افزونه جلالی را نصب کنید. 29 صفر 1444 Sunday, 25 September , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

رشد قیمت صادرات محصولات فولادی بلند CIS در پی افزایش هزینه تولید

شناسه : 55870 27 مهر 1400 - 15:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت صادرات محصولات فولادی بلند از جمله میلگرد فولادی و سیم مفتول از کشورهای مشترک المنافع در طول هفته منتهی به روز دوشنبه ۱۸ اکتبر با پیشنهادات صعودی کارخانه ها در میان افزایش هزینه های نورد افزایش یافت.

رشد قیمت صادرات محصولات فولادی بلند CIS در پی افزایش هزینه تولید
پ
پ

با توجه به اینکه هزینه های تولید به دلیل افزایش قیمت برق و گاز افزایش یافته است ، پیشنهادات ارائه شده از طرف کارخانه ها برای قیمت صادرات محصولات فولادی بلند CIS نیز افزایش یافته است. این در حالی است که کارخانه های مستقر در روسیه محصولات فولادی بلند خود را با قیمت های بسیار بالا در داخل به فروش می رسانند و در نتیجه حاضر به فروش صادراتی محصولات خود نیستند.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت صادرات محصولات فولادی بلند از جمله میلگرد فولادی و سیم مفتول از کشورهای مشترک المنافع در طول هفته منتهی به روز دوشنبه ۱۸ اکتبر با پیشنهادات صعودی کارخانه ها در میان افزایش هزینه های نورد افزایش یافت.

*** میلگرد فولادی

فعالان بازار گزارش دادند روند صعودی مداوم در بازار قراضه بین المللی از هفته گذشته تا کنون و همچنین افزایش هزینه های تولید به دلیل افزایش قیمت برق و گاز ، پیشنهادات مربوط به محصولات فولادی بلند با مبدا کشورهای مستقل مشترک المنافع را در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر افزایش داد.

در این میان متال بولتن ذکر کرد یک تامین کننده روسی در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر قیمت ۷۹۰-۸۰۰ دلار در هر تن فوب را برای میلگرد فولادی مورد هدف قرار داد. این در حالی است که یه نقل از منابع خبری قیمت اعلام شده برای میلگرد فولادی در مقایسه با پیشنهادات قبلی در اوایل اکتبر که برابر ۷۲۰-۷۲۵ دلار در هر تن فوب بود به شدت افزایش یافته است.

اما باید توجه داشت که تحلیل گران بازار این قیمت را ، به ویژه با توجه به پیشنهادات کمتر موجود از رقبای مستقر در ترکیه و اوکراین در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر غیر قابل اجرا می دانند.

با این حال منابع خبری گزارش دادند تولیدکنندگان میلگرد فولادی مستقر در روسیه به دلیل برخورداری از تقاضای “بسیار خوب” داخلی ، فروش صادراتی را در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر دنبال نمی کنند.

یکی از معامله گران در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر نقل کرد: “کارخانه های موجود در روسیه میلگرد فولادی خود را با قیمت های بسیار بالا در داخل به فروش می رسانند . بنابراین این کارخانه ها در حال حاضر به دنبال فروش صادراتی نیستند.”

تحلیل گران بازار اعلام کردند پیشنهادات میلگرد فولادی از طرف تولیدکننده اصلی محصولات فولادی بلند در اوکراین یعنی کارخانه ArcelorMittal Kryvyi Rih (AMKR) ، در طول هفته منتهی به روز  دوشنبه ۱۸ اکتبر در محدوده ۷۰۰-۷۳۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت اعلام شده برای محصولات فولادی بلند نسبت به هفته قبل که برابر ۶۸۰-۷۱۰ دلار در هر تن فوب بود افزایش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری کارخانه AMKR طی هفته گذشته فروش محصولات فولادی بلند خود را در این سطوح به خاورمیانه و غرب آفریقا تضمین کرده است. با این حال جزئیات این خبر تا روز دوشنبه ۱۸ اکتبر هنوز ناشناخته می باشد.

به گزارش فعالان بازار در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر تولیدکننده قیمت میلگرد فولادی خود را بار دیگر به ۷۷۰ دلار در هر تن فوب رساند.

فعالان بازار اعلام کردند سطح قیمت مناسب برای خریداران میلگرد فولادی CIS در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر بین ۷۰۰ تا ۷۲۰ دلار در هر تن فوب متغیر بوده است.

ارزیابی Fastmarkets نشان داد قیمت میلگرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر در محدوده ۷۰۰-۷۲۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  بود. این در حالی است که قیمت میلگرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع نسبت به هفته قبل که برابر ۶۸۰-۶۹۰ دلار در هر تن بود حدود ۲۰-۳۰ دلار در هر تن افزایش یافت.

*** سیم مفتول فولادی

در همین حال منابع خبری گزارش دادند پیشنهادات مربوط به سیم مفتول فولادی مبتنی بر کوره قوس الکتریکی از یک تامین کننده مستقر در روسیه در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر در محدوده قیمت ۸۱۵-۸۲۰ دلار در هر تن فوب شنیده شد. این در حالی است که پیشنهادات مربوط به سیم مفتول فولادی در اوایل اکتبر در محدوده ۷۶۰-۷۶۵ دلار در هر تن بود. در این میان منابع خبری نقل کردند که ممکن است این هفته کارخانه ها دوباره قیمت ها را افزایش دهند.

فعالان بازار گزارش دادند پیشنهاد سیم مفتول فولادی از کارخانه AMKR مستقر در اوکراین در هفته منتهی به روز دوشنبه ۱۸ اکتبر در محدوده ۸۱۰-۸۳۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است . این در حالی است که هفته قبل قیمت پیشنهادی برای سیم مفتول فولادی از طرف کارخانه AMKR در محدوده ۷۹۰-۸۱۰ دلار در هر تن فوب بوده است.

اما به نقل از متال بولتن شنیده می شود که تولید کننده سیم مفتول فولادی قیمت سیم مفتول را در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر دوباره به ۸۶۰-۸۹۰ دلار در هر تن فوب افزایش داده است.

تولا استیل که یکی دیگر از تولیدکنندگان محصولات فولادی بلند در روسیه است در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر اعلام کرد که با توجه به مالیات صادراتی ، قیمت قابل اجرا برای سیم مفتول فولادی کمتر از ۱۰۰۰ دلار در هر تن فوب نخواهد بود. به نقل از منابع خبری، خریداران سیم مفتول فولادی این سطح قیمت را برای این محصول بسیار بالا می دانند.

در نتیجه ، طبق ارزیابی Fastmarkets قیمت سیم مفتول فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر در محدوده ۸۱۰-۸۲۰ دلار به ازای هر تن fob دریای سیاه CIS شنیده شد. این در حالی است که قیمت سیم مفتول فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در مقایسه با هفته گذشته که برابر ۷۶۰-۷۹۰ دلار در هر تن بود حدود ۳۰-۵۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

*** تحلیل میانگین قیمت های محصولات فولادی بلند در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه ژوئیه برابر ۷۷۰٫۶۳ ، در ماه آگوست برابر ۷۴۶ و در ماه سپتامبر برابر ۷۰۴٫۳۸ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود که در روز  دوشنبه ۱۸ اکتبر به ۷۱۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  رسید. 

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت سیم مفتول فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه ژوئیه برابر ۸۱۸٫۷۵ ، در ماه آگوست برابر ۸۱۹٫۲۰ و در ماه سپتامبر برابر ۷۹۲٫۵۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز  دوشنبه ۱۸ اکتبر به ۸۱۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.