افزونه جلالی را نصب کنید. 27 ذو القعدة 1443 Sunday, 26 June , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش تقاضا برای میلگرد فولادی داخلی چین پس از تقویت معاملات آتی

شناسه : 56192 08 آبان 1400 - 17:00

با توجه به اینکه قیمت روز میلگرد فولادی داخلی چین در بورس آتی شانگهای در صبح روز پنج شنبه کاهش یافت، این امر منجر به فعالیت معاملاتی پایین در بازار نقدی شد. اما چون در جلسات معاملاتی بعد از ظهر روز پنج شنبه قیمت میلگرد فولادی در بورس آتی شانگهای افزایش یافت، میزان تقاضا برای میلگرد فولادی نیز به دنبال آن افزایش یافت.

افزایش تقاضا برای میلگرد فولادی داخلی چین پس از تقویت معاملات آتی
پ
پ

با توجه به اینکه قیمت روز میلگرد فولادی داخلی چین در بورس آتی شانگهای در صبح روز پنج شنبه کاهش یافت، این امر منجر به فعالیت معاملاتی پایین در بازار نقدی شد. اما چون در جلسات معاملاتی بعد از ظهر روز پنج شنبه قیمت میلگرد فولادی در بورس آتی شانگهای افزایش یافت، میزان تقاضا برای میلگرد فولادی نیز به دنبال آن افزایش یافت.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در روز پنج شنبه ۲۸ اکتبر به کاهش خود ادامه داد . اما منابع خبری اعلام کردند تقاضا برای میلگرد فولادی داخلی چین به دنبال افزایش در بازار معاملات آتی در جلسه معاملات بعد از ظهر روز پنج شنبه ۲۸ اکتبر افزایش یافت.

*** میلگرد فولادی داخلی

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت میلگرد فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز پنج شنبه ۲۸ اکتبر در محدوده ۵۱۰۰-۵۱۵۰ یوان (۷۹۸-۸۰۶ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت میلگرد فولادی داخلی چین نسبت به روز قبل حدود ۸۰ تا ۱۰۰ یوان در هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند بیشترین قرارداد معاملات آتی میلگرد فولادی داخلی مربوط به ماه ژانویه در بورس آتی شانگهای در صبح روز پنج شنبه ۲۸ اکتبر به ۴۴۶۴ یوان در هر تن کاهش یافت. این در حالی است که به نقل از منابع خبری کاهش قیمت میلگرد فولادی در در بورس آتی شانگهای منجر به فعالیت معاملاتی پایین در بازار نقدی شد.

اما به نقل از متال بولتن معاملات آتی مربوط به میلگرد فولادی داخلی چین در بورس آتی شانگهای در بعدازظهر روز پنج شنبه ۲۸ اکتبر به شدت افزایش یافت و به بالاترین حد روزانه خود یعنی ۴۸۶۴ یوان در هر تن رسید . این در حالی است که منابع خبری گزارش دادند افزایش قیمت به میلگرد فولادی داخلی چین در بورس آتی شانگهای به دنبال انتشار برخی اخبار اتفاق افتاد. این اخبار مبنی بر این بود که تانگشان که قطب تولید محصولات فولادی در چین شمالی است، کاهش تولید شدیدتری در کارخانه ‌های فولاد سازی، کارخانه ‌های کک ‌سازی و نوردکاری اعمال کرده است.

معامله گران موجود در بازار خبر دادند پس از افزایش معاملات آتی مربوط به میلگرد فولادی داخلی چین در بورس آتی شانگهای در بعدازظهر روز پنج شنبه ۲۸ اکتبر ، برخی از خریداران در بعدازظهر نرخ خرید خود را افزایش دادند . این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند خریداران انتظار داشتند که قیمت های نقدی مطابق با معاملات آتی افزایش یابد.

*** زمزمه های بازار

یک تحلیلگر صنعت مستقر در شانگهای در روز پنج شنبه ۲۸ اکتبر نقل کرد: “قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در بازار اسپات نزدیک به هزینه تولید یعنی ۵۰۵۰ یوان در هر تن بوده است. بنابراین قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در کوتاه مدت مانند دو روز گذشته افت شدیدی نخواهند داشت.”

*** بیلت فولادی

فعالان بازار گزارش دادند از ساعت ۳ بعدازظهر روز پنج شنبه ۲۸ اکتبر در شانگهای ، بیلت فولادی با قیمت ۴۹۰۰ یوان در هر تن معامله شد . باید توجه داشت که قیمت اعلام شده برای بیلت فولادی که شامل مالیات بر ارزش افزوده در تانگشان می باشد. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت بیلت فولادی نسبت به روز قبل حدود ۶۰ یوان در هر تن کاهش یافته است.

*** بورس آتی شانگهای در مورد میلگرد فولادی

بیشترین قرارداد معاملات آتی میلگرد فولادی چین مربوط به ماه ژانویه در روز پنج شنبه ۲۸ اکتبر با قیمت ۴۷۱۲ یوان به ازای هر تن بسته شد . این در حالی است که قیمت پایانی میلگرد فولادی نسبت به روز چهار شنبه ۲۷ اکتبر حدود ۵۷ یوان در هر تن افزایش داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت های بیلت فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در ماه ژوئیه برابر ۵۱۵۳٫۸۶ ، در ماه آگوست برابر ۵۱۸۹٫۷۷ و در ماه سپتامبر برابر ۵۵۵۸ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز پنج شنبه ۲۸ اکتبر به ۵۱۲۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.