افزونه جلالی را نصب کنید. 29 صفر 1444 Sunday, 25 September , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت پیشنهادی برای فولاد بلند CIS از سوی اروپا

شناسه : 56330 12 آبان 1400 - 16:00

قیمت پیشنهادی برای فولاد بلند صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در هفته منتهی به روز دوشنبه ۱ نوامبر به روند صعودی خود ادامه داد. این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند افزایش قیمت میلگرد این ناحیه عمدتاً به دلیل پیشنهادات بالاتر از طرف کشور اوکراین بود. زیرا بیشتر سهمیه های مربوط به سه ماهه چهارم سال در این کشور همچنان در دسترس اروپا قرار دارد.

افزایش قیمت پیشنهادی برای فولاد بلند CIS از سوی اروپا
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت پیشنهادی برای فولاد بلند صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در هفته منتهی به روز دوشنبه ۱ نوامبر به روند صعودی خود ادامه داد. این در حالی است که افزایش قیمت میلگرد CIS عمدتاً به دلیل پیشنهادات بالاتر از طرف کشور اوکراین بود. چراکه این کشور بیشتر سهمیه های مربوط فروش خود در سه ماهه چهارم سال را در اختیار اروپایی ها قرار داده است. قیمت میلگرد فولادی داخلی در بیشتر نقاط اروپا در هفته گذشته در میان فعالیت های ذخیره سازی قوی افزایش یافته است.

در همین حال تامین کنندگان مستقر در روسیه تقریباً سهمیه میلگرد خود را تکمیل کرده اند و سهمیه میلگرد فولادی آنها به طور کامل تمام شده است. این کشور همچنین طی هفته گذشته قرنطینه جدیدی را اعلام کرد که تا ۷ نوامبر ادامه خواهد داشت. بنابراین هیچ پیشنهاد جدیدی برای محصولات فولادی روسیه در روز دوشنبه اول ماه نوامبر در بازار شنیده نشده است.

از طرفی دیگر منابع نیز تقریباً سهمیه میلگرد فولادی و سیم مفتول فولادی خود را در اروپا برای دوره اکتبر تا دسامبر دریافت کرده اند.

ارزیابی هفتگی فست مارکت نشان داد قیمت میلگرد فولادی در اروپای شمالی در تاریخ ۲۷ اکتبر در محدوده ۸۰۰-۸۲۰ یورو (۹۲۸-۹۵۱ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که نسبت به هفته قبل که برابر ۷۹۰-۸۱۵ یورو در هر تن بود حدود ۵ تا ۱۰ یورو در هر تن افزایش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی قیمت انجام شده توسط متال بولتن شاخص میلگرد فولادی داخلی لهستان در تاریخ ۲۹ اکتبر در محدوده ۳۷۲۰ تا ۳۷۷۰ زلوتی (۹۴۹-۹۳۶ دلار) در هر تن قیمت گذاری شد. در حالی که در مقایسه با هفته گذشته که برابر ۳۶۰۰ تا ۳۷۰۰ زلوتی در هر تن بود با افزایش حدود ۷۰ تا ۱۲۰ زلوتی در هر تن همراه بوده است.

در نتیجه ترکیب این عوامل باعث شد تا تامین کننده بزرگ اوکراینی متصل به کارخانه ArcelorMittal Kryvyi Rih پیشنهادات مربوط به میلگرد فولادی و سیم مفتول فولادی خود را به مشتریان خارجی افزایش دهد.

قیمت پیشنهادی جدید از طرف تامین کنندگان مستقر در کشورهای مستقل مشترک المنافع برای سیم مفتول فولادی در روز دوشنبه ۱ نوامبر در محدوده ۸۷۵ تا ۹۱۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بود. این در حالی است که همین محصول در هفته قبل در محدوده ۸۵۰ تا ۸۷۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه CIS شنیده شده است.

*** سیم مفتول فولادی صادراتی

بالاترین پیشنهادات برای سیم مفتول فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع از طرف اروپای شمالی شنیده شده است. در مقابل تعداد کمتری پیشنهاد برای این محصول از طرف اروپای جنوبی، خاورمیانه و آفریقا گزارش شده است. اما هیچ گزارشی مبنی بر تمایل به دستیابی به سطوح بالاتر در معاملات سیم مفتول فولادی صادراتی مشاهده نشده است.

قیمت پیشنهادی در شمال اروپا برای سیم مفتول فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع معادل ۸۳۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS است. این در حالی است که قیمت قابل قبول در جنوب اروپا حدود ۸۰۰ دلار به ازای هر تن فوب و کمتر از آن برآورد شده است.

منابع فروش معتقد بودند که قیمت های بالاتری که تامین کنندگان اوکراینی به دنبال آن هستند به زودی به دست خواهد آمد. کاهش تخصیص مواد از روسیه به دلیل تقاضای داخلی و قیمت های قوی قیمت سیم مفتول فولادی را افزایش خواهد داد. علاوه بر این تمایل کارخانه ها برای اجتناب از پرداخت مالیات صادراتی ۱۵ درصدی که در ژانویه منقضی می شود، این موضوع یکی دیگر از عوامل موثر بر افزایش قیمت سیم مفتول فولادی است.

آخرین معاملات تایید شده برای سیم مفتول فولادی با مبدا کشورهای مستقل مشترک المنافع با قیمت ۸۵۰ تا ۸۷۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS در اروپا و خاورمیانه در پایان اکتبر شنیده شده است.

یک منبع تجاری مستقر در روسیه نقل کرد که هنوز برخی محموله های سیم مفتول فولادی از روسیه با قیمت ۸۵۰-۸۵۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS موجود است.

در نتیجه قیمت سیم مفتول فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع به طور چشمگیری افزایش یافته است. قیمت این محصول به ۸۵۰-۸۷۵ دلار در هر تن رسیده است. این در حالی است که در هفته قبل در محدوده ۸۵۰-۸۷۰ دلار در هر تن بوده است.

*** میلگرد فولادی صادراتی

پیشنهاد ارائه شده برای میلگرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع از طرف اوکراین در محدوده ۷۷۵ تا ۸۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS شنیده شد.

آخرین قیمت فروش برای این محصول در روز دوشنبه ۱ نوامبر در محدوده ۷۷۰-۷۸۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS شنیده شده است.

قیمت میلگرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در محدوده ۷۷۵-۷۸۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود . این در حالی است که نسبت به روز قبل حدود ۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

*** تحلیل میانگین قیمت های میلگرد فولادی در ماه های گذشته

میانگین قیمت میلگرد فولادی داخلی لهستان در ماه آگوست برابر ۴۰۵۱٫۲۵ ، در ماه سپتامبر برابر ۳۹۶۲٫۵ و در ماه اکتبر برابر ۳۶۸۹ زلوتی در هر تن ex-whs لهستان بود که در روز جمعه ۲۹ اکتبر به ۳۷۴۵ زلوتی در هر تن ex-whs لهستان رسید. 

همچنین میانگین قیمت میلگرد فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه آگوست برابر ۷۴۶ ، در ماه سپتامبر برابر ۷۰۴٫۳۸ و در ماه اکتبر برابر ۷۱۳٫۱۳ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز دوشنبه ۱ نوامبر  به ۷۸۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.