چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰ 4 جماد أول 1443 Wednesday, 8 December , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ثبات بازار صادرات آهن خام جنوب برزیل به دلیل فعالیت کم در بازار

شناسه : 56714 23 آبان 1400 - 14:00

با توجه به اینکه از اواخر اکتبر هیچ معامله ای در بازار صادرات آهن خام از جنوب برزیل شنیده نشده است، قیمت این محصول از این زمان تا کنون ثابت باقی مانده است.

ثبات بازار صادرات آهن خام جنوب برزیل به دلیل فعالیت کم در بازار
پ
پ

با توجه به اینکه از اواخر اکتبر هیچ معامله ای در بازار صادرات آهن خام از جنوب برزیل شنیده نشده است، قیمت این محصول از این زمان تا کنون ثابت باقی مانده است.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن بازار صادرات آهن خام از جنوب برزیل در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲ نوامبر به دلیل معاملات محدود در بازار ثابت ماند.

ارزیابی هفتگی فست‌مارکت‌ نشان داد قیمت آهن خام صادراتی برزیل در روز جمعه ۱۲ نوامبر در محدوده ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار در هر تن فوب ویتوریا/ریو برزیل شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل بدون تغییر باقی مانده است.

فعالان بازار اعلام کردند با توجه به ارزیابی های انجام شده قیمت آهن خام صادراتی برزیل از اواخر اکتبر ثابت بوده است. زیرا تامین کنندگان از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه همه محموله های خود را فروخته اند. خریداران چنین زمانی را برای عدم ارائه محصول بسیار طولانی می‌دانند.

طبق ارزیابی قیمت انجام شده توسط متال بولتن قیمت آهن خام صادراتی مادیرا برزیل در روز جمعه ۱۲ نوامبر حدود ۵۵۰ دلار در هر تن فوب پونتا دا مادیرا برزیل گزارش شده است. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت این محصول نسبت به هفته قبل حدود ۵۲۷ تا ۵۳۰ دلار در هر تن افزایش داشت.

طبق این قرارداد بلندمدت، یک محموله از شمال برزیل به قیمت ۵۷۰ دلار در هر تن cfr به ایالات متحده در روز جمعه ۱۲ نوامبر فروخته شد. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده معادل ۵۵۰ دلار در هر تن فوب می باشد.

طبق قرارداد، طرفین معامله قیمت آهن خام را مطابق با سطح فعلی بازار در زمان معامله توافق کردند.

*** تحلیل میانگین قیمت آهن خام در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت آهن خام صادراتی برزیل در ماه آگوست برابر ۵۲۴ ، در ماه سپتامبر برابر ۴۸۴٫۳۸ و در ماه اکتبر برابر ۴۹۳٫۵ دلار در هر تن فوب ویتوریا/ریو برزیل بود که در روز جمعه ۱۲ نوامبر  به ۵۰۵ دلار در هر تن فوب ویتوریا/ریو برزیل رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.