دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲ 11 ربيع أول 1445 Monday, 25 September , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

بازگشت مجدد فولاد ضد زنگ، سود شرکت Outokumpu را بهبود داد

شناسه : 56424 15 آبان 1400 - 14:00

با توجه به گزارش اعلام شده از طرف شرکت فنلاندی Outokumpu برای سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، میزان فروش و محموله های فولاد ضدزنگ تحویل داده شده توسط این شرکت نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است.

بازگشت مجدد فولاد ضد زنگ، سود شرکت Outokumpu را بهبود داد
پ
پ

با توجه به گزارش اعلام شده از طرف شرکت فنلاندی Outokumpu برای سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، میزان فروش و محموله های فولاد ضدزنگ تحویل داده شده توسط این شرکت نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است. همچنین این شرکت در سال قبل با ضرر همراه بوده است اما در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ سود خالص ۱۸۲ میلیون یورویی به دست آورده است.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن خلاصه ای از نتایج شرکت Outokumpu که تولید کننده فولاد ضد زنگ مستقر در فنلاند است برای سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ در ادامه آورده شده است.

*** خلاصه نتایج شرکت Outokumpu در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱

با بهبود بازار پس از بهبود همه گیری ویروس کووید-۱۹، فروش سالانه شرکت Outokumpu به دلیل تحویل بیشتر و قیمت بالاتر فولاد ضد زنگ به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

میزان تحویل فولاد ضد زنگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ نسبت به سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ که به شدت تحت تاثیر همه گیری ویروس کووید-۱۹ بود، ۱۸ درصد افزایش یافت. اما مطابق با انتظارات فصلی، در مقایسه با سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، میزان تحویل فولاد ضد زنگ حدود ۸ درصد کاهش یافته است.

در همین حال، درآمد شرکت Outokumpu به دلیل افزایش قیمت ها افزایش یافته است.

هیکی مالینن، رئیس و مدیر اجرایی Outokumpu نقل کرد: “در اروپا، بهبود قابل توجه بازار پس از کاهش سطح کووید-۱۹ ادامه یافت. تقاضا در بخش توزیع کننده، لوازم خانگی و خودروسازی بسیار قوی بود. چرخش پول در بازار آمریکا همچنان موفق است.”

ارزیابی هفتگی فست مارکت نشان داد قیمت ورق نورد سرد فولاد ضد زنگ دارای ضحامت ۲ میلی متر و درجه ۳۰۴ در اروپای شمالی در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ به طور میانگین ۳۹۱۳٫۴۶ یورو در هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول در مدت مشابه در سال گذشته حدود ۱۹۵۱٫۱۶ یورو در هر تن گزارش شده است.

این شرکت از پیشنهاد مکانیسم تنظیم مرز کربن (CBAM) اتحادیه اروپا انتقاد کرد و بیان کرد که این مکانیسم برای جلوگیری از نشت کربن در بازار جهانی فولاد ضد زنگ ناکافی است. زیرا مکانیسم تنظیم مرز کربن فقط انتشارات گروه ۱ را پوشش می دهد. این شرکت افزود که پوشش ردپای کربن در همه گروه ها (گروه های ۱، ۲ و ۳) برای فولاد ضد زنگ ضروری است.

*** ارقام کلیدی مربوط به ماه های ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۱

میزان فروش شرکت فنلاندی Outokumpu در ماه های ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۱ حدود ۱۹۴۹ میلیارد یورو (۲٫۲۵۸ میلیارد دلار) بوده است . این در حالی است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل که میزان فروش شرکت برابر ۱۲۵۴ میلیارد یورو بود حدود ۵۵ درصد افزایش داشته است.

به نقل از متال بولتن میزان سود قبل از بهره، مالیات و استهلاک (Ebitda) شرکت فنلاندی Outokumpu در ماه های ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۱ حدود ۲۹۵ میلیون یورو گزارش شده است. در حالی که میزان سود نسبت به مدت مشابه در سال قبل که برابر ۱۰ میلیون یورو بود، تقریباً ۳۰ برابر شده است.

میزان سود قبل از بهره و مالیات (Ebit) شرکت Outokumpu مربوط به ماه های ژوئیه تا سپتامبر سال ۲۰۲۱ حدود ۲۳۴ میلیون یورو شنیده شده است. اما در مقابل میزان ضرر قبل از بهره و مالیات (Ebit) در مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ حدود ۵۱ میلیون یورو بوده است.

شرکت Outokumpu اعلام کرد که میزان سود خالص خود در ماه های ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۱ حدود ۱۸۲ میلیون یورو بوده است. از طرفی میزان ضرر خالص این شرکت در مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ حدود ۶۳ میلیون یورو بوده است.

مقدار محموله های فولاد ضد زنگ تحویل داده شده توسط شرکت Outokumpu در ماه های ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۱ حدود ۵۷۵۰۰۰ تن بوده است. این در حالی است که نسبت به در مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ که میزان محموله های تحویل داده شده برابر ۴۸۸۰۰۰ تن بود حدود ۱۸ درصد افزایش است.

*** چشم انداز شرکت Outokumpu در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱

شرکت فنلاندی Outokumpu انتظار دارد میزان تحویل محموله های فولاد ضد زنگ در سه ماهه چهارم نیز در سطح مشابه مشاهده شده در سه ماهه سوم باقی بماند. در همین حال، سفارش‌های دریافت شده برای سه ماهه چهارم نشان دهنده قیمت ‌های بالاتر فولاد ضد زنگ است که فشار تورمی در انرژی، مواد مصرفی و حمل و نقل را جبران می ‌کند.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.