جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ 11 شوال 1445 Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

رئیس هیأت عامل ایمیدرو پیش بینی کرد/ آینده فولاد ۹۶

شناسه : 558 14 اسفند 1395 - 7:15

امید است با اقدامات دولت و تغییر نرخ رشد اقتصادی شاهد بهبود وضعیت بازار فولاد باشیم

پ
پ

پیش بینی‌ها حاکی از آن بود که به علت کاهش رشد ۸ درصدی چین و رسیدن رشد این کشور به زیر ۶ درصد میزان تولید و مصرف این کشور نیز با کاهش مواجه شود و این اتفاق اجرایسیاستدامپینگ را از سوی چین به همراه داشته باشد، این امر موج نگرانی‌های زیادی را به همراه داشت چراکه اگر این کشور با ۵/ ۱ میلیارد جمعیت با تنوع قومی زیاد نتواند تصمیم درستی اتخاذ کند با خطرات جدی در مسائل سیاسی و اجتماعی مواجه خواهد شد، اما مسوولان این کشور به این نتیجه رسیدند که ذخیره ارزی ۴ هزار میلیارد دلاری خود را برای رونق اقتصادی کشور هزینه کنند از این رو طی سال ۲۰۱۶ حدود یک هزار میلیارد دلار از ذخایر ارزی خود را صرف حوزه زیرساخت ومسکن کردند که این تصمیم موجب شد صنعت فولاد این کشور به‌عنوان یکی از محوری ترین صنایع در این کشور تبدیل شود که هم اکنون شاهد حجم زیادی از واردات و صادرات فولاد از سوی این کشورهستیم.

درکناراقدام مذکور، این کشور درصدد است به دلیل اهمیت مسائل محیط زیست و کاهش قیمت تمام شده محصولات فولادی خود، واحدهایی که از زغال سنگ استفاده می‌کنند و معادن زغال سنگ را تغییر کاربری دهد.

علاوه بر تغییر کاربری اصلاح خط و تعطیلی این واحدها نیز در دستور کار این کشور قرار گرفته است از این رو شاهد تغییر نرخ در بازار سنگ آهن و فولاد در این کشور هستیم. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۷ روند کنونی در بازار چین ادامه یابد.

از سوی دیگر باید منتظر سیاست‌های دولت جدید آمریکا نیز بود، این کشور در صورتی که سیاست حمایت از تولید داخل در حوزه فولاد و زغال سنگ را در پیش بگیرد شاهد رونق بازار فولاد آمریکا نیز خواهیم بود.

اما در ایران پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است با اقداماتی که دولت انجام خواهد داد و تغییر نرخ رشد اقتصادی شاهد بهبود وضعیت بازار فولاد در سال آینده باشیم؛ چرا که دولت درخصوص تامین نقدینگی سیاست‌های خوبی را در پیش گرفته است از این رو امیدوارم که سال آینده برای بازار فولاد سال بهتری باشد، اما باید بپذیریم با توجه به رکودی که در حوزه فولاد در دنیا هست به یک مقدار زمان نیاز است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.