سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ 25 ربيع ثاني 1443 Tuesday, 30 November , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

چشم انداز ضعیف تقاضا و ثبات قیمت سنگ آهن دریایی چین

شناسه : 56062 04 آبان 1400 - 16:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت سنگ آهن دریایی چین در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر تا حد زیادی ثابت بود . اما منابع خبری گزارش دادند که به دلیل چشم‌انداز ضعیف تقاضای سنگ آهن و فولاد در بازار، جو بازار ضعیف بوده است.

چشم انداز ضعیف تقاضا و ثبات قیمت سنگ آهن دریایی چین
پ
پ

با توجه به تقاضای ضعیف برای محصولات فولادی تمام شده و تامین مالی محدود در بخش املاک و مستغلات، تقاضای سنگ آهن دریایی چین ضعیف بوده است. همچنین پیشنهاد شورای دولتی چین برای محدود کردن شدید پروژه‌های فولادی با کربن بالا نیز باعث ثبات قیمت سنگ آهن دریایی چین شد.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت سنگ آهن دریایی چین در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر تا حد زیادی ثابت بود . اما منابع خبری گزارش دادند که به دلیل چشم‌انداز ضعیف تقاضای سنگ آهن و فولاد در بازار، جو بازار ضعیف بوده است.

*** شاخص های سنگ آهن در فست مارکت

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر حدود ۱۱۹٫۰۸ دلار در هر تن  cfr چینگدائو بود. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۰٫۴۴ دلار در هر تن کاهش داشت.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد سنگ آهن فاین کم آلومینا ۶۲٪ در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر حدود ۱۲۰٫۴۸ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که ۰٫۴۱ دلار در هر تن کاهش یافته است.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت قیمت پرمیوم سنگ آهن ۵۸٪  درجه بالا در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر در حدود ۹۰٫۹۷ دلار در هر تن cfr چینگدائو شنیده شد. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۱٫۴۱ دلار در هر تن کاهش داشته است. 

با توجه ارزیابی روزانه فست مارکت سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر در حدود ۱۳۹٫۹ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل ۳٫۴ دلار در هر تن کاهش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی روزانه فست مارکت پرمیوم سنگ آهن لامپ ۶۳٪ با مبدا استرالیا در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر حدود ۰٫۲۳۵ دلار در هر تن متریک خشک (dmtu) cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل حدود ۰٫۰۲۵ دلار در هر تن متریک خشک (dmtu) افزایش یافته است.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر در حدود ۸۵۷ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب  fot چینگدائو بود. باید توجه داشت که این قیمت معادل ۱۲۴٫۱۶ دلار به ازای هر تن متریک خشک برای سنگ آهن فاین ۶۲ درصد با مبدا چین می باشد. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روزهای قبل ۲ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب افزایش یافت.

*** عوامل کلیدی موثر بر قیمت سنگ آهن دریایی چین

متال بولتن گزارش داده است قرارداد معاملات آتی سنگ آهن مربوط به ماه ژانویه در بورس کالای دالیان (DCE) در طی جلسه معاملات در طول معاملات صبح روز دوشنبه ۲۵ اکتبر قبل از سقوط در جلسه بعد از ظهر افزایش یافت.  طبق گزارش متال بولتن قیمت پایانی بسته شده در عصر روز دوشنبه ۲۵ اکتبر از قیمت بسته شده در روز جمعه که برابر ۶۸۹٫۵ یوان (۱۰۸ دلار) در هر تن بود حدود ۰٫۱ % کاهش یافته است.  

منابع خبری گزارش دادند بیشترین قرارداد مبادله ماهانه سنگ آهن مربوط به ماه نوامبر در صرافی سنگاپور (SGX) در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر نیز تا حد زیادی ثابت بود. طبق تحلیل فعالان بازار تا ساعت ۶:۰۷ بعدازظهر روز دوشنبه ۲۵ اکتبر به وقت سنگاپور بیشترین معاملات مربوط به سنگ آهن نسبت به روز جمعه که برابر ۱۱۸٫۵ دلار در هر تن بود حدود  0.5 دلار در هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند که تقاضای ضعیف برای محصولات فولادی تمام شده و تامین مالی محدود در بخش املاک و مستغلات، چشم انداز تقاضای سنگ آهن را در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر کاهش داده است.

در همین حال به نقل از متال بولتن ، پس از پیشنهاد شورای دولتی چین برای محدود کردن شدید پروژه‌های فولادی با کربن بالا در سند کاری مربوط به کاهش اوج کربن در ۲۴ اکتبر، چشم‌اندازهای صعودی در مورد قیمت سنگ آهن کاهش یافت.

یک منبع تاجر مستقر در Xiamen بیان کرد که تجارت غیرفعال میلگرد فولادی و سنگ آهن در بازار بنادر چین نیز باعث کاهش پیشنهادات برای محصولات سنگ آهن دریایی در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر شد.

برخی از تحلیل گران صنعت در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر اعلام کردند که تقاضا برای سنگ آهن با درجه پایین تا متوسط ​​در بازارهای بندری و دریایی به تدریج افزایش یافته است. این افزایش به دلیل کاهش حاشیه سود در کارخانه های فولادی بوده است.

*** سخنان شنیده شنیده از بازار در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر

یک منبع خبری مستقر در شمال چین نقل کرد: “به نظر می‌رسد قیمت سنگ آهن فاین نوع کاراجاس در بازار دریایی در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر در حال تضعیف باشد. این امر احتمالاً به دلیل فصل آرام زمستانی در معاملات آتی سنگ آهن فاین ایجاد شده است. با توجه به محدودیت‌های سینترینگ در طول فصل زمستان، ، کارخانه‌ها علاقه بیشتری به خرید مواد با شارژ مستقیم مانند لامپ و پلت دارند.”

*** معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار

به نقل از منابع خبری گروه معدنی Vale در بستر تجاری  Globalore، ۱۷۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین  ۶۵٪ نوع  کاراجاس را در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر با میانگین شاخص سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل در ماه دسامبر به اضافه پرمیوم ۱٫۹ دلاری در هر تن معامله کرد. زمان بارگیری این محموله ۱۶ اکتبر بوده است.

فعالان بازار گزارش دادند در بازار اسپات یک محموله شامل ۱۷۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع Pilbara Blend در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر با میانگین شاخص سنگ آهن فاین ۶۲٪ در ماه نوامبر به اضافه پرمیوم ۱ دلاری در هر تن معامله شد. این محموله مربوط به لایکان ۱ تا ۲۰ نوامبر می باشد.

به گفته تحلیل گران صنعت گروه صنعتی BHP در بستر تجاری  Globalore ، یک محموله شامل ۸۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٫۵٪ از نوع لامپ نیومن را در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر با میانگین شاخص سنگ آهن فاین ۶۲٪ با مبدا استرالیا در ماه دسامبر به اضافه پرمیوم لامپ ۰٫۲۶ دلاری در هر تن متریک خشک معامله کرد. این محموله مربوط به لایکان ۲۶ نوامبر تا ۵ دسامبر می باشد.

*** شاخص های فعالان بازار برای انواع مختلف سنگ آهن

قراردادهای فعالان بازار برای سنگ آهن فاین ۶۲٪:

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت شاخص سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر حدود ۱۱۶٫۸۹-۱۱۹٫۵ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد سنگ آهن فاین نوع Brazilian Blend در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر حدود ۱۱۸-۱۲۱ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

برای سنگ آهن فاین نوع نیومن، ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر شاخص در حدود قیمت ۱۱۸٫۴۳-۱۱۹٫۸۵ دلار به ازای هر تن cfr چین  شنیده شد.

با توجه به ارزیابی روزانه فست مارکت سنگ آهن فاین نوع Mac  در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر حدود ۱۰۸٫۶۸-۱۰۸٫۹۹ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت شاخص سنگ آهن فاین نوع Jimblebar Blend در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر حدود ۹۶٫۳۳-۱۰۱٫۹۷ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

*** قیمت محموله های سنگ آهن در بنادر

تحلیل گران بازار اعلام کردند سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر در استان شاندونگ و شهر تانگشان با قیمت ۸۵۸-۸۴۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب خرید و فروش شد. این در حالی است که در روز جمعه این نوع سنگ آهن با قیمت ۸۵۰-۸۳۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب معامله شد.

متال بولتن گزارش داده است آخرین محدوده معادل برای سنگ آهن فاین در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر در محدوده ۱۲۴-۱۲۲ دلار در هر تن در بازار دریایی می باشد.

*** بورس کالای دالیان

به نقل از منابع خبری قرارداد بیشترین معاملات آتی سنگ آهن ژانویه در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر با قیمت ۶۸۸٫۵۰ یوان در هر تن (۱۰۸ دلار در هر تن)  بسته شد. در حالی که ۱ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز جمعه کاهش داشت.  

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.