چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰ 4 جماد أول 1443 Wednesday, 8 December , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین ناشی از برنامه کاهش تولید در فصل زمستان

شناسه : 55717 25 مهر 1400 - 10:00

قیمت کویل نورد گرم فولادی چین در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر کاهش یافت . این در حالی است که قیمت های معاملات آتی با توجه به انتظارات ناشی از محدودیت تولید در شمال چین تا اوایل سال ۲۰۲۲ افزایش خواهد یافت.

کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین ناشی از برنامه کاهش تولید در فصل زمستان
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم فولادی چین در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر کاهش یافت . این در حالی است که قیمت های معاملات آتی با توجه به انتظارات ناشی از محدودیت تولید در شمال چین تا اوایل سال ۲۰۲۲ افزایش خواهد یافت.

*** کویل نورد گرم فولادی داخلی

ارزیابی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر در محدوده ۵،۷۴۰-۵،۷۹۰ یوان (۸۹۲-۹۰۰ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین نسبت به روز قبل حدود ۴۰-۹۰ یوان در هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار گزارش دادند روز چهارشنبه ۱۳ اکتبر، وزارتخانه های صنعت و محیط زیست چین طرح محدودیت های تولید فولاد در شهرهای پکن، تیانجین، هبی و مناطق اطراف آن را برای گرمایش در فصل زمستان سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲ منتشر کردند. به نقل از منابع خبری برنامه نهایی تا حد زیادی مطابق با پیش نویس طرح منتشر شده در اوایل سپتامبر می باشد.

به نقل از متال بولتن کارخانه های تولید فولاد در مناطق مورد نظر باید به تلاش های خود برای دستیابی به اهداف تعیین شده به منظور کاهش تولید فولاد خام بین ۱۵ نوامبر تا پایان سال ۲۰۲۱ ادامه دهند. سپس منابع خبری اعلام کردند، از ابتدای سال ۲۰۲۲ تا ۱۵ مارس ، کارخانه ها ملزم به کاهش تولید به میزان حداقل ۳۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ هستند.

تحلیل گران صنعت در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر نقل کردند با انتشار این طرح ، انتظارات مبنی بر کاهش تولید فولاد چین حداقل تا اوایل سال ۲۰۲۲ کاهش یافت . در نتیجه این امر باعث کاهش خسارت ناشی از افزایش تولید در اوایل اکتبر و افزایش قیمت فولاد شد.

انجمن آهن و فولاد چین (Cisa) صبح روز پنج شنبه  14 اکتبر گزارش داد که تولید روزانه فولاد خام از کارخانه های عضو آن به طور متوسط ​​در ۱۰ روز اول اکتبر سال ۲۰۲۱ حدود ۱٫۸۷ میلیون تن بوده است . این در حالی است که به نقل از منابع خبری میزان تولید روزانه فولاد خام نسبت به دوره ۱۰ روزه بین ۲۱ تا ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۲۱ حدود ۵٫۹ درصد افزایش یافته است. همچنین فعالان بازار گزارش دادند میزان تولید روزانه فولاد خام توسط کارخانه های عضو انجمن آهن و فولاد چین (Cisa) نسبت به ۱۰ روز اول اکتبر سال ۲۰۲۰ با کاهش ۱۳٫۶۹ درصدی رو به رو بوده است.

در این میان به نقل از منابع خبری یک ارائه دهنده اطلاعات اصلی محلی اطلاعات خروجی و موجودی هفتگی خود را بعد از ظهر روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر منتشر کرد . این اطلاعات نشان می دهد تولید کویل نورد گرم فولادی در چین در هفته منتهی به روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر با کاهش ۱۹٫۲۰۰ تن به ۲٫۹۵ میلیون تن رسیده است. این در حالی است که موجودی کویل نورد گرم موجود در اختیار معامله گران و کارخانه ها در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر نسبت به هفته قبل حدود ۱۶۰٫۸۰۰ تن کاهش یافته و به ۳٫۵۴ میلیون تن رسیده است.

*** کویل نورد گرم فولادی صادراتی

طبق ارزیابی Fastmarkets قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر در محدوده ۹۲۲٫۶۵ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین نسبت به روز قبل حدود ۰٫۸۷ دلار در هر تن افزایش یافته است.

متال بولتن گزارش داد شاخص صادرات کویل نورد گرم فولادی چین در روز چهارشنبه ۱۳ اکتبر با ضعف در نقدینگی معاملات ثابت باقی مانده بود. این در حالی است که تجارت خانه ها پیشنهادات خود را برای قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین بدون تغییر حفظ کردند.

تحلیل گران صنعت گزارش دادند پیشنهادات کویل نورد گرم نوع SS400 در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر در طیف گسترده ای بود . به نقل از منابع خبری پیشنهادات کمتر در محدوده ۹۲۵-۹۴۰ دلار در هر تن و پیشنهادات بالاتر نزدیک به ۹۷۰-۹۸۰ دلار در هر تن فوب چین برای شاخص صادرات کویل نورد گرم فولادی بود.

فعالان بازار اعلام کردند معامله گران شانس کمی برای انعقاد معاملات کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در این سطوح در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر می بینند . در نتیجه معامله گران برآورد خود را از سطوح قیمت قابل اجرا برای معاملات بر اساس قیمت های داخلی کویل نورد گرم فولادی ارائه می دهند.

چندین منبع خبری نقل کردند که پیشنهادات ارائه شده از طرف کارخانه ها برای کویل نورد گرم فولادی در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر بسیار کم بود . زیرا کاهش تولید باعث کاهش عرضه کارخانه ها شده است. همچنین پکن مانع از صادرات فولاد در میان فشار برای کربن زدایی شده است.

به نقل از متال بولتن گمانه زنی ها حاکی از آن است که احتمالاً مالیات صادراتی طولانی مدت در اول ژانویه ۲۰۲۲ برای محصولات فولادی اعمال خواهد شد.

معامله گران اعلام کردند داده های گمرک در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر نشان داد که صادرات فولاد نهایی چین در ماه سپتامبر برای سومین ماه متوالی کاهش یافته است. این کاهش در پی حذف تخفیف مالیات بر ارزش افزوده برای کویل نورد گرم فولادی در ۱ ماه می و برای کویل گالوانیزه گرم و کویل نورد سرد در ۱ آگوست اتفاق افتاد.

یک تحلیل گر صنعت در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر نقل کرد که نگرانی از مالیات احتمالی صادراتی و قیمت های غیرقابل رقابت باعث شد که محصولات فولادی چینی در بازار بین المللی جذابیت چندانی نداشته باشد.

*** زمزمه های بازار

یک معامله گر مستقر در تیانجین در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر بیان کرد: “بعید به نظر می رسد تأثیر محدودیت های تولید زمستانی تا پایان سال افزایش یابد . باید توجه داشت که در پایان سال تقاضا نیز کاهش می یابد . بنابراین ، تاثیر واقعی کاهش تولید هنوز مشخص نیست. “

*** بورس آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم فولادی

فعالان بازار گزارش دادند بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی مربوط به ماه ژانویه در روز پنج شنبه ۱۴ اکتبر با قیمت ۵۶۶۶ یوان به ازای هر تن به پایان رسید. این در حالی است که قیمت پایانی کویل نورد گرم فولادی چین در روز پنج شنبه نسبت به قیمت پایانی در روز چهارشنبه حدود ۴۷ یوان در هر تن افزایش داشته است.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه ژوئیه برابر ۵۷۹۵٫۹۱ ، در ماه آگوست برابر ۵۷۳۷٫۲۷ و در ماه سپتامبر برابر ۵۷۷۲ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  پنج شنبه ۱۴ اکتبر به ۵۷۶۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید. 

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه ژوئیه برابر ۸۹۹٫۹ ، در ماه آگوست برابر ۹۱۷٫۲۶ و در ماه سپتامبر برابر ۹۲۲٫۱۵ دلار در هر تن فوب چین  بود که در روز  پنج شنبه ۱۴ اکتبر به ۹۲۲٫۶۵ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.