سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ 25 ربيع ثاني 1443 Tuesday, 30 November , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

رزرو ۱۰ محموله قراضه فولادی دریایی توسط فولادسازان ترکیه در هفته گذشته

شناسه : 55794 25 مهر 1400 - 16:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن در روز جمعه ۱۵ اکتبر کارخانه های فولاد ترکیه پنج محموله دیگر از قراضه فولادی دریایی را رزرو کردند تا مجموع محموله های این هفته را به ۱۰ محموله برسانند.

رزرو ۱۰ محموله قراضه فولادی دریایی توسط فولادسازان ترکیه در هفته گذشته
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن در روز جمعه ۱۵ اکتبر کارخانه های فولاد ترکیه پنج محموله دیگر از قراضه فولادی دریایی را رزرو کردند تا مجموع محموله های این هفته را به ۱۰ محموله برسانند.

فعالان بازار گزارش دادند یک کارخانه فولاد مستقر در منطقه مارمارا محموله ای را در دریای بالتیک در روز جمعه ۱۵ اکتبر رزرو کرد . این محموله شامل ۲۱۰۰۰ تن قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (80:20) با قیمت ۴۸۷ دلار در هر تن و ۴۰۰۰ تن قراضه فولادی خرد شده با قیمت ۵۰۷ دلار در هر تن cfr بود. این محموله قرار است در ۱۵ دسامبر حمل شود.

در این میان متال بولتن نقل کرد در روز جمعه ۱۵ اکتبر یک کارخانه فولاد در منطقه اسکندرون محموله ای در دریای بالتیک را رزرو کرد که شامل ۱۴۰۰۰ تن قراضه فولادی ترکیه نوع HMS 1 & 2 (95: 5) با قیمت ۵۱۰ دلار به ازای هر تن cfr بود.

همچنین به نقل از منابع خبری یک کارخانه فولاد دیگر مستقر در منطقه اسکندرون نیز یک محموله دریای بالتیک در روز جمعه ۱۵ اکتبر رزرو کرد. این محموله شامل قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (80:20) با قیمت ۴۸۶ دلار در هر تن cfr می باشد.

در همین حال ، فعالان بازار گزارش دادند یک کارخانه فولاد مستقر در منطقه ازمیر ، یک محموله اروپایی از قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (75:25) را با قیمت ۴۸۰ دلار در هر تن cfr در روز جمعه ۱۵ اکتبر رزرو کرد.

همچنین به نقل از متال بولتن یک کارخانه مستقر در منطقه مرمره محموله ای از ایالات متحده را در روز جمعه ۱۵ اکتبر رزرو کرد. این محموله شامل قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2  (80:20) با قیمت ۴۸۹٫۵۰ دلار در هر تن و قراضه خرد شده با قیمت ۵۰۹٫۵۰ دلار در هر تن cfr بود.

اما باید توجه داشت که منابع خبری گزارش دادند ترکیبات محموله ها در زمان انتشار این خبر یعنی تا روز جمعه ۱۵ اکتبر مشخص نبوده است.

تحلیل گران صنعت گزارش دادند در نتیجه معاملات جدید ، شاخص های روزانه قراضه فولادی دریایی چین در پایان هفته منتهی به روز جمعه ۱۵ اکتبر بیشتر افزایش خواهد یافت.

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2  (80:20 مخلوط) با مبدا اروپای شمالی در روز جمعه ۱۵ اکتبر حدود ۴۸۳٫۳۱ دلار در هر تن cfr ترکیه محاسبه شد. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2  نسبت به روز قبل حدود ۳٫۹۹ دلار در هر تن افزایش یافته است.

 همچنین طبق ارزیابی روزانه Fastmarkets شاخص قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (مخلوط ۸۰:۲۰) با مبدأ ایالات متحده در روز جمعه ۱۵ اکتبر با قیمت ۴۸۹٫۹۹ دلار به ازای هر تن cfr ترکیه قیمت گذاری شد . این در حالی است که شاخص قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 نسبت به روز قبل حدود ۳٫۹۹ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. منابع خبری گزارش دادند پرمیوم مواد اولیه آمریکایی نسبت به قراضه اروپایی در روز جمعه ۱۵ اکتبر در محدوده ۶٫۶۸ دلار در هر تن باقی ماند.

 در این میان متال بولتن نقل کرد در طی این هفته هر روز در بازار سنگ آهن دریایی معاملاتی انجام می شد.

فعالان بازار گزارش دادند در روز پنج شنبه ۱۵ اکتبر، یک کارخانه فولادی در منطقه اسکندرون محموله قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (80:20) مربوط به ایالات متحده را با قیمت ۴۸۶ دلار در هر تن cfr رزرو کرد.

همچنین به نقل از منابع خبری در روز چهارشنبه ۱۴ اکتبر ، یک کارخانه فولادی مستقر در منطقه ازمیر برای یک محموله ۳۵۰۰۰ تنی قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (80:20) حدود ۴۸۰ دلار به ازای هر تن cfr به یک تامین کننده قراضه فولادی مستقر در دریای بالتیک پرداخت کرد.

تحلیل گران صنعت اعلام کردند یک تولید کننده فولاد دیگر در منطقه اسکندرون در روز چهارشنبه ۱۴ اکتبر یک محموله اروپایی متشکل از ۳۰،۰۰۰ تن قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (80:20) را به قیمت ۴۷۵٫۵۰ دلار به ازای هر تن cfr رزرو کرد.

به نقل از فعالان بازار یک کارخانه فولاد مستقر در منطقه مرمره یک محموله با مبدا دریای بالتیک را در روز سه شنبه ۱۳ اکتبر رزرو کرد. این محموله شامل ۱۲۰۰۰ تن قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (80:20) با قیمت ۴۷۰ دلار در هر تن و ۱۸۰۰۰ تن قراضه فولادی خرد شده با قیمت ۴۹۰ دلار در هر تن cfr بوده است.

همچنین در روز دوشنبه ۱۲ اکتبر، یک کارخانه فولاد دیگر مستقر در منطقه اسکندرون محموله ای را در دریای بالتیک رزرو کرد. این محموله شامل ۳۴۰۰۰ تن قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (80:20) با قیمت ۴۶۳ دلار در هر تن و ۲۰۰۰ تن قراضه فولادی خرد شده با قیمت ۴۷۸ دلار در تن بود.

*** تحلیل میانگین قیمت های قراضه فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (80:20) با مبدا اروپای شمالی در ماه ژوئیه برابر ۴۸۰٫۷۰ ، در ماه آگوست برابر ۴۵۰٫۰۶ و در ماه سپتامبر برابر ۴۳۵٫۱۹ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز  پنج شنبه ۱۵ اکتبر به ۴۸۳٫۳۱ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید. 

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (80:20) با مبدا ایالات متحده در ماه ژوئیه برابر ۴۸۸٫۳۳، در ماه آگوست برابر ۴۵۸٫۱۳ و در ماه سپتامبر برابر ۴۴۰٫۹۷ دلار در هر تن cfr ترکیه  بود که در روز  پنج شنبه ۱۵ اکتبر به ۴۸۹٫۹۹ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.