سه شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۰ 3 جماد أول 1443 Tuesday, 7 December , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش سود معاملات آتی میلگرد فولادی داخلی چین با کاهش قیمت زغال‌سنگ

شناسه : 56675 22 آبان 1400 - 13:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن فروشندگان در بازار داخلی میلگرد فولادی چین در روز جمعه ۱۲ نوامبر تلاش کردند تا با افزایش پیشنهادات خود، شتاب یک روز قبل را تقویت کنند. اما ضرر در بازار معاملات آتی به دلیل کاهش قیمت زغال سنگ مانع از افزایش قیمت میلگرد فولادی چین شد.

کاهش سود معاملات آتی میلگرد فولادی داخلی چین با کاهش قیمت زغال‌سنگ
پ
پ

با توجه به اینکه داده های کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین نشان دهنده افزایش بیش از حد میزان تولید زغال سنگ بود، در نتیجه این امر بر قیمت زغال سنگ فشار آورده و باعث کاهش قیمت این محصول شد. همچنین قیمت برخی محصولات فولادی از جمله میلگرد فولادی داخلی چین نیز کاهش یافت و تمام سود بدست آمده را از دست داد.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن فروشندگان در بازار میلگرد فولادی داخلی چین در روز جمعه ۱۲ نوامبر تلاش کردند تا با افزایش پیشنهادات خود، شتاب یک روز قبل را تقویت کنند. اما ضرر در بازار معاملات آتی به دلیل کاهش قیمت زغال سنگ مانع از افزایش قیمت میلگرد فولادی چین شد.

*** میلگرد فولادی داخلی

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت میلگرد فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز جمعه ۱۲ نوامبر در محدوده ۴۸۰۰-۴۸۳۰ یوان (۷۵۱-۷۵۵ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۵۰ تا ۳۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی هفتگی قیمت توسط متال بولتن شاخص میلگرد فولادی داخلی در شمال چین (پکن) در روز جمعه ۱۲ نوامبر در محدوده ۴۵۲۰-۴۶۰۰ یوان در هر تن قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل با کاهش ۲۲۰-۲۶۰ یوان در هر تن همراه بوده است.

کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین داده‌هایی را در طول روز جمعه ۱۲ نوامبر منتشر کرد که نشان می‌دهد تولید زغال سنگ در روز چهارشنبه ۱۰ نوامبر به بالاترین حد تاریخی خود یعنی ۱۲٫۰۵ میلیون تن رسیده است.

داده های منتشر شده توسط کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین نگرانی‌ هایی را در مورد نرخ بالای تولید افزایش داد. این نگرانی ها بر قیمت‌ زغال سنگ فشار آورده و منجر به کاهش شدید قیمت‌های آتی زغال سنگ حرارتی و زغال کک در روز جمعه ۱۲ نوامبر شد.

به عنوان مثال، بیشترین قرارداد معاملات آتی زغال کک مربوط به ماه ژانویه در بورس کالای دالیان با قیمت ۲۱۹۹٫۵۰ یوان در هر تن در روز جمعه ۱۲ نوامبر بسته شد. این در حالی است که قیمت پایانی این محصول نسبت به روز گذشته حدود ۱۵۸٫۵۰ یوان در هر تن کاهش داشته است.

به نقل از منابع خبری این زیان در بازار معاملات آتی، معاملات مربوط به سایر محصولات فولادی از جمله قرارداد میلگرد فولادی داخلی چین را هم تحت تاثیر قرار داد. این محصول تقریباً تمام سود خود را در روز پنجشنبه ۱۱ نوامبر از دست داد.

در بازار اسپات، فروشندگان پیشنهادات خود را برای میلگرد فولادی داخلی به ۴۸۲۰ تا ۴۸۵۰ یوان در هر تن در صبح روز جمعه ۱۲ نوامبر افزایش دادند. این افزایش قیمت در پاسخ به تقاضای قوی در روز پنجشنبه اتفاق افتاد. اما خریداران با مشاهده کاهش معاملات آتی در مقابل افزایش قیمت این محصول مقاومت کردند.

معامله گران مستقر در شانگهای نقل کردند که معاملات مربوط به میلگرد فولادی داخلی چین عمدتاً در محدوده قیمتی ۴۸۰۰ تا ۴۸۳۰ یوان در هر تن منعقد شد. اما این معاملات شامل حجم بسیار کمتری نسبت به روز پنجشنبه بود.

در این میان متال بولتن اعلام کرد که قیمت میلگرد فولادی داخلی در شرق چین نسبت به هفته گذشته ۸۰ یوان در هر تن کاهش یافت.

*** زمزمه های بازار

یک تحلیل گر صنعت نقل کرد: “شکاف قیمتی بین منطقه شمالی و منطقه شرقی دریچه ای را برای کارخانه ها باز کرد تا میلگرد فولادی بیشتری به خریداران بفروشند. تقاضا برای میلگرد فولادی داخلی در شمال چین معمولاً پس از ۱۵ نوامبر به سرعت کاهش می یابد، در حالی که در شرق معمولاً تا اواسط ژانویه ادامه دارد”.

*** بیلت فولادی

از ساعت ۳ بعدازظهر روز جمعه ۱۲ نوامبر در تانگشان، بیلت فولادی با قیمت ۴۴۵۰ یوان در هر تن معامله شد . باید توجه داشت که قیمت اعلام شده برای بیلت فولادی که شامل مالیات بر ارزش افزوده در تانگشان می باشد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل بدون تغییر باقی مانده است.

*** بورس آتی شانگهای در مورد میلگرد فولادی

بیشترین قرارداد معاملات آتی میلگرد فولادی چین مربوط به ماه ژانویه در روز جمعه ۱۲ نوامبر با قیمت ۴۲۴۹ یوان به ازای هر تن بسته شد . این در حالی است که قیمت پایانی میلگرد فولادی نسبت به روز پنج شنبه ۱۱ نوامبر حدود ۱۹۴ یوان در هر تن کاهش داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت های میلگرد فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در ماه آگوست برابر ۵۱۸۹٫۷۷ ، در ماه سپتامبر برابر ۵۵۵۸ و در ماه اکتبر برابر ۵۶۰۴ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز جمعه ۱۲ نوامبر  به ۴۸۱۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.