازار اسپات باید در حال حاضر با سهولت در سهمیه بندی برق در مناطق مختلف بسیار آسان انجام گیرد.  اما به زودی فصل گرمایش در چین شروع خواهد شد و در این فصل محدودیت تولید سخت تر می گردد.”

بنابراین به نقل از متال بولتن خریداران آهن خام مستقر در چین تمایلی به رزرو محموله با حمل در ماه ژانویه در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر نداشتند.

یک منبع تجاری دیگر مستقر در سنگاپور در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر گزارش داد: “تقاضا برای آهن خام در چین ممکن است به دلیل محدودیت های سینترینگ در فصل گرمایش افزایش یابد . اما این امر به نیازهای کلی کاهش تولید نیز بستگی دارد.”

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.