چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰ 4 جماد أول 1443 Wednesday, 8 December , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

پیش بینی افزایش رزرو قراضه ترکیه برای ماه دسامبر

شناسه : 56592 18 آبان 1400 - 16:00

به طور معمول در ماه دسامبر شاهد افزایش رزرو محموله های فولادی از کارخانه های ترکی هستیم، لذا با توجه به اینکه برای تامین این حجم از رزرو در ماه دسامبر، به ضایعات نیاز خواهیم داشت، احتمالا قیمت‌ها ثابت باقی خواهد ماند» بنابراین در روزهای آتی انتظار میرود بدلیل نبود معاملات جدید، شاخص روزانه قراضه ثابت باقی بماند

پیش بینی افزایش رزرو قراضه ترکیه برای ماه دسامبر
پ
پ

فعالان بازار در روز دوشنبه ۸ نوامبر به Fastmarkets گفتند که ابتدای هفته در کارخانه های فولاد ترکیه به آرامی سپری شد، اما انتظار می‌رود محموله‌های دریایی بیشتری برای دسامبر رزرو کنند.

آخرین تجارت دریایی ثبت شده مربوط به رزرو محموله ای از دریای بالتیک شامل ۱۱۰۰۰ تن قراضه ذوب سنگین ۱&2 (80:20) به قیمت ۵۰۰ دلار در هر تن و ۱۵۰۰۰ تن خرد شده و ۳۰۰۰ تن پاداش به قیمت ۵۲۰ دلار cfr در هر تن توسط یک کارخانه فولاد در منطقه ازمیر در پایان هفته گذشته است. این محموله پنجمین تجارت دریایی هفته گذشته بود.

یک منبع کارخانه ترک گفت: «به طور معمول در ماه دسامبر شاهد افزایش رزرو محموله های فولادی از کارخانه های ترکی هستیم، لذا با توجه به اینکه برای تامین این حجم از رزرو در ماه دسامبر، به ضایعات نیاز خواهیم داشت، احتمالا قیمت‌ها ثابت باقی خواهد ماند» بنابراین در روزهای آتی انتظار میرود بدلیل نبود معاملات جدید، شاخص روزانه قراضه ثابت باقی بماند.

محاسبه شاخص روزانه قراضه فولاد HMS 1&2 (ترکیب ۸۰:۲۰) مبدا اروپای شمالی cfr ترکیه توسط Fastmarkets در روز دوشنبه ۴۹۶٫۹۰ دلار در هر تن بدون تغییر بود. همچنین این شاخص برای ضایعات فولاد HMS 1&2 (80:20) ترکیبی با مبدا ایالات متحده cfr ترکیه نیز ۵۰۴٫۸۷ دلار در هر تن در روز دوشنبه محاسبه شد که نسبت به جمعه بدون تغییرات به ثبت رسید. طبق این شاخص پریمیوم مواد با مبدا ایالات متحده نسبت به قراضه اروپایی ۷٫۹۷ دلار در هر تن باقی ماند.

ضایعات فولاد HMS 1&2 (80:20 مخلوط) مبدا شمال اروپا، cfr ترکیه، دلار/ تن

 قیمتتغییر
۰۸/۱۱/۲۱۴۹۶٫۹۰     –
STLM۴۴۳.۴۶۱۲.۰۵%
STLY۲۹۳.۳۲۶۹.۴۱%
میانگین ماهانه
Oct 21۴۷۳.۶۴۴.۹۱%
Sep 21۴۳۵.۱۹۱۴.۱۸%
Aug 21۴۵۰.۰۶۱۰.۴۱%

ضایعات فولاد HMS 1&2 (80:20 مخلوط) مبدا ایالات متحده، cfr ترکیه، دلار/ تن

 قیمتتغییر
۰۸/۱۱/۲۱۵۰۴٫۸۷     –
STLM۴۵۰.۱۴۱۲.۱۶%
STLY۳۰۰.۹۷۶۷.۷۵%
میانگین ماهانه
Oct 21۴۸۰.۳۲۵.۱۱%
Sep 21۴۴۰.۹۷۱۴.۴۹%
Aug 21۴۵۸.۱۳۱۰.۲۰%

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.